این خودرو 50 میلیون تومان ارزان شد

این خودرو 50 میلیون تومان ارزان شد

قیمت خودرو امروز 4 مهر 1402 از وضعیت یکسانی برخوردار نیست. برخی محصولات به صورت جزيی گران‌تر شده، برخی افت چشم‌گیری...

تجارت نیوز: قیمت خودرو امروز 4 مهر 1402 از وضعیت یکسانی برخوردار نیست. برخی محصولات به صورت جزيی گران‌تر شده، برخی افت چشم‌گیری داشته و برخی دیگر بدون تغییر ماندند.

قیمت خودرو امروز 4 مهر 1402 از وضعیت یکسانی برخوردار نیست. در بازار خودروهای داخلی، افت و خیز و ثبات قیمتی به چشم می‌خورد اما در بازار خودروهای مونتاژی افت‌های نسبتا سنگین دیده می‌شود.

این افت بیشتر در بازار خودروهای مونتاژی، می‌تواند به دلیل انتشار اخبار مبنی‌بر واردات بیشتر خودروی چینی باشد. در چند روز گذشته خبر ورود بستیون T77 به گمرک از سوی گروه بهمن و ثبت سفارش جک T9 از سوی کرمان موتور به گوش می‌رسد که درصورت ورود این محصولات به کشور، می‌تواند بازار خودروهای مونتاژی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت یکسانی را تجربه نمی‌کند. امروز قیمت خودروهای داخلی تغییرات جزيی را تجربه می‌کند. شاهین G که خودروی لوکس سایپا در حال حاضر به شمار می‌رود، نسبت به روز گذشته تنها دو میلیون تومان گران‌تر و با نرخ 587 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

این خودروی اتوماتیک به 650 میلیون تومان رسید

رانا پلاس ایران خودرو نسخه فیس‌لیفت پژو 206 صندوق‌دار محسوب می‌شود که همانند شاهین سایپا، با دو میلیون تومان افزایش قیمت وارد کانال 506 میلیون تومان شده است.

پژو پارس LX TU5 از محبوب‌ترین خودروهای داخلی بازار بوده که پنج میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ 623 میلیون تومان معامله می‌شود. دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ قوی‌ترین خودروی داخلی به شمار می‌رود که تنها سه میلیون تومان افت قیمت داشته و به قیمت 732 میلیون تومان رسیده است.

امروز قیمت خودروهای مونتاژی از افت چشم‌گیری برخوردار است. جک J4 آپشنال یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که حدود 15 میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان‌تر شده و با قیمت 735 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته محصولی از شرکت ایران خودرو است که رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای مونتاژی نیز به شمار می‌رود. این کراس‌اوور چینی از آغاز معاملات امروز حدود 50 میلیون افت قیمتی داشته و وارد کانال یک میلیارد و 160 میلیون تومان شده است.

جک S5 نیوفیس محصول دیگری از کرمان موتور بوده که نسبت به روز گذشته 10 میلیون تومان افت قیمتی را تجربه می‌کند. بنابراین کراس‌اوور محبوب این شرکت با نرخ یک میلیارد و 330 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی دیگر از کراس‌اوورهای محبوب بازار محسوب می‌شود که گروه بهمن وظیفه مونتاژ آن را برعهده دارد. این خودرو حدود 20 میلیون تومان افت قیمتی دارد و با قیمت یک میلیارد و 540 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

واقعیت ماجرا این است که بازار خودرو در رکود عجیبی فرو رفته و گذشت بیش از 6 ماه از ابتدای سال، هنوز هم نتوانسته به آن رونق ببخشد. افت قیمتی که صورت می‌گیرد، در اغلب موارد و در روزهای آتی با افزایش قیمت جبران می‌شود و برعکس. بنابراین قیمت خودرو در کنار سایر بازارهای داخلی هم‌چون ارز، سکه و... در وضعیت باثباتی قرار گرفته فعلا خبری از تغییرات قیمتی نیست.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد