رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 481 هزار و 551 میلیارد و 646 میلیون و 162 هزار و پنجاه ریال در شش‌ماهه‌ نخست سال گذشته به 609 هزار و 961 میلیارد و 374...

به گزارش اقتصادآنلاین، حجم معاملات تجمیعی بورس انرژی ایران در رینگ داخلی بازار فیزیکی از یک میلیون و 120هزار و 939 تن در سال 1399 به یک میلیون و 174هزار و 715 تن در سال کنونی رسیده، که رشد پنج درصدی معاملات را نشان می‌دهد. هم‌‌چنین ارزش این قراردادها نیز از 40 هزار و 789 میلیارد و 471 میلیون و 410 هزار و 646 ریال به  110هزار و 548 میلیارد و 611 میلیون و 979 هزار و 820 ریال رسیده که حاکی از رشد 171درصدی این معالات از نظر ارزش است.

از سوی دیگر، حجم این معاملات در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران از هفت میلیون و 796 هزار و 42 تن در سال گذشته به دو میلیون 636 هزار و 598 تن رسیده و این یعنی با کاهشی 66 درصدی روبه‌روست. ارزش این معاملات در شش‌ماهه نخست امسال 311 هزار و 463 میلیارد و 934 میلیون و 894 هزار و 894 ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19درصد کاهش یافته‌است.  

در بازار برق (بازار فیزیکی و سلف موازی استاندارد برق) نیز معاملات در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40درصد از نظر حجم و 66درصد از نظر ارزش افزایش یافته‌است.

امسال هم‌چنین 12 میلیون و 605 هزار و 570 قرارداد اوراق سلف موازی با سررسید یک‌سال و بیش‌تر به ارزش 176 هزار و 663 میلیارد و 346 میلیون و 475 هزار و 540 ریال معامله شده که نسبت به سال گذشته 127درصد از نظر حجم و 227درصد از نظر تعداد رشد داشته‌است.

ارزش معاملاتی بازار سایر اوراق بهادار قابل‌معامله در شش‌ماهه نخست سال 1399، 481هزار و 551 میلیارد و 646میلیون و 162 هزار و50 ریال بوده و در مدت مشابه امسال به 609هزار و 961 میلیارد و 374 میلیون و 560 هزار و 454 ریال رسیده که نشان از رشد 27درصدی این بازار در سال کنونی دارد.

کالاهایی با بیش‌ترین معاملات 

در شش‌ماهه‌ نخست سال 1400 نفتای سبک با 29درصد معامله بیش‌ترین کالایی است که در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران معامله شده‌است و پس از آن گاز مایع و ته‌مانده برج تقطیر، به‌ترتیب با 23درصد و 14درصد قراردارند.

از سوی دیگر در رینگ داخلی نیز حلال 402 با 22درصد کالایی است که بیش‌ترین میزان معامله را داشته‌است، میعانات گازی با 21 درصد و متانول با 16درصد در رده‌های بعدی قراردارند.

انواع قرارداد معاملاتی

از نظر نوع معاملات در بازار فراورده‌های هیدروکربوری، بیش‌ترین حجم عرضه را قراردادهای کشف پریمیوم با 71درصد به خود اختصاص داده‌اند. پس از آن نیز قراردادهای نقدی، نسیه و سلف به ترتیب با 21درصد، 6درصد و یک درصد قرار دارند.

بیش‌ترین حجم معامله نیز مربوط به قراردادهای کشف پریمیوم با 61درصد و پس از آن قراردادهای نقدی با 24درصد، نسیه 12درصد و سلف با سه درصد است. 

هم‌چنین در شش‌ماهه ابتدایی امسال 465هزار و 164 ورقه گواهی ظرفیت به ارزش هفت هزار و 500 میلیارد و 534 میلیون و 452 هزار ریال نیز معامله شده‌است.

local_offerبرچسب‌ها:
نفت و انواع حلال مهمان بورس انرژی

نفت و انواع حلال مهمان بورس انرژی

امروز سه شنبه 4 آبان ماه انواع حلال و نفت در بورس انرژی ایران عرضه می شود.

YJC.news/
معامله نماد‌های فصلی در بازار عمده فروشی/ افزایش مشترکان برقی در بورس انرژی

معامله نماد‌های فصلی در بازار عمده فروشی/ افزایش مشترکان برقی در ب...

قابلیت معامله نماد‌های فصلی در بازار سلف مصرف‌کنندگان بزرگ و عمده‌فروشی فراهم شد.

YJC.news/
نمادهای فصلی در بازار مشتقه بورس انرژی قابل‌ معامله می‌ شوند

نمادهای فصلی در بازار مشتقه بورس انرژی قابل‌ معامله می‌ شوند

با افزایش مشارکت‌کنندگان در بازار برق، از فردا امکان انجام معامله برق در نمادهای با دوره تحویل فصلی در بازارهای مشتقه بورس انرژی ایران میسر می‌شود.

EghtesadOnline.com/
عرضه انواع فرآورده های هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه انواع فرآورده های هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز نفت و گاز در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

YJC.news/
عرضه نفت و پتروشیمی در رینگ بین المل بورس انرژی

عرضه نفت و پتروشیمی در رینگ بین المل بورس انرژی

امروز یکشنبه 18 مهر ماه انواع نفت و پتروشیمی در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

YJC.news/
جزيیات عرضه های امروز بورس انرژی اعلام شد

جزيیات عرضه های امروز بورس انرژی اعلام شد

بورس انرژی امروز ( 17 مهرماه) میزبان محصولاتی از پتروشیمی مارون، پتروشیمی پارس و شرکت نفت ستاره خلیج فارس، خواهد بود.

YJC.news/
بورس انرژی مهم‌ترین ابزار صادراتی در بازار فرآورده های نفتی

بورس انرژی مهم‌ترین ابزار صادراتی در بازار فرآورده های نفتی

بورس انرژی به عنوان مهم‌ترین ابزار صادراتی فرآورده‌‌‌های نفتی، در سال‌های اخیر و با وجود تحریم‌‌‌ها به سلاح استراتژیک ایران در بازارهای منطقه‌‌‌ای تبدیل شده است؛...

EghtesadOnline.com/
بورس انرژی میزبان نفت و فرآورده‌های هیدروکربوری

بورس انرژی میزبان نفت و فرآورده‌های هیدروکربوری

امروز چهارشنبه 14 مهرماه انواع فرآورده‌های هیدروکربوری و نفت در بورس انرژی عرضه می‌شود.

YJC.news/
عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

YJC.news/
رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماهه نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماهه نخست سال

ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 48 هزار و 155 میلیارد تومان در شش‌ماهه نخست سال گذشته به 60 هزار و 996 میلیارد تومان رسیده است.

YJC.news/
رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماه نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماه نخست سال

بورستهران - ایرنا - ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 481 هزار و 551 میلیارد و 646 میلیون و 162 هزار و پنجاه ریال در شش‌ماهه‌ نخست سال گذشته به 609 هزار و 961 میلیارد و 374 میلیون و 560 هزار...

Irna.ir/

رشد معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

عرضه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی

عرضه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی

امروز چهارشنبه 7 مهر ماه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

YJC.news/
عرضه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی

عرضه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی

امروز سه شنبه 6 مهر ماه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی عرضه می‌شود.

YJC.news/
اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا 2 پیش‌بینی از روند هفته آینده بورس/ شاخص رشد می‌کنند؟ بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟ «فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد وقتی وزیر نفت هم از حضور سرزده ريیسی غافلگیر شد در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت آیا بنزین گران می‌شود؟ + ویديو عذرخواهی وزیر نفت از مردم برای اختلال در سامانه هوشمند سوخت شرط مهم حذف یارانه پردرآمد‌ها گزارش عملکرد مهرماه بیمه دانا منتشر شد از مردم به خاطر اینکه در برخی جایگاه‌ها معطل شدند عذرخواهی می‌کنم اصول سرمایه‌گذاری رکود در بازار خودرو افزایش سرمایه بانک ایران زمین تایید شد قیمت گذاری دستوری خودرو را حذف کنید هفت ماه طلایی در کارنامه ونوین ثبت شد بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته سبز شد؛ رشد 9 هزار واحدی شاخص کل بورس بهره گیری صحیح فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور علی رستمی مدیر عامل شستا شد شاخص گروه بیمه تا جبران زیان سهامدارانش 70 درصد فاصله دارد! معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکرد معاملات الگوریتمی در بازار سرمای... نامه ريیس سازمان بورس به وزیر صمت درباره قیمت گذاری خودرو جزيیات وام جهش تولید مسکن اعلام شد بورس چگونه به مسیر صعودی بازمی گردد؟ هشدار عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اتفاقات اخیر رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس / تاثیر مثبت شیمیایی‌ها در شاخص