چرا خودروسازان گاوداری دارند؟

چرا خودروسازان گاوداری دارند؟

تملک گاوداری توسط یکی از شرکت‌های خودروسازی، اخیرا حاشیه‌ساز شده است. اما چرا خودروسازان با وجود بدهی‌های انباشته، به دنبال اداره بنگاه‌ها و شرکت‌های غیرمرتبط هستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای گذشته خبری منتشر شد که ایران خودرو مالک یک گاوداری‌ است. این موضوع حتی با واکنش علیرضا سلیمی، نماینده مجلس نیز مواجه شد.

او در تويیتی نوشت: «وقتی فلان خودروساز به جای تحقیق و توسعه بخش پژوهش ‌و تحقیقات این صنعت، ‎گاوداری دارد، نتیجه‌ آن روشن است!

این خودروساز به دنبال افزایش کیفیت شیر گاو است یا کیفی‌سازی صنعت خودرو ؟!»

البته در پی این خبر بار دیگر این حقیقت مورد توجه قرار گرفت که خودروسازان دارای منابع درآمدی‌ هستند که به صنعت خودروسازی هیچ ارتباطی ندارند.

مرتضی مصطفوی، کارشناس بازار خودرو در این مورد گفت: مشکل صنعت خودروسازی ایران این است که بنگاه‌داری صنعتی به بنگاه‌داری غیرصنعتی تبدیل شده است.

او افزود: خودروسازان مشغول فعالیت‌هایی هستند که هیچ ربطی به حوزه خودروسازی ندارد؛ مانند بیمه، آژانس هواپیمایی و باشگاه‌داری.

حسن خسروجردی، رییس اتاق ایران و شرق آفریقا نیز در همین مورد به ایلنا گفته است: ایران خودرو و سایپا می‌خواستند که به حوزه نفت وارد شوند و با تاسیس شرکت در این زمینه درآمدزایی کنند.

بده بستان‌های غیراقتصادی

مصطفوی، کارشناس بازار خودرو در ادامه گفتگوی خود با تجارت‌نیوز تاکید کرد: در چنین مواردی، در خودروسازی‌ها، بده بستانی صورت می‌گیرد و این بده بستان‌ها معمولا اقتصادی نیستند.

به گفته این کارشناس، گاه حتی بحثی سیاسی در پشت آنها جریان دارد. او افزود: هیچ فاکتور اقتصادی و یا سهام‌داری در این مواقع مطرح نیست.

مصطفوی بیان کرد: اگر بحث اقتصادی بود، خودروسازان آن گاوداری‌ها را می‌فروختند و بدهی انباشته خود را پرداخت می‌کردند.

در دنیا سابقه دارد؟

این کارشناس بازار خودرو بیان کرد: ممکن است شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا مالک این موارد باشند اما این شرکت‌ها در کشورهای توسعه‌یافته فعالیت می‌کنند.

به گفته او، آنها ابتدا خودروهای با کیفیت تولید و از این طریق کسب درآمد دارند، سپس بر اساس مازاد درآمد خود در فعالیت‌های غیر صنعتی نیز وارد می‌شوند.

این کارشناس ادامه داد: در مورد شرکت‌های خودروسازی کشور که خودروی با کیفیت تولید نمی‌کنند، قیمت‌های رقابتی ندارد و از بعد اقتصادی نیز سودده نیستند، بنگاه‌داری غیرصنعتی تنها موجب هدر دادن منابع می‌شود.

مصطفوی گفت: در شرکت‌های خودروسازی با انبوهی از فعالیت‌های غیرمرتبط با خودرو مواجه هستیم که این شرکت‌ها، در طی دوره‌های مختلف، به آن ورود کرده‌اند.

او افزود: بخشی از این شرایط، به دلیل زد و بندهای سیاسی و عدم نظارت و مدیریت صحیح بر منابع بوده است.

مصطفوی تاکید کرد: نتیجه هم کمبود نقدینگی خودروسازان است که بدهی‌های خود را نمی‌توانند پرداخت کنند، اما با این حال مشغول فعالیت‌های غیرصنعتی زیادی هستند.

این کارشناس بازار خودرو گفت: حتی برخی فعالیت‌های مرتبط این شرکت‌ها زیان‌ده هستند. برای مثال خودروسازها شرکت بیمه دارند؛ در صورتی که کار خودروساز بیمه نیست. به گفته او، خودروساز باید خودروهای خوب و با کیفیت تولید کند و به فروش برساند.

حضور آقازاده‌ها در شرکت‌های غیرمرتبط؟

مصطفوی در ادامه گفت: هنگامی که شرکت‌های زیرمجوعه خودروسازی را می‌بینیم، بسیاری از آقازاده‌ها و افراد سفارشی در آن فعالیت می‌کنند و درآمد خوبی بدست می‌آورند.

این کارشناس تاکید کرد: حال خودروسازها به دلیل حضور این افراد نمی‌توانند این شرکت‌ها را منحل کنند.

این کارشناس گفت: اما مدیران عامل‌ خودروسازان به دلیل ترس از دست دادن جایگاه خود، نمی‌خواهند وارد بازی‌های مافیا، فساد و مسايل سیاسی شوند و به همان شکل زیان‌ده به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گفته مصطفوی، آنها خود را مدیون بازی‌های سیاسی می‌دانند و به همین خاطر وارد چنین دعواهایی نمی‌شوند.

فساد و رانت در صنعت خودروسازی

او گفت: مدیران عامل این شرکت‌ها، در گفتگوهای خود از رانت، فساد و آقازاده‌ها صحبت نمی‌کنند چون خود را مدیون این ساختار می‌دانند.

مصطفوی ادامه داد: این در حالی است که مدیران عامل باید برای تمام فعالیت‌ها و اتفاقات در جریان شرکت‌ها پاسخگو باشند.

او افزود: چالش اصلی صنعت خودرو این است که ساختار سیاسی و فاسد رانتی حاکم بر آن باعث شده در نتیجه در این صنعت، نوآوری و توسعه دیده نمی‌شود.

به اعتقاد مصطفوی کشور صنعت خودروسازی ندارد و شرکت‌های خودروسازی ایران در واقع مونتاژکننده هستند.

این کارشناس تاکید کرد: همه این عوامل نتیجه ساختار فاسد، رانتی، سیاسی و شبه دولتی است.

آخرین خبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

فروش زنجیره‌ای خودرو یارانه‌ای/ ثبت‌نام کدام خودروها ادامه دارد؟ مردم سفر زیاد رفته‌اند، ولی پول خرج نمی‌کنند! ریل گذاری ذوب در مسیر صعودی قیمت جدید سیمان اعلام شد قیمت جدید سکه اعلام شد + جدول اداره گاز پاسخگوی "فسبزوا" نیست در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نبود سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش 78 درصدی سود خالص "توریل" خودرو ارزان شد کاهش تولید، تحویل و صادرات سیمان/ شب‌ها آسیاب می‌کنیم تا عرضه به مشکل نخورد "وسپه" ارز را بهانه کرد و به داخلی‌سازی اشاره‌ای نکرد بازی با جان در قبال درآمدی ناچیز / کولبری کردم... مزایده "گنگین" پیشنهادی نداشت طلا 37 دلار ارزان شد اتکای صرف به روس‌ها و چینی‌ها در قراردادهای بلندمدت به ضرر منافع کشور است آیا دلایل "خوساز" به نظر شما سهامداران، بوی مدیریت می‌دهد! پیش بینی وضعیت قیمت دلار در هفته آینده ابراز تمایل کشورهای آسیای میانه برای خرید سیب‌زمینی ایران/ بازید هیات ازبکستانی از انبارهای کشور پیش‌بینی عدد نرخ دلار پس از توافق وین/ دو رویکرد احتمالی... ترمز شوک های بورس چگونه کشیده می شود؟ پیشرفت فیزیکی 86 درصد طرح‌ها زیر 20 درصد! خودروسازان و قطعه‌سازان رفاقت می‌کنند/ زدوبندهای سیاسی بیش از تحریم‌ها به خودروسازی کشور آسیب زد چرا روس‌ها، کالای ایرانی نمی‌خرند؟ نفت برنت به مرز 90 دلار رسید مهلت یک ماهه واتس‌اپ برای رفع نگرانی اتحادیه اروپا چین 47 مدیر فولادی را به زندان انداخت جدیدترین قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول انحصارزدایی از مشاغل با الکترونیکی شدن صدور مجوزها توسعه CNG در گرو ساماندهی گازمایع در سبد سوخت/ ایجاد مشوق اقتصادی برای وزارت نفت جهت توسعه اتوگاز 3 پیشنهاد ویژه وزیر اقتصاد برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد؟ | جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی قیمت بیت کوین در نوسان / فاجعه برای رمز ارزها... نحوه محاسبه مالیات خودرو و خانه‌ های لوکس طلا باز هم گران شد + جزيیات روند آتی بازار سرمایه، در هاله‌ای از ابهام صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس/ در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می‌شود؟ نمایندگان مجلس قسمتی از حقوق شان را ببخشند! پول جدید ایران به زودی در دسترس مردم صفر تا صد محاسبه مالیات خودروها و خانه‌های لوکس | در چه شرایطی یک خانه مشمول مالیات می شود؟ مصوبه های مهم دولت برای حمایت از بورس خودرو ارزان شد/ جدول جدیدترین قیمت‌های خودرو ارزان ترین و گران ترین خانه ها در تهران + جدول بازگشت امید به بازار سرمایه با تدابیر تیم اقتصادی دولت سیزدهم نحوه محاسبه مالیات خودرو و خانه‌ های لوکس ارزان شدن 1 تا 2 میلیونی این خودروها + جدول تسلا شبکه شارژ خودروهای برقی را ارتقا می‌دهد/ سرعت این شارژرها چقدر است؟ خبر جدید مدیرعامل سازمان تامین‌ اجتماعی درباره زمان پرداخت عیدی بازنشستگان/ جزيیات چگونگی افزایش حقو... بانک مرکزی: پول جدید ایران به‌ زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد | اعلام جزییات فتح قله 90 دلاری نفت جزيیات مصرف برق در 31 استان‌‌ کشور/ مشوق‌های وزات نیرو برای مشترکان خانگی کم‌مصرف