مهمترین ابزار جریان‌سازی نوسازی بافت‌های فرسوده رسانه‌ است

مهمترین ابزار جریان‌سازی نوسازی بافت‌های فرسوده رسانه‌ است

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: کارکنان روابط عمومی علی‌رغم سختی و مشکلات به طور جهادی آگاهی‌بخشی و انتقال اطلاعات به جامعه هدف در محلات هدف بازآفرینی شهری را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد آيینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست با مدیران روابط‌عمومی ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، با اشاره به رهنمودهای امام‌خمینی (ره) گفت: ایشان بر آگاهی‌رسانی خدمات نظام جمهوری اسلامی برای مردم تاکید داشتند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: خیلی از ابهامات و گره ذهنی برخی از مردم و جوانان کشور در رابطه با مقایسه خدمات نظام جمهوری اسلامی نسبت به قبل از انقلاب اسلامی، عدم استفاده از ابزارهای اطلاع‌رسانی و راهبری افکار عمومی در رابطه با معرفی دستاوردها و پیشرفت سازمان‌ها توسط روابط عمومی‌هاست.

آيینی گفت: مقام معظم رهبری نیز به صورت متناوب و به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب بر رفع مشکل تبلیغات نارسای مسيولان تاکید داشته، چرا که نتوانسته‌اند خدمات بخش‌های مختلف نظام را برای مردم و سایر کشورهای دنیا آنگونه که باید تبیین کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه امپراطوری تروریسم رسانه‌ای فضای رسانه را به سمتی سوق داده که جای خادم و خاين عوض شده است، گفت: روابط عمومی‌ها رسالت سنگینی در راستای آگاهی‌بخشی بر عهده دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره اینکه کارکنان روابط عمومی علی‌رغم سختی و مشکلات به طور جهادی آگاهی‌بخشی و انتقال اطلاعات به جامعه هدف در محلات هدف بازآفرینی شهری را مورد توجه قرار دهند، گفت: بازآفرینی شهری با توجه به شرایط روز جامعه و تاکیدات مسيولان عالی رتبه کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

آيینی با بیان اینکه برنامه جامع اقدام مشترک با اولویت بر نوسازی مسکن توسط ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان و استانی تصویب و سپس به ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار ارجاع می‌شود، اظهار کرد: ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار اختیارات خود تحت نظارت دفتر دبیرخانه ستاد ملی به استانداران تفویض اختیار کرده تا هر چه سریع‌تر برنامه جامع اقدام مشترک متناسب به روز و همچنین حجم نوسازی در محلات هدف بازآفرینی (فرسوده – تاریخی – سکونتگاه‌های غیررسمی‌) که مشمول حمایت‌های دولت و شهرداری‌هاست، مشخص و در دستور کار ستادهای بازآفرینی شهری پایدار شهرستان‌ها و استانی قرار بگیرد.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به موضوع تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات هدف‌، اظهارکرد: خوشبختانه در حوزه تامین خدمات روبنایی و زیربنایی نظیر، بهسازی معابر، دفع آب‌های سطحی‌، سرانه‌های آموزشی‌، فرهنگی‌، بهداشتی‌، انتظامی و غیره عملکرد قابل قبولی داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، توانمندسازی و آموزش افراد در محلات هدف بازآفرینی شهری بمنظور کسب اشتغال در راستای ارتقای کیفیت زندگی بهتر با اولویت زنان سرپرست خانوار و جوانان را به عنوان یکی از محورهای اصلی و مهم در امر بازآفرینی شهری برشمرد و در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری راهکارهای عملیاتی در حوزه بازآفرینی شهری را پیش رو ما ترسیم کرده‌اند، اظهارکرد: در سند تحول دولت مردمی ایران قوی و در برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی به موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده تاکید شده است، انتظار ما بر این است که در این حوزه، روابط‌عمومی‌ها استان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

آيینی با بیان اینکه از مجموع ساخت یک میلیون واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن 200 هزار واحد آن در محدود بافت‌های فرسوده ساخته خواهد شد، اظهار کرد: مالکیت زمین و بناهای فرسوده در محدوده بافت‌های فرسوده متعلق به مردم است و تنها ابزاری که می‌توانیم مالکان بناهای فرسوده را به مشارکت دعوت کنیم، ابزار نرم رسانه است. به عبارت دیگر با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه می‌توانیم با آگاهی‌بخشی‌، در جهت جریان‌سازی و جلب مشارکت اجتماعی مردم گام‌های اساسی برداریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم ساکن در این واحدها به تنهایی و بدون حمایت، توانایی بازسازی واحدهای خود را ندارند و از سوی دیگر سازندگان و توسعه‌گران به دلیل اینکه این محدوده‌ها برای آنها بازده اقتصادی ندارد، رغبت به حضور ندارند. گفت: باید جهت ورود سازندگان و توسعه‌گران به نوسازی بافت‌های فرسوده انگیزه ایجاد کنیم.

او با اینکه رسانه می‌تواند سازندگان را به مسيولیت اجتماعی آگاه و آنان را به سمت نوسازی بافت‌های فرسوده سوق بدهد، گفت: سازندگان و توسعه‌گران موفق در حوزه بازآفرینی شهری باید معرفی شوند.

در ادامه آيینی با اشاره به اینکه در دوره جدید، صدا و سیما نسبت به موضوعاتی که مرتبط به اسناد بالادستی قانونی و برای آنان تکالیف قانونی در جامعه تعیین شده، توجه جدی دارد، گفت: حوزه بازآفرینی شهری در اسناد بالادستی و قانونی کشور، سیاست‌های کلان نظام، برنامه‌های توسعه و قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در خصوص نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری قوانین متعددی توسط قانونگذار وضع شده است. پس بنابراین روابط عمومی استان‌ها از ظرفیت اداره کل صدا و سیمای استان، خبرگزاری‌ها و نشریات و روزنامه‌های محلی نهایت استفاده را داشته باشند.

او با اشاره به اینکه به روش‌های مختلف مصوبات ستادهای بازآفرینی شهری پایدار در استان‌ها باید مورد اطلاع‌رسانی و همچنین توسط خبرنگاران پیگیری شود، گفت: پروژه‌های بازآفرینی شهری کوچک و زودبازده هستند، و در ایجاد نشاط و امیدآفرینی در ساکنان محلات بسیار موثر است که ضرورت دارد از میزان رضایت‌مندی کارکرد این پروژه‌ها از اهالی محلات پس از بهره‌برداری نیز گزارش تهیه و اطلاع‌رسانی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنان خود از زحمات روابط عمومی استان‌ها تقدیر کرد و گفت: با روحیه جهادی می‌توان گام بلند و تحول جدی با اطلاع‌رسانی دقیق و روشن از حمایت‌های دولت و شهرداری‌ها به جامعه هدف در نوسازی بافت‌های فرسوده برداشت. هر کدام از ما بتوانیم یک سقف لرزان را ایمن کنیم در واقع یک خانواده را از خطرات در برابر زلزله نجات می‌دهیم.

اقدام ناهماهنگ روسیه و چین برای جایگزینی دلار آمریکا بخوانید/ افزایش قیمت انواع سکه و طلا بیش از 92 درصد چک در بهمن ماه وصول شد یک پیش بینی آینده بازار سرمایه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت آرامش بازار سیمان در سال 1401 با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است افزایش 37 هزار و 869 واحدی شاخص بورس تهران مقایسه عرضه‌های اولیه سال 1401 | بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه سال 1401 تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس هفتم و هشتم فروردین؛ ثبت نام جدد خودروهای داخلی انفجار بزرگ در بازار قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند ؟ از تحقق وعده وزیر صمت در اتمام قرعه‌کشی خودروها تا تغییر کارکرد این گردونه برای تعیین نوبت‌ها خشم نخست وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس عجیب نیست این خودرو نقلی تنها 170 میلیون تومان/ عکس شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است کاهش چشمگیر صادرات اقلام فولادی تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان قیمت بیت کوین ثابت ماند نام شهر جدید هشتگرد به "مهستان" تغییر کرد شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است 26 قنادی به دلیل کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ واکنش خزانه‌داری آمریکا به روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی 92.7 درصد چک‌ها در بهمن ماه 1401 وصول شد رشد صنعت در پاییز سال گذشته 11.6 درصد بود 13 هزار پروژه برای محرومیت زدایی محلات کم برخوردار بانک‌های کوچک آمریکا 120 میلیارد دلار زیان کردند ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در تعطیلات نوروز چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ آمادگی کروز برای تحقق شعار سال 1402/ ضرورت توجه به رشد تولید سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس قیمت خودرو در بازار آزاد - 5 فروردین 1402 + جدول نرخ رسمی 11 ارز کاهش یافت جزيیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف مشخص شد واکاوی مهمترین اقدامات حمایتی دولت از بورس/ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا برنامه 10 بندی حمایتی اعلام زمان سوددهی 5 نماد بورسی زیان 120 میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا در یک هفته قیمت طلا کاهش یافت کدام خودروها در بورس تاختند؟ صعود شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید تشدید بارش‌های بهاری از ششم فروردین/ مردم از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها بپرهیزند عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید! هفتم فروردین اولین خوشه‌های طلایی گندم برداشت می‌شود افتتاح خط ریلی رشت _ آستارا چهار سال دیگر ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت ممانعت ترکیه از صادرات نفت کردستان عراق بدون موافقت بغداد