شوک به اقتصاد ایران درصورت ريیس‌جمهور شدن ترامپ

شوک به اقتصاد ایران درصورت ريیس‌جمهور شدن ترامپ

ريیس مرکز پژوهش های مجلس پیش بینی کرده است در صورت راه یافتن ترامپ به کاخ سفید امکان همکاری و مشارکت ایران و روسیه در...

دنیای اقتصاد: ريیس مرکز پژوهش های مجلس پیش بینی کرده است در صورت راه یافتن ترامپ به کاخ سفید امکان همکاری و مشارکت ایران و روسیه در موضوعات اقتصادی با مشکل مواجه می‌شود.

ابک نگاهداری، ريیس مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: اگر در آینده، ترامپ ريیس‌جمهور آمریکا شود، باید آماده باشیم که فشار تحریمی ما افزایش پیدا کند و شوک به بازار دارایی‌ها وارد شود.

وی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر کشور با کسری 3.7 میلیارد دلاری ارز مواجه است که این کسری باید از مانده 22درصدی صندوق توسعه یا ذخایر بانک‌مرکزی تامین شود.

بابک نگاهداری گفت: اکنون کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد و عدم افزایش ذخایر ارزی به‌معنای خلع سلاح کشور است با این حال ما در شرایطی به سر می‌بریم که ذخایر ارزی نه‌تنها افزایش نیافته، بلکه شاهد کاهش آن هستیم.

او گفته که در راستای توافق اوکراین و روسیه اقداماتی انجام می دهد و البته با حضور ترامپ در کاخ سفید، آمریکا بر مهار چین تمرکز خواهد کرد و در نتیجه خرید نفت ایران توسط این کشور کاهش می‌یابد. از سوی دیگر امکان همکاری و مشارکت ایران و روسیه در موضوعات اقتصادی با مشکل مواجه می‌شود.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد