کدام محصولات لبنی گران شدند؟

کدام محصولات لبنی گران شدند؟

روند افزایش قیمت لبنیات در مدت اخیر به صورتی بوده که 6 قلم از این گروه نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد و حتی تا 120 درصد گران شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آنچه در رابطه با وضعیت تورم در مردادماه اتفاق افتاد نشان از افزایش نرخ تورم به 45.2 درصد داشته که در این بین تامین گروه خوراکی‌ها برای خانوارها به طور متوسط 57.1 درصد گران‌تر از پارسال تمام شده بود.

در بین کالاهای مصرفی مردم افزایش قیمت لبنیات قابل توجه بوده و این در حالی است که در مدت اخیر بارها قیمت لبنیات مورد بحث قرار داشت و با اما و اگرهای زیادی در رابطه با افزایش قیمت مواجه بود.

بررسی قیمت محصولات لبنی در بین گزارش مرکز آمار ایران از قیمت اقلام خوراکی در مردادماه حاکی از آن است که افزایش قیمت آنها زیر 50 درصد نبوده است.

شیر 68 درصد گران شد

در رابطه با قیمت شیر پاستوریزه هر یک لیتر آن در مرداد سال قبل به طور متوسط 7200 تومان قیمت داشته که در تیرماه امسال به حدود 11 هزار و 530 رسیده است.

هر یک لیتر شیر در ماه گذشته حداقل 10 هزار و حداکثر 15 هزار تومان فروش رفته و متوسط قیمت آن 12 هزار و 150 تومان بوده است ، بر این اساس قیمت شیر نسبت به پارسال 68.4 و در مقایسه با تیر 5.4 درصد گران شده است.

کره با 121 درصد در صدر گرانی

اما قیمت کره که اخیرا با افزایش همراه بود در آمار هم روند افزایشی آن مشهود و بیشترین رشد را دارد.

یک قالب کره صد گرمی کره نسبت به مرداد سال گذشته 121.5 درصد افزایش داشته؛ به طوری که این کالا در مرداد پارسال به طور متوسط 4866 تومان فروش رفته اما در تیر امسال به 10 هزار و 560 تومان و در ماه قبل تا 10 هزار و 770 تومان هم قیمت خورده است.کره در ماه گذشته تا 12 هزار 300 تومان فروش رفته است.

فروش خامه تا 14 هزار و 400 تومان

دیگر محصول لبنی خامه پاستوریزه است که نسبت به سال گذشته 86.3 گران شده است

هر بک بسته 200 گرمی خامه از مرداد پارسال به طور متوسط 7366 تومان قیمت داشته که در تیر امسال به حدود 13 هزار و 540 و مرداد به 13 هزار 700 تومان رسیده است، این محصول حتی تا 14 هزار و 400 تومان در ماه گذشته فروش رفته است.

هر کیلو ماست تا 20 هزار تومان هم پیش رفت

افزایش قیمت ماست پاستوریزه نیز به نحوی بوده که این کالا در مرداد جاری تا هر یک کیلو 19 هزار و 230 تومان فروش رفته و متوسط قیمت آن 14 هزار 630 تومان بوده است.

ماست نسبت به مرداد سال قبل 53.7 درصد گران شده؛ به طوری که در این دوره هر یک کیلو ماست 9500 بوده است.

دوغ هم 59 درصد گران شد

دوغ پاستوریزه اما در ماه گذشته تا بیش از 59 درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت داشته؛ به گونه‌ای در مرداد پارسال هر 1.5 لیتر آن به طور متوسط 7900 عرضه شده ولی در مرداد امسال به 12 هزار و 600 رسیده است.

فروش دوغ در مرداد تابیش از 13 هزار و 800 تومان هم گزارش شده است.

اما پنیر گران…

دیگر محصول لبنی که این روزها افزایش قیمت آن مورد توجه فعالان بازار بوده پنیر است که این کالا برای مرداد سال جاری هر بسته نیم کیلویی به طور متوسط 20 هزار و 500 و حداکثر تا 27 هزار تومان فروش رفته است.

متوسط قیمت هر نیم کیلو پنیر در ماه قبل، 13 هزار و 400 ثبت شده که نسبت به پارسال 53.1 گران شده است.

در رابطه با افزایش قیمت محصولات لبنی دلایل مختلفی از جمله افزایش قیمت نهاده‌های تولید و خوراک دام، رشد قیمت شیر خام و یا حتی نحوه نظارت مطرح می‌شود.

 

منبع: ایسنا

مهم‌ترین اخبار بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز دنبال کنید.

افزایش مجدد قیمت کره طی روز‌های اخیر

افزایش مجدد قیمت کره طی روز‌های اخیر

مشاهدات بازار حاکی از آن است که قیمت هرقالب کره 50 گرمی از 5000 تومان در ماه های قبل به 7000 تومان و قیمت هر قالب کره 100 گرمی نیز از حدود 10هزارتومان به حدود 14هزارتومان رسیده است.

Bartarinha.ir/
سرانه مصرف لبنیات در ایران

سرانه مصرف لبنیات در ایران

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تعلق گرفتن یارانه به زنجیره تامین شیر و لبنیات، نسبت به سرانه مصرف پایین این ماده غذایی ارزشمند ابراز نگرانی کرد.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت پنیر و لبنیات و گران فروشی سویا

افزایش قیمت پنیر و لبنیات و گران فروشی سویا

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش 38 درصدی قیمت پنیر و گران فروشی 200 درصدی سویا نسبت به سال گذشته خبر داد.

Bartarinha.ir/
جلسه فوری برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر!

جلسه فوری برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر!

ريیس اتحادیه لبنیات سنتی تهران، اعلام کرد: با برگزاری جلسات فوری در هفته آتی، راهکارهای کوتاه‌مدت برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر بررسی ‎می‌شود.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت کره خوراکی

افزایش قیمت کره خوراکی

به گفته دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، در یک هفته اخیر قیمت کره خوراکی 30 درصد افزایش یافته است.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت کره در یک هفته اخیر

افزایش قیمت کره در یک هفته اخیر

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، گفت: طی یک هفته اخیر قیمت کره خوراکی 30 درصد افزایش یافته است.

Bartarinha.ir/
لبنیات گران‌ می‌شود؟

لبنیات گران‌ می‌شود؟

افزایش پی در پی قیمت محصولات لبنی، باعث کاهش سرانه مصرف لبنیات خانوارها شده؛ به گفته سخنگوی انجمن صنایع لبنی، نرخ کنونی محصولات لبنی بر مبنای قیمت شیرخام، حدود 20 تا 30 درصد افزایش داشته است و احتمال ...

TejaratNews.com/
لبنیات گران‌تر می‌شود؟

لبنیات گران‌تر می‌شود؟

افزایش پی در پی قیمت محصولات لبنی به دلایل مختلف سبب شده سرانه مصرف لبنیات خانوار کاهش یابد.

Bartarinha.ir/
افزایش چراغ خاموش قیمت لبنیات

افزایش چراغ خاموش قیمت لبنیات

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت برخی محصولات لبنی تا بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

Bartarinha.ir/
قیمت لبنیات در بازار چند؟!

قیمت لبنیات در بازار چند؟!

با وجود ابلاغ قیمت شیر خام اما هنوز قیمت فراورده های لبنی مشخص نیست.

Bartarinha.ir/
شیر و لبنیات فعلا از قیمت‌گذاری دستوری خارج شد

شیر و لبنیات فعلا از قیمت‌گذاری دستوری خارج شد

بر اساس اعلام سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی، شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری خارج شده است و طبق برآوردهای انجام شده، 20 درصد به قیمت محصولات لبنی اضافه شده است.

TejaratNews.com/
قیمت شیر و لبنیات باز هم افزایش یافت

قیمت شیر و لبنیات باز هم افزایش یافت

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ضمن اعلام اینکه شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری خارج شده است، گفت: حدود 20 درصد به قیمت محصولات لبنی اضافه شده است.

Bartarinha.ir/
قیمت لبنیات در بازار چرب‌تر می‌شود!

قیمت لبنیات در بازار چرب‌تر می‌شود!

روزنامه آرمان ملی در گزارشی وضعیت قیمت لبنیات در بازار را بررسی کرده.

Bartarinha.ir/
نامه انجمن صنایع لبنی به ريیس‌جمهور درباره قیمت جدید لبنیات

نامه انجمن صنایع لبنی به ريیس‌جمهور درباره قیمت جدید لبنیات

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی در نامه‌ای به ريیس‌جمهور گفت: اگر قیمت جدید فرآورده‌های لبنی تصویب ابلاغ نشود، واحدهای لبنی با دامداران براساس قانون تجارت رفتار و به صورت توافقی اقدام به خرید شیرخام...

TejaratNews.com/
پرداخت قبض برق قسطی شد تعطیلی 20درصد سوپرمارکت‌های تهران سرنوشت تجارت ایران با اعراب چه می‌شود؟ واردات آب مشکل خشکی ایران را حل می‌کند؟ تجارت خارجی ایران 47 درصد رشد کرد / ترخیص کالاهای ضروری سرعت گرفت جاروشارژی هم قیمت یخچال شد! / قیمت جاروشارژی 18 میلیون تومان سودجویی کارگزاری‌ها در عرضه‌های اولیه پایان یافت! از سجامی‌ شده‌ها چه خبر؟ / ثبت‌کنندگان سجام چند نفر شدند؟ عملکرد مالی شهریور چند شرکت بورسی منتشر شد / سهامداران خاور، کپارس و سغرب بخوانند انس جهانی طلا جهش کرد قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 5 مهر / رفع مشکل تولید گلکسی S21 FE خودروی برقی جدید ناوگان پلیس آمریکا فروش مرحله سوم فیدلیتی آغاز شد رشد تولید لوازم خانگی در پنج ماهه نخست امسال کشاورزان به واسطه بورس کالا وام دریافت خواهند کرد امکان پرداخت قسطی قبض برق تخم بلدرچین گران‌تر از تخم‌مرغ! / هر کیلو تخم بلدرچین 65 هزار تومان آغاز پیش‌فروش هایما بدون قرعه‌کشی / ایران‌خودرو «تارا» را حراج می‌کند نابسامی در بازار جوجه ادامه دارد! / «باید قیمت جوجه و مرغ اصلاح شود» آغاز ثبت‌نام مسکن متری 3 میلیون / مسکن اولی‌ها منتظر باشند! حجم تجارت خارجی کشور به 45 میلیارد دلار رسید نفت 100 دلاری واقعی است؟ / دولت ريیسی نفت 100 دلاری می‌فروشد؟ حل مشکل جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟ چه زمانی سهام عرضه اولیه را بفروشیم؟ دستور عجیب ريیسی به بانک مرکزی آغاز به کار بی‌حاشیه رمزارزها/ مشکلی برای تامین سوخت نیروگاه‌ها نیست قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران ماجرای «یارانه برنج» چیست؟ / کجا برنج دولتی ارزان می‌دهند؟ قبل از خرید طلا بخوانید / طلا این هفته چقدر می‌ریزد؟ 14 فرودگاه کشور آماده استقبال از زايران حسینی ادعای بانک‌ها در خصوص اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تایید نیست دستور عجیب ريیسی به بانک مرکزی / دلار می‌ریزد؟ آمار فروش نفت ایران محرمانه است قیمت خانه در ترکیه یک سوم تهران / ایرانیان دومین خریدار خانه در ترکیه! پنج شهر ایران که بیشترین کارتخوان را دارند رکورد شکنی ترخیص کالا‌های ضروری در شهریور 1400 نگاه فعالان بازار سکه به نرخ ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 6 مهر شایعه عجیب در بازار ارز! تولید فولاد و محصولات فولادی از مرز 20.7 میلیون تن گذشت پیش بینی قیمت دلار برای 6مهر / بزرگنمایی اخبار منفی با هدف نوسان گیری تامین مالی 4 ناشر از طریق افزایش سرمایه حرکت سهم ها منوط به مهر تایید کدال سیگنال‌های منفی تقویت شد / دلار محدوده مقاومت را می‌شکند؟ تولید تلویزیون کاهش یافت بازار مسکن این جهش سنگین را تجربه کرد سورپرایز در بازار خودرو / قیمت‌ها برگشت/ قیمت جدید پراید چقدر شد؟ آخرین قیمت خودرو؛ راناپلاس 270میلیون تومان شد امروز 171 میلیون دلار در سامانه نیما معامله شد زمان ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن / قیمت هر واحد چقدر تمام می‌شود؟ ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن

در حال بارگیری...