نگاهی به صنعت فلزات اساسی در بورس امروز (19خرداد) / روز تلخ سهامداران فلزی ها با افت بزرگان این صنعت

نگاهی به صنعت فلزات اساسی در بورس امروز (19خرداد) / روز تلخ سهامداران فلزی ها با افت بزرگان این صنعت

در معاملات بورس امروز، نمادهای فولاد، فملی، ذوب و فخوز شاهد افت قیمت بودند اما فروی و فجر با صف خرید رشد کردند.
برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛در 19 خرداد ماه 1400، شاخص صنعت فلزات اساسی، 14هزار و 810واحد، معادل 1.6درصد افت کرد و عدد 907هزار واحد را رقم زد. با جابجایی بیش از 150میلیون برگه سهم نمادهای فلزی، مجموع ارزش معاملات نمادهای این صنعت به بیش از 200میلیارد تومان رسید. همچنین گروه فلزات اساسی، با خروج 65میلیارد تومانی پول حقیقی، از این حیث پس از گروه بانک‌ها و موسسات دوم شد.

افت بزرگان فلزی در روزی که گذشت

سهام شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ (فملی)، در تمامی مدت زمان معاملات امروز متعادل  خرید و فروش شد و در نهایت با 2.2درصد افت، قیمت 12,110ریال را برای قیمت آخرین معامله رقم زد. همچنین فملی با 2.3درصد افت قیمت پایانی، روز آینده را با قیمت 12,090ریال آغاز خواهد کرد. حجم معاملات فملی به حدود 40میلیون برگه سهم و ارزش معاملات این نماد به بیش از 47میلیارد تومان رسید. همچنین فملی خروج 16میلیارد تومانی پول حقیقی را شاهد بود. لازم به ذکر است فملی امروز بیشترین تاثیر منفی را روش شاخص کل اعمال کرد.

امروز فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) نیز معاملات متعادلی را تجربه کرد و در نهایت با 1.6درصد افت، قیمت پایانی 977تومان را رقم زد و برای دومین روز متوالی سرخ‌پوش شد. فولاد در آخرین لحظات، با قیمت 984تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته 0.9درصد افت کرده است. همچنین با معاملاتی به ارزش 47میلیارد تومان، حجم معاملات فولاد به حدود 48میلیون برگه سهم رسید. لازم به ذکر است خالص خروج پول حقیقی فولاد به عدد 47میلیارد تومان رسید.

معاملات امروز فولاد خوزستان (فخوز)، پرنوسان و عمدتا در محدوده منفی شکل گرفت. سرانجام در پایان معاملات، فخوز افت 0.8درصدی را رقم زد و عدد 15,100ریال را برای قیمت پایانی ثبت کرد. قیمت آخرین معامله فخوز نیز با 0.5درصد افت به عدد 15,150ریال رسید. با جابجایی حدود 9میلیون برگه سهم، ارزش معاملات فخوز به بیش از 13میلیارد تومان رسید.

ذوب آهن اصفهان (ذوب) معاملاتش را در رنج منفی آغاز کرد و در تمام طول معاملات در این محدوده خرید و فروش شد. در پایان معاملات بورس ، قیمت آخرین معامله ذوب به 3,401ریال رسید که نشان از افت 2.3درصدی آن دارد. همچنین ذوب با 2.4درصد افت، معاملات روز آینده خود را با قیمت 3,398ریال آغاز خواهد کرد. امروز 62میلیون برگه سهم ذوب رد و بدل شد که حقیقی‌ها 83درصد سفارشات خرید و تقریبا همه سفارشات فروش را ثبت کردند. همچنین ارزش معاملات ذوب به 21میلیارد تومان رسید. 

فروی و فجر، روی دیگر سکه فلزی‌ها

امروز سهام ذوب روی اصفهان (فروی) در تمام مدت بازار در صف خرید قفل بود و در پایان معاملات با رشد پنج درصدی، قیمت پایانی و آخرین معامله 31,699ریال را به ثبت رساند. گفتنی است ارزش صف خرید فروی در بیشترین مقدار خود از 22میلیارد تومان عبور کرد. امروز حدود یک میلیون برگه سهم فروی رد و بدل شد و ارزش معاملات این نماد به بیش از 31میلیارد تومان رسید. همچنین سهامداران حقیقی فروی، سهم 100درصدی در خرید این سهم داشتند.

فولاد امیرکبیر کاشان(فجر) معاملات خود را متعادل آغاز کرد اما با گذشت حدود 30 دقیقه از زمان بازار با صف خرید نشست. ارزش این صف در دقایقی به بیش از 13میلیارد تومان رسید و تا پایان معاملات پابرجا بود. به این ترتیب فجر در آخرین معاملاتش با پنج درصد رشد قیمت 26,070ریال را رقم زد. قیمت پایانی فجر معادل 25,840ریال رقم خورد که حاکی از رشد چهار درصدی این نماد است. با جابجایی بیش از 6میلیون برگه سهم، ارزش معاملات فجر به 16میلیارد تومان رسید. 

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ کار و تلاش در جامعه بهترین زمان خرید ارز چه وقت است؟ قیمت جدید شیر خام تعیین شد بورس فردا را این اخبار تکان خواهند داد! + فیلم امروز 31 خرداد سهام عدالت چقدر شد؟ 15میلیارد دلار نفت فروشی ایران در زمین و دریا لوازم خانگی در 6 ماه گذشته چقدر گران شد؟ وقوع بزرگترین حمله در تاریخ بیت‌کوین معامله 89.5 میلیون دلار در سامانه نیما تصاویری از لوکس‌ترین گوشی سامسونگ سبزپوشی شاخص بورس در سومین روز هفته توصیه کانون صرافان به خریداران ارز میوه تا هفته آینده ارزان می‌شود چین سرکوب ارزهای دیجیتال از طریق بانک‌ها را آغاز کرد اعلام شروط پنج گانه پرداخت وام ودیعه مسکن آخرین مهلت رجیستری موبایل‌واره‌ها اعلام شد پیش‌بینی بورس یک تیر / روند صندوق‌های دولتی تغییر می‌کند؟ واگذاری ملک ارومیه "پخش" از طریق مزایده استخراج بیت کوین با برق هسته‌ای افزایش 30 درصدی مصرف برق استان گیلان ترکیب هیات مدیره "سمازن" تغییر کرد "قپیرا" به ثبت افزایش سرمایه رسید جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن، به زنان مجرد بالای 35 سال قیمت بلیت هواپیما کاهش می‌یابد زمان واریز سود نقدی سهامداران فولاد خوزستان اعلام شد آمریکایی‌ها به دنبال سلطنت بر بازار بیت کوین رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می‌یابد تا 5 روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می‌شود ریزش ارز‌های دیجیتالی ادامه دارد 10 سیگنال اقتصادی ريیس جمهور منتخب بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتالی جهان را بشناسید اتریوم برای رقابت با بیت کوین رشد کرده است اولین سیگنال‌های بورسی ريیس جمهور منتخب + فیلم حرکت ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ تداوم رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی نشست تخصصی «نقش سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در بازار سرمایه ایـران» تقسیم سود 540 ریالی هر سهم بیمه ملت پیش‌بینی آینده سهام شرکت‌های نفتی حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد تحلیل تکنیکال و بنیادی همراه | سیگنال خرید صادر شد؟ معرفی اوراق خرید دین کالایی "غشهد" به مجمع می‌رود افزایش سرمایه 63 درصدی "وایران" در مجمع دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد ارزش سهام عدالت افزایشی بود اعتماد را به بازار سرمایه بر می‌گردانیم/ "بورس" قلک دولت نیست بورس را قلک دولت نمی بینیم + فیلم ضرر ایران خودرو 3 برابر شد / زیان‌ده‌ترین خودروی ایران خودرو چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 31 خرداد رشد 4 هزار واحدی شاخص کل بورس

در حال بارگیری...