شرایط ورود فعالان فضای مجازی به فرایند عدالت ترمیمی

شرایط ورود فعالان فضای مجازی به فرایند عدالت ترمیمی

اطلاعیه مرکز عدالت ترمیمی در خصوص نحوه و شرایط ورود فعالان فضای مجازی به فرآیند عدالت ترمیمی، رسیدگی به درخواست ‌ها، نحوه همکاری فعالان، مزایای همکاری قانونی و...

به گزارش اقتصادآنلاین؛ محمدمهدی منتظری، رییس مرکز عدالت ترمیمی سازمان بورس با بیان این مطلب در خصوص اجرای عدالت ترمیمی بیان داشت: بر اساس اطلاعیه مرکز عدالت ترمیمی سازمان بورس، کلیه فعالان فضای مجازی اعم از مدیران کانال­‌ها، گروه‌­ها و صفحات مجازی بورسی که سابقه انجام فعالیت در فضای مجازی بدون اخذ مجوز نهادمالی از سازمان بورس را دارند از قبیل مشاوره، سیگنال دهی و سبدگردانی و غیره، با توجه به اینکه این قبیل فعالیت­‌ها مصداق بند (1) ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار و دارای وصف مجرمانه است، می‌­توانند با دریافت و تکمیل فرم تقاضانامه اجرای شیوه‌های عدالت ترمیمی از سایت سازمان بورس اقدام کرده و با ثبت آن نزد دبیرخانه سازمان وارد فرایند ترمیمی شوند.

وی در این خصوص ادامه داد: تکمیل اطلاعات فرم مذکور ضروری است و مرکز عدالت ترمیمی بالطبع امکان رسیدگی به درخواست‌­های ناقص یا فاقد مستندات لازم را نخواهد داشت. همچنین توضیحات لازم در خصوص تکمیل این فرم در قالب یک فایل راهنمای پیوست در آدرس فوق ارايه شده است.

منتظری در ادامه مهم ترین اقدامات ترمیمی مورد انتظار سازمان بورس را تشریح کرده و افزود: مهم‌ترین اقدامات ترمیمی مورد انتظار سازمان بورس در این بین، توقف فوری انواع فعالیت­‌های موضوع نهاد مالی (تحلیل‌­گری مالی، مشاوره سرمایه­‌گذاری سبدگردانی)، توقف فوری معرفی خود به عنوان نهادهای مالی، اخذ رضایت شکایت خصوصی و واحدهای نظارتی به نحوی که حسن نیت و تمایل به همکاری در عمل ثابت شود و انطباق محتوای کانال یا صفحات تحت مدیریت با رعایت شرایط قانونی خواهد بود.

رییس مرکز عدالت ترمیمی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روند رسیدگی به شکایات مردمی در این خصوص خاطرنشان کرد: کلیه اشخاصی که از نحوه عملکرد فعالان فضای مجازی شکایتی داشته، می­‌توانند شکایت خود را به همراه مستندات مثبته در سایت اداره رسیدگی به شکایات سازمان ثبت کنند. طی هماهنگی به عمل آمده با آن اداره گزارشات واصله توسط سازمان بررسی و رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: از سوی دیگر ، مرکز عدالت ترمیمی پس از بررسی درخواست­‌های واصله به شرط کامل بودن درخواست‌­ها، به نوبت به درخواست‌­های مذکور رسیدگی می‌کند. مرکز عدالت ترمیمی در خصوص تعیین مصادیق اقدامات ترمیمی لازم در هر پرونده و ارايه تعهدنامه ترمیمی به سازمان و نحوه اجرا و گزارشگری آن با ارايه­‌کنندگان درخواست مقابل خواهد کرد.

منتظری در ادامه در خصوص محرمانه بودن اطلاعات ارسالی گفت: کلیه مدارک و مستندات ابرازی فعالان نزد مرکز عدالت ترمیمی محرمانه بوده و به هیچ عنوان علیه ایشان استفاده نخواهد شد. ورود فعالان به فرآیندهای ترمیمی اختیاری است. در صورت همکاری کامل فعالان با مرکز و ارايه گزارشات، مراجع قضایی مزایای قانونی برای این اشخاص در نظر خواهند گرفت. چنانچه اشخاص به هر دلیل تمایل به ثبت درخواست یا همکاری نداشته باشند، پرونده توسط معاونت حقوقی سازمان نزد مراجع قضایی اعلام و با قاطعیت موضوع تا صدور حکم محکومیت و اجرای مجازات‌های قانونی از مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

رییس مرکز عدالت ترمیمی سازمان بورس در ادامه بیان داشت: همانطور که فعالان فضای مجازی مطلع هستند، دادگستری استان تهران طی مکاتبات صورت گرفته تمایل قوه قضاییه را در استفاده از نهادهای ارفاقی نظیر صدور قرار بایگانی پرونده و صدور قرار تعلیق تعقیب، موضوع مواد 80 و 81 قانون آیین دادرسی کیفری را برای فعالان فضای مجازی در صورت همکاری کامل ترمیمی معاونت حقوقی سازمان بورس اعلام کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: باید به این مطلب اشاره کرد که قوانین کیفری، سایر نهادهای ارفاقی را نیز در خود جای داده است. صدور آراء تعلیقی، تعویق صدور حکم، صدور مجازات­‌‌های جایگزین زندان نظیر ارايه خدمات تخصصی به عموم و تخفیف در اعمال مجازات از سایر مصادیق نهادهای ارفاقی است که بنا به سطح همکاری، کیفیت و زمان انجام تعهدات ترمیمی توسط مرجع قضایی اعمال خواهد شد.

یادآور می‌شود، متقاضیان در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال ضروری در خصوص موضوعات مرتبط، می‌توانند با شماره 02191070444 تماس بگیرند.

local_offerبرچسب‌ها:
خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت انتشار صورت مالی شرکت صنایع زنگان پارت قطعه سرمایه توسط "بسویچ" چند سيوال درباره افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران "سپید" صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی انتشار صورت مالی تلفیقی حسابرسی نشده "کساوه" "اروند" صورت سود و زیان 12 ماهه را منتشر کرد "بکام"صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد عرضه‌هایی با هدف نمایش "کت تن کیست!" انتشار گزارش فعالیت ماهانه یک ماهه منتهی به 1399/12/30 "نوری" بازار امروز 26 خرداد با چه خبرهایی شروع به کار می‌کند؟ افزایش آسانسوری قیمت در بازار اجاره آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 26 خرداد تصاویری از خودروی جذاب MG6 Pro مدل 2022 تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستا رشد 3.6 درصدی اقتصاد ایران در سال 1399 بانک‌هاو موسسه‌های اعتباری، سفارشی درسامانه بازار بین‌بانکی ثبت نکردند آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو / کدام خودروها ارزان شدند؟ عرضه اولیه ومدیر بخریم یا نخریم؟

در حال بارگیری...