طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد برای ایجاد انقلاب در فروش اموال مازاد

طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد برای ایجاد انقلاب در فروش اموال مازاد

وزیر اقتصاد گفت: بر اساس طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد درباره فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولت، وزارت اقتصاد می‌تواند بعد از گذشت سقف زمانی یک ماهه برای فروش اموال، راسا اقدام به فروش کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی سید احسان خاندوزی در اولین جلسه گردهمایی حضوری مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌های وزارت اقتصاد گفت: مدیران استانی در پیشبرد اهداف و رسیدگی به مشکلات و مسايل فعالان اقتصادی جایگاه ویژه‌ای دارند و این موضوع نافی مسيولیت دستگاه‌ها و ادارات دیگر نیست.

وی همچنین با اشاره به تفویض اختیارات از سوی این وزارتخانه به استان‌ها یادآور شد: این کار آغاز شده و ادامه دارد هرچند هنوز در برخی از موارد به نتیجه نرسیده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: این شیوه که استان‌ها منتظر اتفاقات مرکز باشند درست نیست؛ گر چه سیاست‌ها و راهبردها باید از مرکز ابلاغ شود اما تصمیم‌گیری در مورد سایر موارد باید به خود استان‌ها واگذار شود.

وی تصریح کرد: ملاحظات قومی و رفاقتی نباید موجب شود که همه نظارت‌ها از مرکز صورت گیرد، در نتیجه تصمیم‌گیری از سوی استان‌ها باعث آسیب‌شناسی و موثرتر شدن عملکرد استان‌ها می‌شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به مسيولیت این وزارتخانه در اجرای تبصره 18 بودجه 1401 تصریح کرد: باید در این حوزه بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و نگاه تخصصی به پروژه‌ها داشته باشیم تا مثل تجربه پول پاشی‌های گذشته نباشد و به هدف تعیین شده یعنی رونق تولید، درآمد و اشتغال منجر شود.

وی بر تسریع در عملکردها در این حوزه تاکید کرد و گفت: اگر اقدام دستگاه‌ها طولانی می‌شود یا بانک‌ها تعلل می‌کنند باید بررسی شوند و سایر موارد کوتاهی در حسن انجام تبصره 18 بر عهده مدیران استانی است؛ خروجی و عملکرد استان‌ها در این مورد باید خوب و قابل دفاع باشد.

خاندوزی با تاکید بر اهمیت مولدسازی دارایی‌ها، افزود: در این مورد عملکرد برخی استان‌ها خوب و در برخی استان‌ها نامناسب بوده است.

وی اشاره کرد: یکی از خلاهای کشور، مدیریت نامناسب دارایی‌ها است که در این زمینه اختیارات استان‌ها باید خروجی‌های مناسبی داشته باشند و باید نسبت به گذشته، انقلابی در فروش مازاد اموال دولت رخ دهد.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به ضعف‌هایی که در گذشته در مسیر فروش اموال وجود داشته و موانعی که همچنان در این مسیر وجود دارد، گفت: ما تنها بازیگر حوزه فروش اموال مازاد نیستیم، اما پیشنهاد ما به شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه این بود که در این خصوص سقف زمانی یک ماهه‌ای برای فروش اموال مازاد به دستگاه‌ها داده شود؛ اگر در این سقف زمانی، فروش اموال انجام نشد وزارت اقتصاد راسا بتواند در این مورد اقدام کند که در این صورت، انقلابی در حوزه فروش اموال صورت خواهد گرفت و همچنین موجب تغییر رفتار مدیران درباره فروش اموال مازاد خواهد شد.

وزیر اقتصاد همچنین به موضوع تسهیل صدور مجوزها و به طور کلی تسهیل فضای کسب و کار اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه تسهیل کسب و کارها، ادارات امور اقتصادی و دارایی استان‌ها باید محل مراجعه و رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی آن استان‌ها باشند. باید ارتباط ویژه‌ای با فعالان اقتصادی و تشکل‌های مرتبط صورت گیرد. مدیران استان‌ها باید روشن و شفاف و بدون تبعیض، دلسوز فعالان اقتصادی استان‌ها باشند و تمام موارد مربوط را حل‌وفصل کنند.

خاندوزی موضوع انتصابات را در حوزه ادارات استانی مهم برشمرد و تصریح کرد: افراد لایق باید مورد توجه قرار گرفته و ترفیع بگیرند و محور انتصاب مدیران، تخصص و آشنایی کامل آنها به امور محوله باشد.

وی ادامه داد: مدیران استان‌ها باید به دنبال مدیران زیرمجموعه دلسوزی باشند که تحقق اهداف دولت را دنبال کنند و همچنین خود مدیران وزارت اقتصاد باید نسبت به آنچه در وزارت مصوب می‌شود مسيولیت‌پذیر و به تحول در این دولت اعتماد و اعتقاد داشته باشند.

خاندوزی همچنین افزود: باید در جهت بهبود چهره عملیات‌های صورت گرفته تلاش شود، افراد نخبه و دانشگاهیان باید در کارهای رسانه‌ای استان‌ها به کار گرفته شوند و مدیران باید از عملیات‌های صورت گرفته اخبارهایی منتشر کنند که مورد اقبال مردم باشد و در مورد اتفاقات خوب صورت گرفته باید اطلاع رسانی انجام شود.

بر اساس این گزارش، گردهمایی دو روزه مدیران امور اقتصادی و دارایی استان‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی امروز در محل این وزارتخانه آغاز شد و تا فردا ادامه خواهد داشت. برگزاری 4 کارگروه تخصصی توسعه مدیریت و منابع، سیاست‌گذاری اقتصادی و سرمایه‌گذاری، نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و امور مالیاتی از برنامه‌های این گردهمایی دو روزه است.

آغاز به کار میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در کردستان

آغاز به کار میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در کردستان

در جریان بیست‌وهفتمین سفر استانی ريیس جمهور، میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد و دارایی با حضور دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در استان کردستان آغاز به‌کار کرد.

MehrNews.com/
وزیر اقتصاد خبر داد: پشتیبانی همه جانبه وزارت اقتصاد از سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی

وزیر اقتصاد خبر داد: پشتیبانی همه جانبه وزارت اقتصاد از سرمایه‌گذا...

وزیر اقتصاد از آمادگی پشتیبانی همه جانبه از سرمایه گذاری در حوزه تولید و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل تبصره 18 به...

Borna.news/
تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان از کارویژه‌های وزارت اقتصاد است

تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان از کارویژه‌های وزارت اقتصاد است

ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان از کارویژه‌های وزارت اقتصاد است.

Ilna.ir/

طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد برای ایجاد انقلاب در فروش اموال مازاد

تقویت شرکت‌های دانش بنیان از کارویژه‌های وزارت اقتصاد است

برنامه وزارت اقتصاد برای پیوند دانشگاه و سیاست‌گذاری/ مخالف واگذاری برای رد دیون هستیم

برنامه وزارت اقتصاد برای پیوند دانشگاه و سیاست‌گذاری/ مخالف واگذار...

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در اقتصاد ایران پیوند بخش دانش و پژوهش با بخش واقعی اقتصاد ضعیف است، گفت: برنامه داریم تا آرام آرام به این جدایی خاتمه دهیم.

MehrNews.com/
اهمال کاری در وزارت اقتصاد به بهای سردرگمی مردم/ چرا اجرای قانون درگاه واحد صدور مجوز‌ها روی میز وزیر خاک می‌خورد؟

اهمال کاری در وزارت اقتصاد به بهای سردرگمی مردم/ چرا اجرای قانون د...

پژوهشگر اقتصادی گفت: بخشی از تاخیر افتادن صدور مجوز‌ها نیاز به اراده دولت برای اجرا دارد. دولت با ذی نفعان باید مقابله کند تا مجوز زدایی در برخی بخش‌ها اثر سو نداشته باشد؛ از طرف دیگر خود وزارت اقتصاد...

Tabnak.ir/

هشدار وزارت اقتصاد به بانک‌های متخلف/ طبق بخشنامه وام بدون ضامن بدهید

اگر دستگاه ها یک ماهه اموال مازاد را نفروشند، وزارت اقتصاد راسا بتواند بفروشند

اگر دستگاه ها یک ماهه اموال مازاد را نفروشند، وزارت اقتصاد راسا بت...

وزیر اقتصاد از ارایه پیشنهاد این وزارتخانه به شورای هماهنگی سران قوا درباره فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولتی خبر داد...

EghtesadOnline.com/
مهلت یک‌ هفته‌ای به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای ارايه پیشنهادها به‌منظور بیمه تمامی صندوق‌های امانات

مهلت یک‌ هفته‌ای به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای ارايه پیشنهادها...

ایلنا: در نشست دبیر شورای امنیت کشور و مسيولان قضایی و انتظامی مقرر شد به‌ منظور بیمه تمام صندوق‌های امانات بانک‌ها، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد پیشنهاد‌های خود را ظرف...

Ilna.ir/
توضیح وزارت اقتصاد درباره مصاحبه خاندوزی

توضیح وزارت اقتصاد درباره مصاحبه خاندوزی

وزارت اقتصاد در مورد مصاحبه وزیر اقتصاد راجع به نرخ تورم توضیحی منتشر کرد.

MehrNews.com/
آمادگی وزارت اقتصاد برای برگزاری جلسات مشترک با فعالان اقتصادی کوبا

آمادگی وزارت اقتصاد برای برگزاری جلسات مشترک با فعالان اقتصادی کوب...

وزیر اقتصاد در دیدار با معاون نخست وزیر کوبا بر ضرورت نهایی نمودن موافقتنامه‌های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور تاکید کرد.

MehrNews.com/
طرح وزارت اقتصاد کشور را از ‌‌تبعات اجتماعی اصلاح یارانه نان مصون ‌می‌‌کند

طرح وزارت اقتصاد کشور را از ‌‌تبعات اجتماعی اصلاح یارانه نان مصون ...

کارشناس اقتصاد گفت: با طرح وزارت اقتصاد در اصلاح یارانه نان ابزار حکمرانی جدیدی در اختیار دولت قرار می‌گیرد، نکته مثبت این طرح آن است که قیمت آرد را آزاد می‌کند اما قیمت نان ثابت باقی می‌ماند، به عبار...

FarsNews.ir/
سند راهبردهای بانکی وزارت اقتصاد/ نرخ های جدید مالیات بر حقوق

سند راهبردهای بانکی وزارت اقتصاد/ نرخ های جدید مالیات بر حقوق

رونمایی از سند راهبردهای بانکی وزارت اقتصاد، سفر وزیر اقتصاد به ارمنستان و ابلاغ نرخ مالیات حقوق و دستمزدهای امسال از مهمترین اخبار حوزه اقتصاد کلان در هفته اخیر بود.

MehrNews.com/
چند میوه دست نیافتنی شد / جماعتی در حسرت میوه خوردن! افزایش نرخ بهره آمریکا ادامه دارد؟ بلاتکلیفی واردات خودرو/ قیمت طلا و سکه ریزشی شد صعود طلای جهانی تحت تاثیر کاهش دلار خطری که دارندگان بیت‌کوین را تهدید می‌کند سند خانه بیاورید وام اجاره بگیرید! رد پای هکرهای کره شمالی در ممنوعیت تورنادوکش! 90 بورسی | 5 خبر پر حاشیه بورس در هفته‌ای که گذاشت! + فیلم یک اتفاق جدید برای سهام عدالتی‌ها پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته