شرکت طبیعت مدعی فرار بیمه دانا از پرداخت خسارت آتش‌سوزی این کارخانه شد

شرکت طبیعت مدعی فرار بیمه دانا از پرداخت خسارت آتش‌سوزی این کارخانه شد

شرکت طبیعت در نامه‌ای مدعی شد که بیمه دانا به دنبال فرار از پرداخت خسارت آتش‌سوزی دو ماه گذشته کارخانه طبیعت است.

به گزارش برنا، شرکت طبیعت که چندی پیش دچار آتش‌سوزی شده بود، در نامه‌ای که به امضای مدیرعامل این شرکت رسیده است، به اعلام نظر بیمه دانا که آتش‌سوزی شرکت طبیعت را "غیرطبیعی و عامدانه" اعلام کرده است،‌ واکنش نشان داد.

در این نامه آمده است: گزارش معتبر و رسمی انجام گرفته و منتشر شده در خصوص حادثه، گزارشی است که توسط هیيت سه نفره منتخب کارشناسان دادگستری (با انتخاب مرجع قضایی) به عنوان مرجع بی طرف و ذیصلاح رسیدگی تهیه شده است که در آن به وضوح علت حادثه، غیرعمدی و اتصالی برق از سقف اعلام شده است. همچنین سازمان آتش نشانی نیز به عنوان متولی اصلی این حوزه نیز این موضوع را تایید کرده است و در گزارش ارسالی از سوی آتش نشانی به بیمه نیز همین علت ذکر شده است.

شرکت طبیعت در این نامه، بیمه دانا را به "فرار از انجام تعهدات" متهم کرده و با اشاره به اینکه "بیمه دانا اقدام به تهیه گزارش کارشناسی توسط فردی که توسط خود بیمه اجیر شده، نموده است"، این گزارش را به علت ذینفع دانستن بیمه دانا، "فاقد هر گونه ارزش و وجاهت و صرفا در راستای کمک به تعویق انداختن ایفای تعهدات شرکت بیمه دانا" توصیف کرده است.

شرکت طبیعت همچنین مدعی شده است که "شایعات جدی در صنعت بیمه وجود دارد که مدیران بیمه دانا در فصل تقسیم پست‌ها، تمایلی به حل مساله در حال حاضر نداشته و به دنبال تعویق در تعیین تکلیف این حادثه هستند."

در ادامه این نامه آمده است: بعد از مراجعه مجموعه طبیعت برای دریافت گزارش، بیمه اعلام کرده است که این گزارش، محرمانه است و تنها در نیم خط علت حادثه را غیرطبیعی و عامدانه اعلام کرده است. بسیار جالب است که گزارش تهیه شده توسط بیمه (هرچند فاقد وجاهت است) به مجموعه ای که یک طرف قرارداد است و متضرر شده، ارايه نمی شود ولی در کمال تعجب افرادی از اصحاب رسانه به گزارش دسترسی پیدا کرده و بخش‌هایی از آن را نیز به مجموعه انتقال داده‌اند.

شرکت طبیعت تاکید کرده است: "در صورتی که علت وقوع حادثه از نظر بیمه دانا، آنگونه که اعلام کرده‌اند غیر طبیعی و عمدی است، باید به وضوح اعلام شود که این تعمد از سوی چه کسی است. در هر صورت و حتی در صورت عمدی بودن حادثه توسط شخص ثالت بیمه ملزم به پرداخت تعهدات خویش نسبت به شرکت طبیعت است و بیمه بایستی پس از دو ماه معطلی سریعا به تعهدات خویش نسبت به شرکت طبیعت عمل کند تا چرخه تولید کشور در سال حمایت از کالای ایرانی با خللی مواجه نشود و از سوی دیگر با توجه به اینکه این هلدینگ تعداد زیادی نقطه تولیدی در سراسر کشور دارد از روشن شدن ابعاد این موضوع به شدت استقبال می‌کند و قاطعانه خواستار ارايه اسناد و مدارک است تا این شرکت بتواند با شناسایی عوامل دخیل در حادثه از حوادث آتی جلوگیری کند و عدم ارايه این اسناد به نوعی خیانت است."

در این نامه گفته شده "تنها مساله‌ای که می‌تواند مانع از انجام تعهدات بیمه در این حادثه بزرگ باشد، نسبت دادن بحث عمدی بودن حادثه از سوی بیمه به مجموعه است که با توجه به فحوای بخش‌های درز کرده گزارش اینگونه به نظر نمی‌رسد. اما اگر بیمه ذره‌ای در این خصوص نظری دارد، در این صورت تقاضا داریم همین امروز با ارايه اسناد و مدارک به مراجع قضايی نسبت به شکایت از شرکت طبیعت اقدام شود زیرا اگرچه بر اساس اسناد و مدارک شرکت متعلق به سهامدارانش است اما این شرکت یک سرمایه ملی محسوب می شود و کسی که به خودش اجازه می دهد عامدانه این کار را انجام بدهد بایستی به اشد مجازات محکوم شود هرچند ایجاد شبهه در خصوص خسارت عامدانه به شرکتی که در طول سال گذشته با سه شیفت کاری به صورت مداوم مشغول فعالیت بوده و طی سال‌های گذشته همواره در حال پیشرفت بوده و یکی از بزرگترین شرکت‌های غذایی کشور محسوب می‌شود به اندازه کافی مضحک و احمقانه است."

شرکت طبیعت با اشاره به مشکلات پیش آمده برای 3 هزار نفر نیروی فعال به کار در این کارخانه پس از حادثه آتش‌سوزی، از پرداخت کامل حقوق تمامی پرسنل در دوماه پس از آتش‌سوزی خبر داده و در عین حال تصریح کرده که "مشخص نیست با عدم حمایت‌های لازم از این مجموعه، حفظ و پرداخت حقوق پرسنل تا چه زمانی امکان‌پذیر باشد."

این شرکت از دولت و قوه قضاییه درخواست کرده نمایندگان ویژه‌ای را برای بررسی این موضوع "قبل از بیکارشدن پرسنل مجموعه" مشخص کنند و از بیمه مرکزی نیز خواسته راسا وارد این موضوع شود و "اجازه ندهد یک شرکت بیمه با فرافکنی و عدم ایفای تعهدات به شرکت طبیعت باعث بی‌آبرویی و بی‌اعتباری صنعت بیمه در کشور شود".

انتهای پیام/

فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد