بررسی چالش‌های روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی ایران

بررسی چالش‌های روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی ایران

در دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی بخش معدن و صنایع معدنی ایران که صبح امروز به میزبانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همزمان با هفتە روابط‌عمومی و هفتە معدن، در یزد برگزار شد، چالش‌های روابط عمومی این واحد‌ها بررسی و راهکار‌های تنویر افکار عمومی در ارايه عملکرد‌های امید بخش به جامعه مورد هم اندیشی قرار گرفت.

به گزارش بورس نیوز، در مراسم آغازین این گردهمایی دکتر محمود دهقان از استادان حوزه ارتباطات و روابط عمومی در سخنانی به راهکار‌های موثر در معرفی و شناساندن توانمندی‌های بخش معدن توسط روابط عمومی‌ها اشاره کرد و گفت: معدن به رغم توسعه، اشتغال و ارزآوری که در کشور ایجاد کرده، موفقیت قابل توجهی برای شناساندن نقاط قوت خود نداشته است.

این نویسنده و مدرس حوزه ارتباطات و روابط عمومی، افزود: حضور متنوع در رسانه ها، به ویژه رسانه‌های غیر رسمی، اثربخشی بالایی برای انتقال پیام دارد.

دهقان، روابط عمومی‌ها را پیشانی سازمان و شرکت‌ها دانست که باید از مدیری توانمند و خلاق بهره ببرد. وی گفت: اطلاع رسانی اثربخش، باید برای مخاطب خاص با زبانی قابل فهم طراحی و اجرا شود. وی پاسخگو بودن، روابط عمومی‌ها را از جمله ویژگی‌های مثبت این حوزه دانست و افزود فعالیت هدفمند در حوزه مسوولیت اجتماعی یکی از راه‌های موثر در شناساندن جایگاه شرکت‌ها است.

"حمید علی‌آبادیان" مدیر روابط‌عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نیز با بیان اینکه طی سال 1401 شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در صنعت بودیم که پوشش رسانه‌ای منصفانه و گسترده‌تری را برای اطلاع‌رسانی به اقشار مختلف مردم می‌طلبید.

بر لزوم همدلی و پشتیبانی روابط‌عمومی صنایع معدنی از یکدیگر در عرصە رسانه تاکید کرد وگفت: با امضای موافقت‌نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت آموزش‌و‌پرورش؛ فضای قابل توجهی در نظر گرفته می‌شود تا نمایشگاه دايمی معرفی معادن برپا شود تا شناخت و آگاهی آحاد جامعه به‌ویژه دانش‌آموزان نسبت به عرصە معدن گسترش یابد.

وی در ادامه؛ برگزاری جشنوارە فیلم و مستند معدن و تولید فیلم داستانی را از جمله برنامه‌های در دستور کار روابط‌عمومی سازمان ایمیدرو برشمرد و افزود جشنوارە عکس معدن نیز طی بهمن‌ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد که در همین راستا بایستی به همت روابط‌عمومی صنایع معدنی، سفر‌های مطبوعاتی ویژە عکاسان و بازدید آنان از ظرفیت‌های معدنی انجام گیرد.

گفتنی است، دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی معدن و صنایع معدنی به مدت سه روز به میزبانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در یزد برگزار می‌شود.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد