خرید خانه در چالوس چقدر پول نیاز دارد؟

خرید خانه در چالوس چقدر پول نیاز دارد؟

واحد‌های 70 متری مسکن مهر فرج‌آباد 700 تا 800 میلیون فروخته می‌شوند اما در محدوده شهری، حداقل بودجه مورد نیاز برای...

خرید آپارتمان در چالوس احتمالا تب جدید بازار مسکن به‌حساب می‌آید. چالوس از شهر‌های استان مازندران است و بیشتر ایرانی‌ها در مسیر رسیدن به شمال حتما از آن گذر کرده اند.

این شهر 70، 80 هزار نفری و خوش آب‌وهوا حالا به‌خاطر بازار ملک و املاک خود مورد توجه قرار گرفته است و عده زیادی دوست دارند بدانند خرید آپارتمان در چالوس، داشتن خانه و ویلا و زمین و باغ در آن چقدر خرج برمی‌دارد.

فراموش نکنید که فاصله تهران تا چالوس بین 150 تا 200 کیلومتر است و می‌توان آن را ظرف مدت سه ساعت طی کرد. از نظر اقتصادی هم بازار مسکن تهران و چالوس اشتراکاتی دارند. خرید آپارتمان در چالوس با متراژ 100 متر می‌تواند با بودجه 1.8 میلیارد تومانی انجام شود. دقیقا بودجه‌ای که بر اساس آخرین گزارش رسمی بازار مسکن در منطقه 15، منطقه 17، منطقه 18، منطقه 20 و شاید منطقه 19 مورد نیاز است.

برای آن‌هایی که کنجکاوی بیشتری می‌کنند، می‌توان گفت کف قیمت خانه‌ها در چالوس حدود 800 - 700 میلیون تومان است. با این بودجه می‌توان سراغ واحد مسکن مهر 70-80 متری رفت، اما در همان چالوس به‌عنوان مثال می‌توان یک آپارتمان تازه‌ساز 176 متری با قیمت 10 میلیارد و 500 میلیون تومان تومان پیدا کرد یا سراغ خرید پنت هاوس 260 متری به قیمت پنج میلیارد و 500 میلیون تومان رفت.

خرید آپارتمان در چالوس؛ قیمت واحد‌های مسکن مهر فرج آباد

به گزارش فرارو، خرید آپارتمان در چالوس را می‌توان به چشم پروژه‌ای جاه‌طلبانه نگاه کرد، اما قبل از هر اقدامی بهتر است بدانید همین چند روز پیش برای یک آپارتمان واقع شده در پروژه‌های مسکن مهر فرج آباد چالوس متری 10 میلیون و 700، 800 هزار تومان قیمت گذاشته‌اند. به این ترتیب اولین تلاش برای خرید آپارتمان در چالوس با متراژ 78 مترمربع، به حدود 840 میلیون تومان پول نیاز دارد.

فروشنده گفته مساحت آپارتمان با احتساب مشاعات به 85 متر می‌رسد. واحد در طبقه سوم واقع شده و هر طبقه دو واحد را در دل خود جای می‌دهد. آپارتمان تازه‌ساز، کلیدنخورده، دوخوابه است و ویو جنگل به همراه دو تراس از جمله مزایای آن به‌حساب می‌آید.

یک وام 40 میلیون تومانی هم دارد که باید به خریدار منتقل شود. تاکید زیادی روی قرار گرفتن آپارتمان در ردیف اول هدفی جز به‌رخ کشیدن ویو ندارد. اگر این مسيله چندان برایتان اهمیت ندارد، می‌توان خرید آپارتمان در چالوس و بین واحد‌های مسکن مهر فرج آباد را با پرداخت هزینه‌ای کمتر به سرانجام رساند.

لابلای آگهی‌ها موردی پیدا کردیم که متراژ آن 79 مترمربع قید شده، در طبقه چهار قرار دارد، دوخوابه است، 40 میلیون تومان وام بانکی به آن تعلق گرفته و ساخت آن در سال 1400 به پایان رسیده، اما چون در ردیف دوم قرار گرفته و شاید ویوی شیک و پیک مورد قبلی را نداشته باشد، متری هشت میلیون و 165 هزار تومان ارزش‌گذاری شده تا خرید آن با پرداخت رقم 645 میلیون تومان امکان‌پذیر باشد.

خرید آپارتمان در چالوس و به‌خصوص منطقه فرج‌آباد که به پروژه مسکن مهر اختصاص دارد، معمولا با کمک 40 میلیون تومان وام انجام می‌شود. به این ترتیب که می‌توان برای یک واحد 85 متری، از قرار هر مترمربع هشت میلیون تومان، 680 میلیون تومان نقد پرداخت کرد و 40 میلیون وام مسکن مهر را سرفرصت و با پرداخت اقساط ماهیانه تسویه کرد.

متقاضیان خرید آپارتمان در چالوس و مسکن مهر منطقه فرج آباد گزینه‌هایی در حدود 70 تا 80 متر پیش روی خود دارد که دوخوابه است، تازه ساز است و آسانسور و انباری و پارکینگ دارد. بعضی فروشندگان حاضر هستند واحد‌های خود را با خودرو تاخت بزنند.

به‌طور کلی برای خرید آپارتمان در چالوس که بین واحد‌های مسکن مهر فرج آباد قرار گرفته حدود 700 تا 800 میلیون تومان نیاز دارید. البته بعضی فروشندگان در مسکن مهر فرج آباد منتظر خریدارانی نشسته‌اند که حاضر باشد یک میلیارد تومان پول پرداخت کند.

خرید آپارتمان در چالوس؛ قیمت واحد‌های محدوده شهری

خرید آپارتمان در چالوس مد جدید بازار مسکن کشور است، اما خیلی‌ها در همان ابتدای کار، یعنی تحقیق و جستجو سرخورده شده و کنار می‌کشند، چون برخلاف واحد‌های 700-800 میلیون تومانی مسکن مهر فرج آباد، قیمت آپارتمان در چالوس و در بافت شهری به‌سادگی از میلیارد عبور می‌کند و ممکن است تا حدود 10 میلیارد تومان پیش برود! باور نمی‌کنید نه؟

خرید آپارتمان 176 متری با سونا و جکوزی و روف گاردن که به ویو پانورامای دریا و جنگل مزین شده و نمای آن سنگ است، در چالوس حدودا متری 60 میلیون و روی هم‌رفته 10 میلیارد و 500 میلیون تومان پول نیاز دارد. بین گران‌ترین فایل‌های منطقه می‌توان یک مورد 150 متری پیدا کرد که در سال 1399 ساخته شده و سه اتاق خواب دارد. در مدح و ثنای آن گفته‌اند به کف پارکت، دکوراسیون چوبی، کابینت درجه یک و ویو جنگل مجهز است. شما احیانا جدی نمی‌گیرید، اما قیمت فروش این آپارتمان را هفت میلیارد و 550 میلیون تومان تعیین کرده‌اند.

گل سرسبد فایل‌های فروش آپارتمان در چالوس فعلا به واحدی 260 متری واقع در بلوار امام رضا است. رسما باید آن را بر اساس متر و معیار‌های بازار مسکن یک پنت‌هاوس بدانیم. در توضیحات آگهی آمده، این مورد در زمینی به مساحت 350 متر قرار گرفته است.

ساختمان را در چهار طبقه و به‌صورت تک‌واحدی ساخته‌اند. به‌این ترتیب موفق شده‌اند چهار تا پنت هاوس سه‌خوابه دوبلکس با متراژ 260 متر از آن درآورند که دارای دو تراس، یک دستشویی ایرانی و یک حمام و دستشویی فرنگی مجزا می‌شود. واحد از سه جهت شمال، شرق و جنوب نورگیر است.

یکی از خواب‌ها در اصطلاح بازار مستر به‌حساب می‌آید، یعنی دارای حمام و دستشویی مجزا است. می‌رسیم سر اصل مطلب؛ برای خرید پنت‌هاوس در چالوس متری 21 میلیون و 150 هزار تومان و روی هم رفته پنج میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه نیاز دارید.

با همین مقدار پول در آگهی‌ها می‌توان یک آپارتمان 190 متری سه‌خوابه، با عمر حدود پنج سال خرید. فروشنده می‌گوید یکی از خواب‌ها مستر است و در ورودی ساختمان، لابی و سالن ورزش و اتاق اجتماعات درنظر گرفته‌اند. به‌اضافه اینکه ساکنان می‌توانند به‌طور مشترک از روف گاردن و آلاچیق رو به‌دریا در حیاط استفاده کنند.

فروش آپارتمان در چالوس به‌طور کلی خیلی متکی به ویو دریا و جنگل است. حتی اگر فروشنده‌ها با شیطنت در آگهی‌های خود موضوع تفاوت و فاصله چالوس و نمک‌آبرود را ذکر نکنند. مثلا فروشنده واحدی 100 متری در نمک‌آبرود هر مترمربع از واحد خود را 50 میلیون تومان ارزش‌گذاری کرده و با پیشنهاد پنج میلیارد تومانی در انتظار پیدا کردن مشتری نشسته.

یک مشاور املاک فعال در منطقه به خبرنگار فرارو که خودش را خریدار جا زده، می‌گوید قادر است همان اول کار از فروشنده 200 میلیون تومان تخفیف بگیرد. بعد تصاویر ارسال می‌کند که نشان می‌دهد واحد واقعا تنها 300 متر با دریا فاصله دارد و از پنجره یک اتاقش می‌توان همان منظره‌ای را تماشا کرد که از تصاویر وسوسه‌انگیز دهکده‌های سوییس انتظار داریم.

چند مورد 170 متری، 150 متری، 120 متری هم میان آگهی‌ها به‌چشم می‌خورد. ویژگی خاص مورد تاکید در آن‌ها ویو دریا یا جنگل است و البته اتاق خواب‌های مستر، کف پارکت و گاهی روف‌گاردن، سونا و جکوزی را می‌توان در بازار خرید آپارتمان در چالوس مشاهده کرد. قیمت این واحد‌ها بین چهار تا پنج میلیارد تومان است.

خرید آپارتمان در چالوس با قیمت معمول یعنی یک واحد حدودا 100 متری با امکانات مرسوم. اگر هدفتان چنین کاری است به 1.8 میلیارد تا سه میلیارد تومان پول محتاج هستید. خوشبختانه این واحد‌ها تازه‌ساز هستند و در قیاس با تهران که متوسط قیمت مسکن در آن متری 35 میلیون تومان است، عجیب به‌نظر می‌رسد. در تهران با 1.8 میلیارد تومان می‌توان در نقاطی مثل منطقه 15، منطقه 17، منطقه 18، منطقه 20 و شاید منطقه 19 صاحبخانه شد.

 

 

 

متراژ واحد  امکانات واحدقیمت نهایی واحد
79 مترمربع دوخوابه، نوساز، ردیف دوم مسکن مهر فرج‌آباد 645 میلیون تومان
78 مترمربع دوخوابه، ردیف اول مسکن مهر فرج‌آباد840 میلیون تومان
100 مترمربعدوخواب، یک‌خواب مستر، تراس رو به‌دریا1.8 میلیارد تومان
94 مترمربع دوخواب، کلیدنخورده، یک‌خواب مستر، روف‌گاردن مشترک1.95 میلیارد تومان
100 مترمربع دوخواب، دو‌سال ساخت، نورگیر عالی2.3 میلیارد تومان
260 مترمربع سه‌خواب، دوبلکس، ویو سه‌طرفه پانوراما پنج میلیارد و 500 میلیون
150 متر مربع سه‌خواب، کف پارکت، دکوراسیون چوبی، ویو جنگل هفت میلیارد و 550 میلیون تومان
176 مترمربع  سه‌خواب، سونا، جکوزی، روف‌گاردن و ویو جنگل و دریا، نمای سنگ10 میلیارد و 500 میلیون تومان
local_offerبرچسب‌ها:
تجار ایران و روسیه ارتباط مستقیم با یکدیگر ندارند رایزنی ایران و عراق در مورد پرداخت بدهی‌ها مبنای محاسبه ارزش گمرکی از 4200 به ETS تغییر کرد برگزاری دوره‌های مهارتی برای جویندگان شغل در بازار سرمایه برخورد با اقدامات سودجویانه در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورز تاسیس دفتر مرکزی توسعه صادرات روسیه در ایران امضای موافقتنامه آزاد تجاری ایران و روسیه تا آذر 1401 هند به ایران خودرو برقی می فروشد؟ | قیمت خودرو برقی هندی نرخ رسمی 22 ارز افزایشی شد دعوت‌ از فعالان اقتصادی روس برای سرمایه‌گذاری در ایران روابط جدیدی میان ایران و رسیه وضع می‌شود عربستان: هر کاری می‌توانستیم برای بازار نفت انجام دادیم سیگنال جدید آمریکا به بازار ارز ایران/ دلار کانال عوض می‌کند؟ جهش 7 درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان مجلس شورای اسلامی در حوزه قانونگذاری، یاریگر صنعت فولاد است نوتیفیکیشن‌های ویندوز را چطور مدیریت کنیم؟ نرخ 22 ارز افزایش یافت | 4 خرداد 1401 پرداخت تسهیلات با 3 نرخ مختلف به بنگاه‌های تولیدی دام و طیور ورود شبکه‌های نسل ششم به بازار تا 8 سال دیگر پیش بینی قیمت سکه امروز 4 خرداد ایست قیمت در بازار خودرو/ رکود سنگین بر بازار حاکم است صف خرید و فروش سهام در چهارم خرداد زمینه فعالیت سرمایه گذاران روس در ایران را فراهم می‌کنیم افزایش سقف اعتباری دامدارکارت به 200 میلیون تومان عرضه چک موردی با اصلاح قانون چک سود 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت در آینده نزدیک واریز خواهد شد پیش بینی جذاب از قیمت دلار امروز 4 خرداد نرخ رسمی 46 ارز اعلام شد / 4 خرداد منتظر واردات خودروهای جدید با این قیمت باشید صادرات تولیدات معدن و صنایع معدنی چقدر رشد داشته ... تعاونی‌ها 400 هزار واحد مسکونی می‌سازند دولت ؛ کاهش مواد اولیه را دریابد جدید ترین قیمت دوغ بعد از گرانی لبنیات آمار امیدبخش چک های مبادله شده در اولین ماه سال/ کاهش 40 درصدی چک های برگشتی نسبت به قبل قانون جدید هجوم خالی‌فروش‌ها به بازار سکه/ پیش‌بینی جدید قیمت سکه در بازار تسهیلات گمرک روسیه برای صادرکنندگان ایرانی گزارش فعالیت ماهانه "سابیک" منتشر شد تصمیمات مجمع فوق العاده "غمینو" ثبت شد یارانه ای که منجر به نجات ملی شد تحلیل شتران امروز 4 خرداد 1401 حجم مبادلات ایران و روسیه به 10 میلیارد دلار می‌رسد روس‌ها علاقمند به تعمیق روابط با ایران هستند/ اهمیت دسترسی به خلیج فارس از طریق کریدور شمال-جنوب/ مح... سهام شبکه‌های اجتماعی 135 میلیون دلار آب رفت احتمال افزایش حجم مبادلات ایران و روسیه به 25 میلیارد دلار/ تحولات منطقه‌ای منجر به همکاری بیشتر دوج... الزامات دستگاه‌های دولتی برای راه‌اندازی پنجره خدمات دولت هوشمند شیر مازاد دامداران برای مدارس خریداری می شود نفت خام سنگین ایران به ونزويلا رسید کاهش 20 تا 30 درصدی مصرف میوه/ افزایش قیمت سیب‌زمینی به 20 هزار تومان منتظر افزایش قیمت این ارز دیجیتال باشید خبر خوش معاون وزیر صمت به شهرک های صنعتی کشور