گزارش معاملات بورس سه شنبه 17 آبان 1401 / شاخص کل کمی عقب نشینی کرد

گزارش معاملات بورس سه شنبه 17 آبان 1401 / شاخص کل کمی عقب نشینی کرد

با وجود عقب نشینی شاخص کل پس از 30 دقیقه ابتدایی معاملات، بورس برای نهمین روز متوالی سبز بود و شاخص کل توانست رشد 17...

به گزارش سرویس بورس اقتصاد آنلاین؛ هر چقدر بورس در هفته اول آبان حال و روز خوشی نداشت، در دو هفته بعد و تا امروز بازار سهام حسابی هوای فعالان را داشته و توانست در این مدت، بازدهی مناسبی را برای اکثر نمادها به ارمغان بیاورد. نقطه آغاز این روزهای سبز بورس، بسته حمایتی 10 بندی سازمان بورس بود و بعد با افزایش قیمت دلار و گارد صعودی قیمت های جهانی همراه شد تا سوخت پرتاب شاخص کل تامین شود. بدین ترتیب بورس تهران 9روز متوالی صعودی است.

روز سه شنبه شاخص کل و شاخص هم وزن هر دو پرقدرت شروع کردند به طوریکه بخش قابل توجهی از رشد امروز این دو نماگر در 30 دقیقه نخست بازار رقم خورد؛ اما با گذشت زمان رفته رفته با افزایش نسبی عرضه در کلیت بازار هر دو شاخص کمی عقب نشینی کردند و مقداری از رشد خود را پس گرفتند. شاید بتوان گفت مهم ترین نکته امروز، ارزش معاملات خرد بود؛ به‌گونه‌ای که ارزش معاملات خرد در همان 60 دقیقه ابتدایی بیش از میانگین خود در هفته قبل بود و توانست در یک ساعت به بالای 3هزار میلیارد تومان برسد. در ادامه گرچه شتاب این افزایش با کاهش همراه بود ولی نهایتا ارزش معاملات توانست یکی از بیشترین مقادیر خود در یک سال گذشته را به ثبت برساند. همچنین گرچه این افزایش ارزش معاملات خرد در ابتدا با ورود پول حقیقی همراه بود ولی با گذشت از نیمه معاملات و افزایش فروش در بازار خروج پول شدت گرفت و نهایتا حقیقی ها 409میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

نهایتا شاخص کل توانست 17هزار و 987 واحد رشد را ثبت کند و تا ارتفاع یک میلیون و407 هزار واحدی بالا بیاید.

کچاد، تاپیکو، شتران و پارسان بیشترین نقش را در صعود شاخص کل ایفا کردند.

شاخص هم وزن نیز توانست با 3هزار و 100واحد افزایش به کار خود پایان دهد.

ارزش معاملات خرد هم توانست به بیش از 5هزار و 930 میلیارد تومان برسد؛ سطحی که بعد از اردیبهشت ماه به خود ندیده بود.

همچنین حقیقی ها امروز 409 میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

شتران با 89،خگستر با 78 و زملاردح با 14 میلیارد تومان بیشترین ورود و حکشتی با 32،فولاد با 31 و وبملت با 23 میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به نام خود زدند.

در میان صنایع نیز،فرآورده های نفتی با 74 میلیارد رکورددار جریان ورود پول حقیقی بودند و در سمت مقابل بانک ها و موسسات اعتباری 82 میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به نام خود زدند.

اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورس درآخرین روز معاملاتی هفته سبزپوشی بورس در آخرین روز معاملاتی هفته | افزایش 3 هزار و 167 واحدی شاخص کل کاهش حقوق گمرکی مواداولیه از 4 به یک درصد معاملات خودروهای وارداتی شفاف می‌شود مزایده سراسری املاک و مستغلات تملیکی برگزار می شود آخرین قیمت سکه و طلا/ سکه امامی زیر 17میلیون تومان جدیدترین قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی استان مرکزی سکاندار صادرات تخم‌مرغ ارتقا عملکرد صندوق های سرمایه گذاری، با ورود «فراصندوق ها» به بورس پایان هفته خوش برای بورس بازان / شاخص صعودی ماند کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه ای و ماشین آلات به یک درصد حمل و نقل هوایی ایران رتبه سوم جهان قرار دارد قیمت جدید پراید در بازار (9 آذر) لیست کالاهای مشمول کاهش حقوق گمرکی اعلام شد دریافت کالابرگ یا یارانه نقدی اختیاری است قیمت انواع سبزی و صیفی در میادین جدیدترین / قیمت بادمجان، فلفل دلمه، کدو و شلغم را ببینید آذربایجان شرقی صاحب اولین شهرک فناوری پوشاک کشور ... خودرویی ها ریختند اما شاخص کل بورس رشد کرد انتقال آب سد آزاد به خانه‌های مردم سنندج ماجرای آبونمان 20 هزار تومانی تلفن ثابت چیست؟ اوپک‌پلاس تمدید توافق یا کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند رکوردشکنی دولت در پرداخت تسهیلات خرد بانکی/ اعطای تسهیلات به بیش از یک میلیون نفر در 9 ماه قیمت سکه عقب نشینی کرد | قیمت سکه در بازار امروز چند ؟ قیمت سکه از کانال 17میلیون پایین آمد الزام دستگاه‌ها به ارايه لیست پرداخت پاداش کارکنان به خزانه داری کل کشور قیمت آجیل شب یلدا چند؟ / فندق نیم میلیونی شد با انعقاد قرارداد چهار میلیارد دلاری‌‌‌، کاهش صادرات به عراق تا حدی جبران می‌شود بازگشت سکه تمام بهار آزادی به کانال 16 میلیون تومانی سکه به کانال 16 میلیون تومانی بازگشت | جدیدترین قیمت‌ انواع سکه و دلار را ببینید؛ 9 آذر 1401 اجرای موفق طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در هرمزگان مطالبات خود را بابت صادرات گاز از عراق دریافت کردیم قدرت خرید این خوراکی‌ها افزایش یافت/ خرید گوشت قرمز و سفید سخت‌تر شد نماد استقلال به بورس بازگشت عکس | موتورسیکلت جدید پژو، رقیبی جدید برای ژاپنی‌ها بورس هفته را سبز به پایان برد / رشد 3168واحدی شاخص کل پسته و بادام نیم میلیونی شدند/ جدیدترین قیمت خشکبار در بازار آغاز مجدد فعالیت مافیای زعفران در بازار استقلال به چرخه معاملات برگشت + جزيیات ردپای اقدامات دولت در کسادی بنگاه‌های تولیدی/... کامبک قیمت سکه به کانال قبل+ جزيیات 11 نماد بورسی و فرابورسی بازگشایی شدند بازگشت ارز حاصل از رمزدارایی مشمول مزایای مالیاتی می‌شود نرخ رسمی 22 ارز کاهش یافت پیشرفت 60 درصدی واحد‌های آغازشده طرح نهضت ملی مسکن بررسی قیمت خوراکی ها در ماه گذشته قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 کنترل رشد نقدینگی از اولویت های بانک مرکزی انتخاب بین کوپن و یارانه نقدی اختیاری شد ريیس بانک مرکزی: رشد نقدینگی در راستای کنترل تورم از اولویت‌‌های بانک مرکزی است