مصرف برق کشور 20 روز از مرداد ماه بیش از رکورد سال گذشته بوده است

مصرف برق کشور 20 روز از مرداد ماه بیش از رکورد سال گذشته بوده است

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: میزان اوج مصرف برق در 20 روز از 24 روز مرداد ماه بیش از رکورد مصرف برق سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد: میزان مصرف برق کشور در روز گذشته بیش از 4000 مگاوات از روز مشابه سال گذشته بیشتر بود. رجبی مشهدی در خصوص میزان تقاضای مصرف برق کشور در روز جاری گفت: پیش بینی مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور حاکی از آن است امروز هم تقاضای مصرف برق به بیش از 70 هزار مگاوات خواهد رسید.

سخنگوی صنعت برق افزود: پیش بینی شده از چهارشنبه این هفته با افزایش تدریجی دما شاهد افزایش مصرف برق خواهیم بود. رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه جو حاکم بر اغلب نقاط کشور هوای گرم است گفت: اما در برخی از نقاط کشور شاهد کاهش دما خواهیم بود و این امکان وجود دارد تا هموطنان این مناطق کولرها را خاموش و یا مدت زمان استفاده را کاهش دهند. هم‌چنین تنظیم دمای وسایل سرمایش روی 25 درجه و بالاتر نیز کمک بسیاری به مدیریت مصرف برق و دریافت پاداش صرفه جویی تا پایان شهریور ماه خواهد کرد.

رجبی مشهدی تصریح کرد: تاکنون 37 درصد از مشترکان خانگی کشور مشمول دریافت پاداش صرفه جویی برق شدند و بیش از 1,100 میلیارد تومان در قبوض مشترکان خانگی درج شده است.

سخنگوی صنعت برق در پایان از کلیه هموطنان و مشترکان بزرگ به دلیل همکاری خوبی که با صنعت برق داشتند و زمینه تامین برق پایدار را فراهم نمودند تشکر و قدردانی کرد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد