رشد 9 هزار و 66 واحدی شاخص بورس تهران / رکوردشکنی ارزش معاملات دو بازار

رشد 9 هزار و 66 واحدی شاخص بورس تهران / رکوردشکنی ارزش معاملات دو بازار

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در حالی امروز از رشد 9 هزار و66 واحدی برخوردار شد که ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز از مرز 51 هزار و 200 میلیارد تومان گذشت و رکوردی از خود به جا گذاشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با رشد 9 هزار و 66 واحد به رقم یک میلیون و 254 هزار و 252 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن 545 واحد افزایش یافته و به رقم 434 هزار و 836 واحد رسید.

ارزش روز شرکت‌های بورسی به بیش از 5 میلیون و 15 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 7.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 719 هزار نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 458 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

ارزش معاملات امروز فرابورس به رقم بی‌سابقه 44 هزار و 742 میلیارد تومان رسید که با این حساب معامله‌گران امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس بیش از 51 هزار و 200 میلیارد تومان داد و ستد کردند که در تاریخ بازار سرمایه ایران این رقم بی‌سابقه است.

البته لازم به گفتن است که عمده معاملات فرابورس به خاطر بازار اوراق بدهی و انتشار اوراق دولتی است که معمولا برای تامین مالی انجام می‌شود و خریداران آن نیز صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدهای ثابت هستند که در آینده با دریافت سود این اوراق جوابگوی مشتریان و سرمایه‌گذاران خود هم خواهند بود.

به هر حال یکی از ماموریت‌های بازار سرمایه تامین مالی کلان برای اقتصاد کشور از جمله شرکت‌های دولتی است و با توجه به روزهای پایانی سال انتشار اوراق بدهی و انواع اوراق مرابحه توسط شرکت‌های دولتی امری عادی است.


پالایش یکم

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند اما میزان افزایش آنها زیر یک درصد بوده است به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت در معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 0.73 درصد رشد کردند و شاخص قیمت با معیار هم وزن هر کدام 0.13 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.39درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.54درصد و شاخص بازار دوم بورس 0.97 درصد افزایش یافت.

نمادهای شاخص‌ساز امروز شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، چادرملو، توسعه معادن و فلزات، فولاد خوزستان، پالایش نفت اصفهان، بانک ملت بوده‌اند.

امروز نمادهای پرتراکنش در بورس شامل دارویی برکت، زرماکارون، معدنی اوپال‌کانی پارس، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان، سایپا و صنایع ملی مس ایران بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل 198 واحد رشد کرده و به رقم 17 هزار و 470 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران امروز به بیش از یک میلیون و 196 هزار میلیارد تومان رسید، یعنی با احتساب ارزش بورس ارزش شرکت‌های بورسی و فرابورسی ایران به بیش از 6.1 میلیون میلیارد تومان رسیده است.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 446 هزار معامله و به ارزش بی‌سابقه و تاریخی 44 هزار و 742میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان، بانک دی و صبا تامین بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل بانک دی، صنایع چوب خزر کاسپین، ذغال سنگ پروده طبس و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پلیمر آریا ساسول، و کلرپارس بوده‌اند.

به گزارش فارس، بورس و فرابورس ایران یکی از ابزارهای مهم تامین مالی کلان برای شرکت‌های اقتصادی و نیز شرکت‌های دولتی به شمار می‌روند امروز هم با انتشار بیش از 44 هزار میلیارد تومان اوراق در فرابورس یک رکورد به جا گذاشته شد.

سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس باید از محل پس‌اندازهایی صورت گیرد که نیاز فوری به آن نیست و همچنین سرمایه‌گذاری حتما همراه با مطالعه، تحقیق و مشاوره با افراد امین و کاردان صورت گیرد.

انتهای پیام/ب

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

افزایش 1847 واحدی شاخص بورس تهران در اولین روز معاملاتی قرن جدید/ ارزش معاملات دو بازار به 6562 میلیارد تومان رسید

افزایش 1847 واحدی شاخص بورس تهران در اولین روز معاملاتی قرن جدید/ ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز کاری سال جدید و قرن جدید امروز با رشد 1847 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/
شاخص بورس منفی ماند

شاخص بورس منفی ماند

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) سه هزار و 799 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 303 هزار واحد رسید.

Irna.ir/
کاهش 11 هزار و 648 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات به 5 هزار میلیارد تومان رسید

کاهش 11 هزار و 648 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات به 5 هزار م...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 11 هزار و 648 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

کاهش 9151 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 5.5 هزار میلیارد تومان رسید

رشد 36 هزار و 309 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 23.5 هزار میلیارد تومان رسید

رشد 36 هزار و 309 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه با رشد 36 هزار و 309 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

کاهش 9775 واحد دیگر از شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار 3 هزار میلیارد تومان شد

کاهش 3799 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش 3799 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار م...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 37 99 واحد روبرو شد، ولی ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

FarsNews.ir/

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

عقب نشینی 2706 واحد شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار به 47 هزار میلیارد تومان رسید

عقب نشینی 2706 واحد شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار به 47 ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب نشینی 2706 واحد روبرو شد.

FarsNews.ir/

عقب‌نشینی 10 هزار و 899 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 16 هزار میلیارد تومان نزدیک ...

کاهش 1934 واحدی شاخص بورس/ ارزش معاملات 6 هزار میلیارد تومان

کاهش 1934 واحدی شاخص بورس/ ارزش معاملات 6 هزار میلیارد تومان

بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در ساعات اولیه رو به رشد بود، اما در نهایت با کاهش 1934 واحدی شاخص کل همراه شد.

FarsNews.ir/

بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی با جهش 18 هزار واحدی

حرکت شاخص بورس بر خلاف انتظار سهامداران

حرکت شاخص بورس بر خلاف انتظار سهامداران

بورستهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند معاملات بورس در هفته ای که گذشت در شرایطی انجام شد که برخلاف پیش‌بینی‌ها پیش رفت و روزهای نگران کننده‌ای را پشت سر گذاشت.

Irna.ir/
"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!» قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟

در حال بارگیری...