عرضه اولیه والماس بخریم؟ | والماس از معاملات اردیبهشت چقدر سود کرد؟

عرضه اولیه والماس بخریم؟ | والماس از معاملات اردیبهشت چقدر سود کرد؟

روز چهارشنبه 10 خرداد 1402، 600 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت «سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان» در نماد
به گزارش نبض بورس، روز چهارشنبه 10 خرداد 1402، 600 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت «سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان» در نماد "والماس" به روش حراج به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط عرضه خواهد شد. طبق اطلاعیه عرضه حداکثر تعداد سهام قابل‌خریداری توسط هر کد معاملاتی 12 میلیون سهم خواهد بود.
طی سال جاری سهام سه شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان و بهار رز عالیس چناران عرضه اولیه شده و سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان، چهارمین سهم جدید سال بشمار می رود.
مشخصات عمومی عرضه
تعداد کل سهام شرکت: 000، 000، 4000 سهم
متعهد عرضه: موسسه بنیاد تعاون وزارت دفاع وپشتیبانی نیرو‌های مسلح
مشاورعرضه: شرکت کارگزاری آرمون بورس
متعهد خرید: شرکت تامین سرمایه کاردان
بازارگردان: صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی مهرگان
مشخصات عرضه به صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام و مختلط به روش حراج
تعداد کل سهام قابل عرضه: 00000، 6000 سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت
تاریخ دوره سفارشگیری و عرضه: روزچهارشنبه مورخ 1402/03/10
دوره سفارش گیری: مطابق با پیام ناظر در روز عرضه اولیه
حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هرکد معاملاتی: 000، 12000 سهم
قیمت ارزشگذاری: 2542 ریال
والماس بخریم؟
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان، با بیان اینکه این شرکت در نماد والماس، آبان ماه سال گذشته در بازار دوم فرابورس پذیرش شد، تصریح کرد: سرمایه این شرکت 400 میلیارد تومان و موضوع فعالیت اصلی طبق اساسنامه، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار است.
درباره والماس
سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان 6 شهریور سال 89 بصورت سهامی خاص تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و در حال حاضر جزو شرکت‌های فرعی موسسه بنیاد تعاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بشمار می‌رود. مرکز اصلی شرکت در خیابان خالد اسلامبولی واقع شده است.
سرمایه شرکت با 10 نیروی انسانی در بدو تاسیس 10 میلیون تومان بوده که طی دو مرحله افزایش سرمایه از محل سود انباشته به 400 میلیارد تومان رسید. مالکیت 99.9 درصد سهام به شرکت بنیاد تعاون ودجا تعلق دارد.

ارزش گذاری سهم
مهدی بیگلری رقم تعیین شده به ازای هر سهم را 50 تومان برآورد کرد و افزود: در سال جاری این رقم برای هر سهم 330 تومان ارزش‌گذاری شده است و با توجه به P/NAV، برای سهام خرد بازار سرمایه حدود 254 تومان تعیین شده است و امید می‌رود با حمایت سهامداران بتوان بازدهی مناسبی را نصیب اهالی بازار سرمایه و سهامداران کرد.

بدهی شرکت چقدر است؟
بیگلری با تاکید بر شفاف بودن عملکرد مالی شرکت خاطرنشان کرد: طبق آنچه در کدال هم آمده است شرکت بدهی زیادی ندارد و یک پرتفوی بورسی مناسب محسوب می‌شود.
ترکیب پرتفوی شرکت
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان بخش عمده سهام پرتفوی والماس را تشریح کرد و گفت: 24 درصد پرتفوی این شرکت متعلق به صنعت بیمه، 12 درصد چند رشته‌ای، 11 درصد فلزات اساسی و حدود 10 درصد شیمیایی است.
تقسیم سود، نقطه قوت برای سهامداران جدید
وی یکی از نقاط قوت والماس را تقسیم سود نقدی دانست و افزود: مجمع شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان هنوز برگزار نشده، اما با توجه به سیاست تقسیم سود مناسب سهامدار عمده، این موضوع یک نقطه قوت برای سهامداران جدید است.
"والماس" از معاملات اردیبهشت ماه چقدر سود کرد؟
سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان در اردیبهشت ماه حدود 44 میلیارد تومان از معاملات خود سود کسب نمود. ارزش پرتفوی بورسی این شرکت نیز در این ماه به 1128 میلیارد تومان رسید و 84 میلیارد تومان افزایش داشت.
صورت سود وزیان والماس

آخرین اخبار بورس و اقتصاد