تحلیل یک نماد پالایشی | عملکرد شتران زیر ذره بین

تحلیل یک نماد پالایشی | عملکرد شتران زیر ذره بین

بررسی ها نشان می دهد که در بخش سود خالص در سال گذشته شتران عملکرد خوبی داشته و با 140 درصد رشد نسبت به سال 98 به سود 78.675 میلیارد ریالی دست یافته است.

به گزارش نبض بورس، شرکت پالایش نفت تهران با سرمایه 44.000 میلیارد ریالی در گروه "فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای" در بازار بورس طبقه بندی گردیده است.

با احتساب شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس، در حال حاضر 10 شرکت پالایشی کشور در حوزه پالایش نفت خام فعالیت می‌کنند که بر اساس ظرفیت پالایش نفت خام، شرکت پالایش نفت تهران در مقام پنجم قرار گرفته است.

این شرکت از منظر ضریب پیچیدگی و توسعه واحد‌های فرآیندی نیز پس از پالایشگاه شازند امام خمینی اراک در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

در حال حاضر پالایشگاه تهران با پالایش روزانه 250 هزار بشکه نفت خام در هر روز نزدیک به 13 درصد از ظرفیت پالایش نفت خام کشور را در اختیار داشته و محصولات استراتژیکی نظیر بنزین، نفت گاز، سوخت جت و روغن خام در کنار چندین محصول با ارزش دیگر مانند گاز مایع، نفت سفید، نفت کوره، انواع حلال و گوگرد تولید می‌کند.

پالایشگاه تهران در حال حاضر با توجه به نیاز داخلی برنامه صادراتی ندارد با این وجود صادرات محصولات در آینده با تغییر در قوانین ملی و وزارت نفت قابل بررسی و تحقق می‌باشد.

عملکرد شتران در 12 ماه سال 99 چگونه بود؟

بر اساس گزارش 12 ماهه حسابرسی نشده شرکت، ارايه شده در سایت کدال در بخش درآمد‌های عملیاتی و بهای تمام شده کالای فروش رفته، میانگین نرخ خرید نفت خام از 56,71 در سال 1398 به 34,11 دلار در هر بشکه در سال 1399 کاهش یافته است.

عملکرد پالایش نفت خام و مقدار فروش شرکت نیز در سال 1399 نسبت به سال 1398 حدود 3 درصد کاهش داشته است.

نرخ‌های خرید نفت خام و فروش فراورده‌های اصلی بر اساس صورت حساب‌های قطعی و موقت 9 ماهه ارسالی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران می‌باشد. همچنین نرخ‌های سه ماهه پایانی برابر نرخ آذر لحاظ و محاسبه گردیده است.

میانگین نرخ تسعیر ارز از 110,058 ریال در سال 1398، به 206,975 ریال در سال 1399 افزایش یافته و رشد مجموع هزینه‌های دستمزد مستقیم و سربار در سال 1399 نسبت به سال 1398 برابر 16 درصد بوده است.

سایر اقلام عملیاتی نسبت به دوره مالی قبل در حدود 330 درصد افزایش یافته که عمدتا ناشی از برگشت زیان کاهش ارزش موجودی‌های سال 1398 و سرک فراورده‌های امانی نزد شرکت ملی پخش بوده است.

سایر درآمد‌ها و هزینه‌های غیر عملیاتی نسبت به دوره مالی قبل در حدود 51 درصد افزایش یافته که این رشد ناشی از افزایش سرمایه گذاری‌های شرکت و سود سپرده‌های سرمایه گذاری بلند مدت بوده است.

در بخش سود خالص شرکت عملکرد خوبی داشته و با 140 درصد رشد نسبت به سال گذشته به سود 78.675 میلیارد ریالی دست یافته است.

 
عملکرد شتران در خرداد ماه و فصل بهار چگونه بود؟

 در خصوص گزارش ماهانه ارايه شده شرکت، در حوزه تولید، خرداد ماه تولید شرکت 809 هزار متر مکعب بوده و در مجموع در فصل بهار تولید کل شرکت به 2.886 هزار متر مکعب رسیده که کاهشی 5 درصدی نسبت به فصل بهار گذشته داشته است. شرکت در دوره مشابه سال گذشته تولید 3.054 هزار متر مکعب را به ثبت رسانده است.

 
 

در حوزه فروش مقداری، شرکت در خرداد ماه فروش 835 هزار متر مکعب را به ثبت رسانده و در مجموع فصل بهار فروش شرکت به 2.899 هزار متر مکعب رسیده که نسبت به فروش 3.053 هزار متر مکعب فصل دوره مشابه در سال 1398، کاهشی 5 درصدی برخوردار بوده است.

 
بیشتر بخوانید:
  • گزارش بورس امروز یکشنبه 20 تیر 1400
  • در مجمع فرابورس چه گذشت؟
  • یازده نمادی که افزایش سرمایه خواهند داشت
  • کدام شرکت‌‌ها مجمع بورسی خود را برگزار می‌کنند؟
  • دلیل زیان ده بودن ایران خودرو چیست؟

 

local_offerبرچسب‌ها:
نقطه حمایت شتران کجاست؟

نقطه حمایت شتران کجاست؟

در پایان معاملات امروز شتران در حدود 20 میلیون برگه سهم معامله شد و سهم با پایانی 2 درصد منفی بسته شد. اهداف شتران کجاست؟

NabzeBourse.ir/
تحلیل گزارش ماهانه یک بانک/ عملکرد وتجارت چگونه بود؟

تحلیل گزارش ماهانه یک بانک/ عملکرد وتجارت چگونه بود؟

درآمد تسهیلات اعطایی بانک تجارت نسبت به سال 1398 و همچنین نسبت به ابتدای سال 1399 از رشد قابل توجهی بر خوردار بوده است، به طوری که درآمد تسهیلات اعطایی بانک از مبلغ 16،473،202 میلیارد ریال به 36،924،2...

NabzeBourse.ir/

تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟

اگر سهام شتران دارید، بخوانید (10فروردین)/ پالایش نفت تهران سبزپوش شد

اگر سهام شتران دارید، بخوانید (10فروردین)/ پالایش نفت تهران سبزپوش...

پالایش نفت تهران برخلاف روز گذشته سبزپوش شد و متعادل معامله شد. این نماد دومین نماد با بیشترین تاثیر بر رشد شاخص شناخته شد.

EghtesadOnline.com/
اگر سهام شتران دارید، بخوانید(8فروردین)/ پالایش نفت تهران تغییر مسیر داد

اگر سهام شتران دارید، بخوانید(8فروردین)/ پالایش نفت تهران تغییر مس...

شرکت پالایش نفت تهران برخلاف روز گذشته سرخ‌پوش شد و به صف فروش نشست.

EghtesadOnline.com/

اگر سهام شتران دارید، بخوانید (16فروردین)/رشد شتران در سرخ‌پوشی بازار

بررسی گزارش ماهانه یک نماد پالایشی/ عملکرد شبریز در اسفند 99 چگونه بوده است؟

بررسی گزارش ماهانه یک نماد پالایشی/ عملکرد شبریز در اسفند 99 چگونه...

درآمد‌های عملیاتی شبریز در قیاس با عملکرد دوره مشابه سال گذشته از مبلغ 174.544 میلیارد ریال به مبلغ 215.035 میلیارد ریال افزایش یافته که حدود 23 درصد افزایش داشته است.

NabzeBourse.ir/

تحلیل یک نماد پالایشی | عملکرد شتران زیر ذره بین

تحلیل گزارش ماهانه یک نماد لبنی/ تولید و فروش غگیلا در سال 99 چگونه بود؟

تحلیل گزارش ماهانه یک نماد لبنی/ تولید و فروش غگیلا در سال 99 چگون...

غگیلا از جمله نمادهایی است که سهام آن در سال گذشته عرضه اولیه شد. بررسی گزارش های ماهانه این نماد بیانگر آن است که روند تولید و فروش این نماد با شیب ملایمی در سال گذشته کاهشی بوده است.

NabzeBourse.ir/
تحلیل یک نماد پالایشی/اهداف قیمتی شتران کجاست؟

تحلیل یک نماد پالایشی/اهداف قیمتی شتران کجاست؟

به لحاظ بنیادی شتران در پایان اسفند ماه 1399، ارزش معاملاتش در رینگ پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بورس کالا 1,312 میلیارد تومان بوده است که بالاترین مبلغ برای سال 1399 شرکت محسوب می‌شود. تحلیل تکنیکال د...

NabzeBourse.ir/
تحلیل یک نماد پالایشی | شتران همچنان صعودی؟

تحلیل یک نماد پالایشی | شتران همچنان صعودی؟

شتران از جمله سهم‌های پالایشی است که در سال گذشته برای هر سهم سود خوبی را به ثبت رساند. این نماد برای ادامه روند صعودی خود یک سد محکم قیمتی را پیش رو دارد. اهداف قیمتی شتران کجاست؟

NabzeBourse.ir/

شتران در بهار چگونه بود؟ | آتش سوزی فیتیله تولید شتران را پایین کشید!

عرضه 15.000 تن وکیوم باتوم توسط "شتران"

عرضه 15.000 تن وکیوم باتوم توسط "شتران"

محصول وکیوم باتوم پالایشگاه تهران با قیمت 64.671 هزار ریال در ازای هر تن به فروش رسید که در مقایسه با هفته منتهی به 18 تیرماه کاهش کمتر از یک درصدی را تجربه کرده است.

BourseNews.ir/
اقبال سهامداران به شتران / شتران به صف خرید نشست

اقبال سهامداران به شتران / شتران به صف خرید نشست

در معاملات بورس امروز سهام شرکت پالایش نفت تهران با رشد پنج درصدی قیمت 7,230را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت از رقم 115میلیارد تومان عبور کرد که عمده سهام...

EghtesadOnline.com/
عرضه 16.000 تن وکیوم باتوم توسط "شتران"

عرضه 16.000 تن وکیوم باتوم توسط "شتران"

محصول «وکیوم باتوم» پالایشگاه تهران باقیمت 65.243 هزار ریال در تن به فروش رسید که در مقایسه با هفته منتهی به 9 اردیبهشت‌ماه رشد 1.3 درصدی را نشان می‌دهد.

BourseNews.ir/
قیمت سکه در بازار امروز سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور حراج ویژه خودرو ملی! / آغاز ثبت‌نام یارانه خودرو از امروز پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟ عرضه خودرو به بازار محدود شد فعالیت مجدد گوگل در عرصه تبلیغات ارزهای دیجیتالی

در حال بارگیری...