رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماهه نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماهه نخست سال

ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 48 هزار و 155 میلیارد تومان در شش‌ماهه نخست سال گذشته به 60 هزار و 996 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 48 هزار و 155 میلیارد و 64 میلیون و 166 هزار و 25 تومان در شش‌ماهه نخست سال گذشته به 60 هزار و 996 میلیارد و 137 میلیون و 456 هزار و 45 تومان در سال کنونی رسیده است و رشدی 27درصدی را تجربه می‌کند. این در حالی است که به دلیل کاهش عرضه بنزین و گازويیل نسبت به مدت مشابه سال پیش، حجم معاملات در بازار هیدروکربوری افت کرده است.

حجم معاملات تجمیعی بورس انرژی ایران در رینگ داخلی بازار فیزیکی از یک میلیون و 120هزار و 939 تن در سال 1399 به یک میلیون و 174هزار و 715 تن در سال کنونی رسیده، که رشد پنج درصدی معاملات را نشان می‌دهد. هم چنین ارزش این قرارداد‌ها نیز از 4 هزار و 78 میلیارد و 947 میلیون و 141 هزار و 646 تومان به 11 هزار و 54 میلیارد و 861 میلیون و 197 هزار و 982 تومان رسیده که حاکی از رشد 171درصدی این معالات از نظر ارزش است.

از سوی دیگر، حجم این معاملات در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران از هفت میلیون و 796 هزار و 42 تن در سال گذشته به دو میلیون 636 هزار و 598 تن رسیده و این یعنی با کاهشی 66 درصدی روبه‌روست. ارزش این معاملات در شش‌ماهه نخست امسال 31 هزار و 146 میلیارد و 393 میلیون و 489 هزار و 489 تومان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19درصد کاهش یافته‌است. در بازار برق (بازار فیزیکی و سلف موازی استاندارد برق) نیز معاملات در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40درصد از نظر حجم و 66درصد از نظر ارزش افزایش یافته‌است.

بیشتر بخوانید

  • کندی هسته معاملات فشار فروش در بورس را بالا می‌برد

امسال هم‌چنین 12 میلیون و 605 هزار و 570 قرارداد اوراق سلف موازی با سررسید یک‌سال و بیش‌تر به ارزش 17 هزار و 666 میلیارد و 334 میلیون و 647 هزار و 554 تومان معامله شده که نسبت به سال گذشته 127درصد از نظر حجم و 227درصد از نظر تعداد رشد داشته‌است.

ارزش معاملاتی بازار سایر اوراق بهادار قابل‌معامله در شش‌ماهه نخست سال 1399، 48هزار و 155 میلیارد و 164 میلیون و 616 هزار و 25 تومان بوده و در مدت مشابه امسال به 60 هزار و 996 میلیارد و 137 میلیون و 456 هزار و 45 تومان رسیده که نشان از رشد 27درصدی این بازار در سال کنونی دارد.

نفت  با بیش ترین معامله کالایی در بالاترین رتبه قرار دارد

در شش‌ماهه نخست سال 1400 نفتای سبک با 29درصد معامله بیش‌ترین کالایی است که در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران معامله شده‌است و پس از آن گاز مایع و ته‌مانده برج تقطیر، به‌ترتیب با 23درصد و 14درصد قراردارند.

از سوی دیگر در رینگ داخلی نیز حلال 402 با 22درصد کالایی بیش‌ترین میزان معامله را داشته‌است، میعانات گازی با 21 درصد و متانول با 16درصد در رتبه‌های بعدی قراردارند.

از نظر نوع معاملات در بازار فراورده‌های هیدروکربوری، بیش‌ترین حجم عرضه را قرارداد‌های کشف پریمیوم با 71درصد به خود اختصاص داده‌اند. پس از آن نیز قرارداد‌های نقدی، نسیه و سلف به ترتیب با 21درصد، 6درصد و یک درصد قرار دارند. بیش‌ترین حجم معامله نیز مربوط به قرارداد‌های کشف پریمیوم با 61درصد و پس از آن قرارداد‌های نقدی با 24درصد، نسیه 12درصد و سلف با سه درصد است. هم‌چنین در شش‌ماهه ابتدایی امسال 465هزار و 164 ورقه گواهی ظرفیت به ارزش هفتصد و پنجاه میلیارد و 53 میلیون و 445 هزار تومان نیز معامله شده است.

انتهای پیام/

local_offerبرچسب‌ها:
معامله نماد‌های فصلی در بازار عمده فروشی/ افزایش مشترکان برقی در بورس انرژی

معامله نماد‌های فصلی در بازار عمده فروشی/ افزایش مشترکان برقی در ب...

قابلیت معامله نماد‌های فصلی در بازار سلف مصرف‌کنندگان بزرگ و عمده‌فروشی فراهم شد.

YJC.news/
نمادهای فصلی در بازار مشتقه بورس انرژی قابل‌ معامله می‌ شوند

نمادهای فصلی در بازار مشتقه بورس انرژی قابل‌ معامله می‌ شوند

با افزایش مشارکت‌کنندگان در بازار برق، از فردا امکان انجام معامله برق در نمادهای با دوره تحویل فصلی در بازارهای مشتقه بورس انرژی ایران میسر می‌شود.

EghtesadOnline.com/
عرضه انواع فرآورده های هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه انواع فرآورده های هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز نفت و گاز در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

YJC.news/
عرضه نفت و پتروشیمی در رینگ بین المل بورس انرژی

عرضه نفت و پتروشیمی در رینگ بین المل بورس انرژی

امروز یکشنبه 18 مهر ماه انواع نفت و پتروشیمی در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

YJC.news/
جزيیات عرضه های امروز بورس انرژی اعلام شد

جزيیات عرضه های امروز بورس انرژی اعلام شد

بورس انرژی امروز ( 17 مهرماه) میزبان محصولاتی از پتروشیمی مارون، پتروشیمی پارس و شرکت نفت ستاره خلیج فارس، خواهد بود.

YJC.news/
بورس انرژی مهم‌ترین ابزار صادراتی در بازار فرآورده های نفتی

بورس انرژی مهم‌ترین ابزار صادراتی در بازار فرآورده های نفتی

بورس انرژی به عنوان مهم‌ترین ابزار صادراتی فرآورده‌‌‌های نفتی، در سال‌های اخیر و با وجود تحریم‌‌‌ها به سلاح استراتژیک ایران در بازارهای منطقه‌‌‌ای تبدیل شده است؛...

EghtesadOnline.com/
بورس انرژی میزبان نفت و فرآورده‌های هیدروکربوری

بورس انرژی میزبان نفت و فرآورده‌های هیدروکربوری

امروز چهارشنبه 14 مهرماه انواع فرآورده‌های هیدروکربوری و نفت در بورس انرژی عرضه می‌شود.

YJC.news/
عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

YJC.news/
رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماه نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6 ماه نخست سال

بورستهران - ایرنا - ارزش مجموع معاملات شرکت بورس انرژی ایران از 481 هزار و 551 میلیارد و 646 میلیون و 162 هزار و پنجاه ریال در شش‌ماهه‌ نخست سال گذشته به 609 هزار و 961 میلیارد و 374 میلیون و 560 هزار...

Irna.ir/

رشد معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

رشد 27درصدی معاملات بورس انرژی در 6ماهه‌ نخست سال

عرضه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی

عرضه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی

امروز چهارشنبه 7 مهر ماه انواع پتروشیمی و هیدروکربن در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

YJC.news/
عرضه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی

عرضه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی

امروز سه شنبه 6 مهر ماه انواع متانول و پتروشیمی در بورس انرژی عرضه می‌شود.

YJC.news/
عرضه میعانات گازی در بورس انرژی تغییر کرد؟

عرضه میعانات گازی در بورس انرژی تغییر کرد؟

خبرهایی در مورد توقف عرضه میعانات گازی در بورس منتشر شده است و این در حالی است که سعید داستان، کارشناس بورس انرژی در همین باره می‌گوید: تمام عملکرد بورس بستگی به سیاست‌های از پیش تعیین‌شده دارد.

TejaratNews.com/
در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟ اصلاح قیمت مرغ در راستای افزایش نرخ مولفه‌های تولید " ولراز " از رهن یک دستگاه آپارتمان گفت خرید بیت کوین در کمترین زمان با ایرانیکارت " وتوسم " سهام " وبانک " را واگذار کرد سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید