پیش بینی شاخص بورس در مبادلات فردا | سایه دلار بر سر بورس

پیش بینی شاخص بورس در مبادلات فردا | سایه دلار بر سر بورس

با وجود رشد صبح گاهی شاخص بورس در مبادلات امروز دوشنبه 27 شهریور، شاخص کل بورس تهران در نهایت 2 هزارو 289 واحد کاهش یافت. به نظر می رسد نزول آخر وقت شاخص بورس تحت تاثیر افت قیمت دلار اتفاق افتاد. انتظار می رود این موضوع معاملات فردا را هم تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش همشهری، در مبادلات امروز ، سهامداران حقیقی 2 هزارو 954 میلیارد تومان سهام خریدند اما در مقابل حجم فروش سهامداران حقیقی  به 3 هزارو 360 میلیارد تومان رسید.

سهامداران حقیقی در مجموع 406 میلیارد تومان نقدینگی از بازار سهام خارج کردند و با خروج این میزان نقدینگی از بورس، نسبت خروج پول حقیقی  به ارزش معاملات خرد به  9.9 درصد رسید که نشان می دهد شتاب خروج پول از بازارسهام در مقایسه با یکشنبه بیشتر شده است.

ارزش کل معاملات خرد نیز امروز با 163 میلیارد تومان کاهش به 4 هزارو 102 میلیارد تومان رسید.این نشان می دهد تمایل سهامداران برای خریدسهام کمتر شده است.به نظرمی رسد بخشی از دلایل نزول بورس و کاهش ارزش مبادلات ناشی از افت قیمت دلار بود. در صورت تداوم روند نزولی قیمت دلار در مبادلات فردا، می توان انتظار داشت بازار سهام بار دیگر به این موضوع واکنش منفی نشان دهد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد