معمای قیمت برابر کیش و استانبول!

معمای قیمت برابر کیش و استانبول!

چرا قیمت تورهای کیش با قیمت تورهای استانبول برابری می کند؟

روزنامه خراسان: به تازگی با بالارفتن آمار واکسن زده ها و شروع طرح جدید محدودیت سفر، رفته رفته بازار مسافرت ها در حال داغ شدن است اما قیمت برخی از تورهای داخلی، آن چنان بالاست که با یک سفر خارجی برابری می کند و کاربران زیادی به آن واکنش نشان داده اند. طبق گزارش ها هم اکنون قیمت سفر به کیش با قیمت سفر به استانبول برابری می کند که خود جای تعجب دارد. در ادامه این گزارش به قیمت ها و واکنش کاربران پرداخته ایم.

مقایسه تور کیش با تور استانبول

کیش یکی از پرمخاطب ترین مقاصد گردشگری کشورمان است که به خاطر آب و هوای گرمش از پاییز تا اواسط بهار متقاضیان زیادی دارد و قیمت تورها در این فصول از قیمت تور در تابستان بالاتر است. اگر چه مسیر کیش این روزها پرمسافر شده است ولی هزینه سفر به جزیره جنوبی ایران، با نرخ سفر به استانبول ترکیه برابری می‌کند. مدیر داخلی یکی از آژانس‌های گردشگری در تهران به ایسنا گفته است: «تغییر قیمت‌ها در مسیر کیش ناگهانی بوده است. قیمت یک تور 4 شب و 5 روز با پرواز رفت و برگشت و اقامت در هتل پنج‌ستاره معمولی برای یک نفر، شش میلیون و 150 هزار تومان تمام می‌شود.»

او در بخش دیگری هم گفته: «قیمت هتل‌ها و پرواز کیش، هزینه این سفر را به نرخ تور استانبول نزدیک کرده است؛ قیمت تور 3 شب و 4 روز استانبول با اقامت در یک هتل سه‌ستاره از حدود چهارمیلیون و 400 هزار تومان شروع می‌شود. همین خدمات با اقامت در هتلی پنج‌ستاره حدود شش میلیون و 800 هزار تومان تمام می‌شود.»

اگرچه کیش به خاطر آب و هوا و محدودیت‌هایی که به‌زودی اجرا می‌شود، برای الان مقصد جذابی است ولی خب خیلی‌ها وقتی قیمت سفر ترکیه را متوجه می‌شوند، ترجیح می‌دهند آن را انتخاب کنند. سازمان فرهنگ و گردشگری استانبول به تازگی اعلام کرده که تنها در یک ماه (سپتامبر 2021) حدود106هزار ایرانی به این شهر سفر کرده‌اند. در 9 ماه نخست سال 2021، ایرانی‌ها در بین اتباع خارجی، بیشترین سفر را به ترکیه داشته‌اند.

واکنش کاربران

کاربران نیز به هم قیمت بودن سفر کیش و استانبول واکنش نشان دادند و دلیل بسیاری از سفرهای خارجی را گرانی سفرهای داخلی دانستند. در ادامه به چند واکنش کاربران پرداخته ایم.

 الان با بالا بردن قیمت های سفر به کیش تنها به گردشگری استانبول و دبی کمک کردیم چون مردم با این قیمت ها می تونن برن خارج از کشور! کاش وزارت گردشگری دلیل این گرونی سفرهای داخلی رو پیگیری کنه چون همین جوریش نمی شه رفت سفر چه برسه با این قیمت ها.
 به نظرم باید دید ترکیه چی کار کرده که تونسته هم قیمت ها رو به نسبت پایین نگه داره و هم کلی گردشگر جذب کنه چون با این فرمونی که ما داریم پیش میریم، مردم خودمون هم از سفرهای داخلی به سمت سفرهای خارجی خواهند رفت!

local_offerبرچسب‌ها:
توانستیم 3.5 تا 4.5درصد تورم را کاهش دهیم

توانستیم 3.5 تا 4.5درصد تورم را کاهش دهیم

ريیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با همه مضیقه‌ها دولت برای تامین بودجه به سراغ استقراض از بانک مرکزی نرفته است، آیینه عملکرد درست دولت کاهش 4/5 و 3/5 درصدی تورم نقطه‌ای در مهر و آبان است.

Bartarinha.ir/
تورم آبان‌ماه کاهشی شد

تورم آبان‌ماه کاهشی شد

اعلام مرکز آمار ایران از کاهش هر سه شاخص تورم در آبان ماه و عقبگرد تورم سالانه به 44.4 درصد حکایت دارد.

Irinn.ir/

نرخ تورم در آبان به 44.4 درصد رسید/ افت 3.5 درصدی تورم نقطه به نقطه

تورم آبان‌ماه کاهشی شد

تورم آبان‌ماه کاهشی شد

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار از وضعیت تورم حکایت از آن دارد که روند رشد این نرخ در آبان‌ماه متوقف و شاخص قیمت مصرف کننده در این دوره کاهشی شده است.

Bartarinha.ir/
خرید کالای خارجی تنها برای اقلام مصرفی در سازمان منطقه آزاد کیش ممنوع شد

خرید کالای خارجی تنها برای اقلام مصرفی در سازمان منطقه آزاد کیش مم...

سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: بخشنامه ممنوعیت خرید کالا‌های خارجی در جزیره کیش تنها بخشنامه‌ای داخلی در سازمان منطقه آزاد است.

Irinn.ir/
جزيیات نقشه راه دولت برای رونق تولید و کاهش تورم

جزيیات نقشه راه دولت برای رونق تولید و کاهش تورم

تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار، تامین مالی زنجیره‌ای تولید، افزایش پایه‌های مالیاتی و کاهش مالیات بر تولیدکنندگان، تامین مالی پروژه‌های پیشران، کنترل ترازنامه بانک‌ها، کنترل مخارج دولت و فروش اموال م...

FarsNews.ir/
تبعات مداخله دولت در قیمت‌ها / چرخه معیوب تورم و چاپ پول

تبعات مداخله دولت در قیمت‌ها / چرخه معیوب تورم و چاپ پول

در سال‌های گذشته، چهار تصمیم شاخص اقتصادی و اجتمای گرفته شده است که عمده آنچه امروز در کشور تجربه می‌کنیم تبعات آنها محسوب می‌شود. پویا ناظران، کارشناس اقتصادی به تحلیل یکی از آنها پرداخته است؛ مداخله...

TejaratNews.com/
نشریه هیل: تورم بی سابقه در دولت بایدن

نشریه هیل: تورم بی سابقه در دولت بایدن

نشریه هیل یکشنبه شب گزارش کرد که آمریکا با داشتن بزرگترین اقتصاد جهانی در شش ماه گذشته تورم بی سابقه‌ای را در دولت جو بایدن تجربه کرده است.

Irinn.ir/
رانت پنهان| بررسی ابعاد حذف ارز دولتی/ تورم آزاد سازی ارز کالاهای اساسی چقدر است؟

رانت پنهان| بررسی ابعاد حذف ارز دولتی/ تورم آزاد سازی ارز کالاهای ...

گزارش‌ها و تحلیل‌های کارشناسی درباره حذف ارز دولتی کالاهای اساسی به بررسی میزان تورم مستقیم و غیرمستقیم و در طرف مقابل افزایش پایه پولی در صورت استقراض برای تامین ارز این کالاها پرداخته است.

FarsNews.ir/
ریشه تورم را باید با کنترل کسری بودجه درمان کرد/ قیمت‌گذاری دستوری دلار فایده ندارد

ریشه تورم را باید با کنترل کسری بودجه درمان کرد/ قیمت‌گذاری دستوری...

مدیر عامل فرابورس ایران گفت: به جای اینکه قیمت دلار را دستوری تعیین کنیم، باید به ریشه آن یعنی تورم توجه کرد. برای تورم نیز باید ریال را کنترل کرد و برای کنترل ریال هم لازم است ریشه آن را پیدا کرد که ...

FarsNews.ir/
تورم تهران به 41.2درصد رسید

تورم تهران به 41.2درصد رسید

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از نرخ تورم سالانه 41.2 درصدی در مهرماه 1400 خبر داد.

Bartarinha.ir/
تورم تهران به 41.2 درصد رسید

تورم تهران به 41.2 درصد رسید

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از نرخ تورم سالانه 41.2 درصدی در مهرماه 1400 خبر داد.

TejaratNews.com/
تب تند تورم در 26 استان ایران

تب تند تورم در 26 استان ایران

جزيیات تورم مهرماه در استان‌ها و اقلام خوراکی اعلام شد.

Bartarinha.ir/
چه زمانی تورم و گرانی کالا‌ها کنترل می‌شود؟

چه زمانی تورم و گرانی کالا‌ها کنترل می‌شود؟

نایب ريیس کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به ريیس جمهور گفت: چه زمانی قرار است تورم و گرانی افسارگسیخته کالا‌ها و خدمات کنترل شود؟ چه زمانی دست دلالان و کاسبان و عوامل بی‌ثباتی بازار قطع می‌شود؟

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟ مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر! ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سیاست‌های اقتصادی اختلال زا افت 6 دلاری قیمت نفت در پی کشف سویه کرونا خطر جدی برای بازار جهانی پسته و خرمای ایران ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واحد برمی‌گردد؟/کدام گروه فردا پیشتاز است؟ وزیر اقتصاد‌: حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد‌ سویه جدید کرونا، بهای نفت را کاهش داد پاتک علاءالدین به شهرداری تهران برداشتن قدم اول؛ ورود استارتاپ ‌ها به بازار سرمایه آخرین قیمت میوه‌ها در بازار وضعیت سرچشمه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 60 درصد کارشناسان، بورس را بدون نوسان می‌بینند پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله 1400 آمریکا، رقیب جدید پسته ایرانی! فروش اینترنتی مرغ گرم از هفته‌ آینده اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود بازگشت اعتماد سهامداران به بورس در سایه ثبات قوانین آزادی متهمی که با هشت هزارمیلیارد دستگیر شد! واقعیت ماجرای صادرات قطعه خودرو به بنز چیست؟ برنامه دولت برای افزایش حقوق سال آینده چیست؟ آب زاینده رود باز می‌شود؟ ملی مس ایران به خود استراحت داد کاهش 84 درصدی خروج پول از بورس/ کانون سهامداران خرد تشکیل شود کشف گونه جدید ویروس کرونا قیمت جهانی طلا را افزایش داد ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست آیا وقت خروج از بازار ارز فرا رسیده است؟ کاهش 2 درصدی ارزش سهام عدالت/ برنامه جدید برای سهام عدالت در راه است؟ آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها حباب سکه به 280 هزار تومان رسید صادرات تقلبی خودروی ایرانی! «شمش 99.7» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد نخل‌های جنجالی از قطر به ایران برگشت خوردند!؟ نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 5 آذر آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد کاهشی بسیار اندک در نرخ وکیوم‌باتوم "شبندر" قیمت جهانی نفت امروز آذر‌ماه / برنت به 80 دلار و 20 سنت رسید سیگنال مهم برای بورس / نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تفکیک مالکیت در واگذاری شرکت‌های دولتی آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد عبور صنایع از زمستان با توزیع عادلانه قطعی گاز جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو سبدکالای «آلومینیوم المهدی» سربه‌سر فروخته شد قیمت دلار عقب‌نشینی کرد آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی