صندوق توسعه ملی و تامین مالی بین المللی از طریق اعتبار خریدار

صندوق توسعه ملی و تامین مالی بین المللی از طریق اعتبار خریدار

عضو هیات عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی گفت: فعالیت صندوق در زمینه تامین مالی بین المللی از طریق اعتبار خریدار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق توسعه ملی، حسین عیوضلو، عضو هیات عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی، با اشاره به فعالیت صندوق در زمینه تامین مالی بین المللی از طریق اعتبار خریدار، گفت: در این روش به اعتبار خریدار خارجی، وجوهی را نزد بانک‌های داخلی سپرده گذاری می‌کنیم و بانک داخلی با بانک خارجی ارتباط کارگزاری برقرار می‌کند.

وی افزود: تیم جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی طی دو سال گذشته به دنبال سرمایه گذاری داخلی با حفظ ارزش به تعبیری «ریال مانا» است به طوری که ارزش ارز شاخص سازی شود و در تبدیل به ریال، بهای خود را از دست ندهد.

عضو هیات عامل و معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: در حوزه سرمایه گذاری خارجی نیز در ابعاد مختلف قوانین و مقررات لازم و مجوزهای لازم برای ورود به حوزه سرمایه گذاری خارجی را نیز داریم و به صورت ارتباط با صندوقهای ثروت ملی دنیا اعم از اکو و ...این امر را دنبال می‌کنیم.

عیوضلو با اشاره به فعالیت صندوق در زمینه تامین مالی بین المللی از طریق اعتبار خریدار، اضافه کرد: در این روش به اعتبار خریدار خارجی، وجوهی را نزد بانک‌های داخلی سپرده گذاری می‌کنیم و بانک داخلی با بانک خارجی ارتباط کارگزاری برقرار می‌کند.

وی در ادامه به کنفرانس کشورهای غرب آفریقا که چندی پیش در تهران برگزار شده بود اشاره کرد و یادآور شد: در این کنفرانس تعاملات مناسبی بین صندوق توسعه ملی با کشورهای آفریقایی به وجود آمد که در پایلوت اول همکاری خود را با کشور ساحل عاج آغاز کردیم.

بازگشایی دفتر صنعت، معدن و تجارت ایران در ساحل عاج

در ادامه اوتاراتاماکولو، سفیر ساحل عاج با اشاره به رابطه خوب 45 ساله ایران و ساحل عاج، گفت: روابط اقتصادی ایران و ساحل عاج مناسب بوده و مبادلات اقتصادی دو کشور می‌تواند افزایش یابد که خوشبختانه ایران در نظر دارد یک دفتر تجاری تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در ساحل عاج بازگشایی کند که موقعیت مناسبی برای ایجاد ارتباط با سایر کشورهای آفریقایی ایجاد می‌کند.

تاماکولو رشد اقتصادی اکثر کشورهای آفریقایی را بیش از 5 درصد عنوان و تصریح کرد: کشورهای آفریقایی زمینه مناسبی در بخش‌های کشاورزی و مواد معدنی دارند که می‌توان روی آنها سرمایه گذرای کرد؛ همچنین در زمینه حمل و نقل، خودرو و ساخت و ساز نیز زیرساخت‌های مناسبی فراهم شده است.

دارایی‌های رو به رشد

وحید محمودی، مشاور ريیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در ادامه اظهار داشت: به گفته دیگو لوپز، مدیرعامل موسسه GSWF دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های ثروت ملی جهان روند رو به رشد دارند به طوری این رقم از 3.7 تریلیون دلار در سال 2008 میلادی به 12 تریلیون دلار در سال 2022 افزایش یافته است و این امر نشان می‌دهد صندوق‌ها جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشورها دارند و هر یک ماموریت خاص خود را ایفا می‌کند.

وی با اشاره به تنوع سبد سرمایه گذاری‌های صندوق ثروت ملی، ادامه داد: همچنین تفاوت‌هایی در سبد پرتفوی هریک از صندوق‌های ثروت ملی بر اساس استراتژی و اهداف آنها وجود دارد.

مشاور ريیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، با بیان اینکه 18 هزار نفر به طور مستقیم در صندوق‌های تحت پوشش جهان فعالیت می‌کنند، افزود: طبق اظهارات لوپز، صندوق توسعه ملی ایران نیز گام‌های خوبی در زمینه حکمرانی، پایداری و مقاومت برداشته است.

سقوط بیت‌کوین رکورد زد رفع فوری تعرض به بیش از 130 هکتار زمین دولتی در اردیبهشت ماه برنامه جذب 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در سواحل مکران افزایش 17.2 درصدی تردد در محورهای برون‌شهری پیشرفت 90 درصدی طرح ملی پایش وضعیت رویه راه‌های کشور عقب نشینی نفت پس از اعلام کاهش تولید عربستان قیمت طلا در حال نوسان است بورس کالا میزبان بیش از 424 هزار تن کالا راهکار جدید برای ثبات بازار مسکن در این کشور، به کارگران دستمزد 4برابری می‌دهند قیمت مرغ اشک همه را درآورد | قیمت مرغ در بازار امروز به کیلویی چند تومان رسید؟ اجرای پیشنهاد قالیباف یعنی افزایش مصرف کالاهای ارزان، واردات بی رویه و در نتیجه کاهش تولید به عراقی‌ ها همین را بفرمایید و پولتان را بگیرید! پژو 207 با موتور جدید/ یک تغییر دور از انتظار! کادیلاک تاج قدیمی را از سر برداشت و نشانی تازه بر سینه زد! / عکس تبعات واردات خودرو بدون انتقال ارز/ نفع حداقلی و زیان حداکثری برگزاری 4 پنل تخصصی سازمان بورس در نمایشگاه صنعت مالی راه‌آهن میانه - بستان آباد - تبریز 18 خرداد با حضور ريیس جمهور افتتاح می‌شود/ زمان سفر ریلی بین تهرا... دلار 50 هزار تومانی خریدار ندارد/ منتظر دلار 40 هزار تومانی باشید عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار رمزارز/ گاوها بازار را در... عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد یک کیلو گوشت چرخ کرده گوسفندی چند است؟ عراقی‌ها برای کدام کالای ایرانی دست به جیب شدند؟ قیمت باورنکردنی سوخت هواپیما! زلزله شدید در قیمت بیت کوین خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن خبر جدید درباره یارانه ها؛ جزيیات اجرای طرح کالا برگ اعلام شد امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری پست و مرکز نوآوری بانک ملی (فینوداد) حرکت غیر قابل پیش بینی عربستان در نشست اوپک پلاس، نفت را بالا کشید! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اقتصاد عربستان کی از ایران جلو افتاد؟ کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور هزینه وام مسکن برای متاهل‌ها چقدر است؟ کاهش 100 تا 300 میلیون تومانی قیمت خودروها قیمت قارچ از مرغ سبقت گرفت! پیش بینی بورس سه شنبه 16 خرداد | کدام نمادها پرتقاضا هستند؟ خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن ساختار تاسیس «صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی» تصویب شد این کارخانه‌های ایرانی در اروپا تاسیس شدند! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اخبار مهم کدال دوشنبه 15 خرداد 1402 | خبرهای مهم برای سهامداران اخابر، شگویا و فرابورس افزایش تعرفه ترانزیت از تنگه‌ «بسفر» و «داردانل» توسط ترکیه کاهش تسهیلات تکلیفی بانک‌های قرض الحسنه/ وام فرزندآوری و ازدواج جدید نمی‌دهیم تغییرات جدید در مشاغل سخت و زیان آور / چه کسانی با 20 سال سابقه بازنشسته می‌شوند؟ واکنش همتی به گشایش ارزی جدید؛ صندوق بین المللی پول دیگر جزء استکبار نیست؟ قیمت‌های نجومی رهن و اجاره در این محله از تهران / نرخ اجاره بها به سلیقه مالکان + جدول عکس | حداکثر سرعت این خودرو نقلی فیات 45کیلومتر بر ساعت است! روسیه به توافق کاهش تولید متعهد است سرانه مصرف مرغ به 26کیلو در سال رسیده است!