واردات تخم‌ مرغ نطفه‌دار از ترکیه / مرغ باز هم گران می‌شود؟

واردات تخم‌ مرغ نطفه‌دار از ترکیه / مرغ باز هم گران می‌شود؟

مرغداران نگران کمبود مجدد مرغ در بازارند. آنها می‌گویند یکی از دلایل کمبود مرغ در بازار افزایش قیمت جوجه‌های یک روزه و کاهش واردات تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار است. اما به نظر می‌رسد واردات تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار از ترکیه کلید زده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جوجه یک روزه گوشتی به حدود 10 هزار تومان رسیده است. از طرف دیگری وضعیت تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار در بازار خوب نیست. با افزایش قیمت جوجه‌های یک روزه، دولت به فکر نحوه تامین تخم‌مرغ نطفه‌دار افتاده و حالا این تخم‌مرغ‌ها از ترکیه قرار است وارد ایران شود.

تولید مرغ آن قدر کاهش یافته که مرغداران می‌گویند دولت قبل به فکر واردات جوجه‌های یک روزه از اروپا افتاده بود اما به دلیل افزایش هزینه‌های حمل و نقل، بهای تمام شده این جوجه‌ها برای تولیدکنندگان گران تمام می‌شد و بنابراین دولت از این تصمیم صرف نظر کرد.

هر چند که در اردیبهشت امسال قاچاق تخم‌مرغ نطفه‌دار از ایران به خارج خبرساز شد حالا اما روند واردات معکوس شده است.

ريیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی با اعلام این خبر به تجارت‌نیوز گفت: تولید مرغ نسبت به تقاضای موجود در بازار بین 25 تا 30 درصد کاهش پیدا کرده است اما در اواخر شهریور با تصمیم جدید دولت مبنی بر واردات تخم مرغ‌های نطفه‌دار میزان تولید جوجه‌های یک روزه افزایش پیدا می‌کند.

آیا مرغ گران می‌شود؟

این روزها قیمت مرغ در بازار نوسان شدیدی پیدا کرده است. مرغ حتی به کیلویی 45 هزار تومان هم رسید. مرغدارها می‌گویند از این شرایط ناراضی هستند و احتمال دارد با تعیین وزرای جدید در دولت ريیسی، مرغ از نیمه دوم سال گران شود.

این گفته‌ها در شرایطی مطرح می‌شود که مهدی یوسف‌خانی هم با مرغداران موافق و معتقد است برای افزایش میزان تولید و جلوگیری از ورشکستگی مرغدارها قیمت مرغ باید واقعی شود.

او توضیح داد: با افزایش قیمت نهاده‌های تولید قیمت واقعی مرغ کیلویی 24 هزار و 900 تومان نیست. انتظار می‌رود با واقعی شدن قیمت مرغ در دولت جدید میزان تولید زیاد و کمبود برای همیشه برطرف شود.

چرا قیمت مرغ نوسان دارد؟

فروشندگان مرغ مدعی هستند که مرغ در بازار به دو دلیل نوسان دارد. اول کمبود جوجه‌های یک روزه که این مساله قیمت جوجه‌های یک روزه را به بیش از 10 هزار تومان رسانده است.

ريیس انجمن تولیدگنندگان مرغ گوشتی هم علت نوسان قیمت مرغ را افزایش قیمت جوجه یک روزه و گرانی نهاده‌های مرغ می‌داند.

محمد یوسفی به تجارت‌نیوز توضیح داد: مشکل اصلی مرغداران که باعث نوسان قیمت مرغ شده، تامین خوراک است. کشور به واردات جوجه یک روزه یا تخم‌مرغ نطفه‌دار نیازی ندارد. بلکه مشکل اصلی مرغ‌ها کمبود دان است.

او همچنین گفت: هرچند قرار است با واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار بهای جوجه یک روزه را کاهش دهند اما چنانچه در دولت جدید نا اطمینانی‌ها در حوزه خوراک مرغ افزایش پیدا کند با تولید 140 میلیون مرغ نیاز مصرفی مردم هم برطرف نمی‌شود.

هفته گذشته هم مرغداران از یک اتفاق عجیب در بازار مرغ خبر دادند آنها گفته بودند به دلیل افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل نهاده‌های دامی به مرغداری‌ها نمی‌رسد!

برای مطالعه بیشتر خبر قاچاق تخم‌مرغ نطفه‌دار از ایران را بخوانید.

توزیع مرغ گرم در روز‌های جمعه از امروز

توزیع مرغ گرم در روز‌های جمعه از امروز

مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: به دستور معاون اول ريیس جمهور توزیع مرغ گرم در روزهای جمعه از امروز در 10 میدان بزرگ شهرداری تهران آغاز شد و قرار است تعداد این میا دین در روزهای آینده ...

Bartarinha.ir/
توزیع مرغ از فردا دو برابر می‌شود

توزیع مرغ از فردا دو برابر می‌شود

مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: از امروز مرغ گرم و منجمد با قیمت مصوب روز‌های جمعه هم در میادین میوه و تره‌‌‌بار منتخب تهران توزیع می‌شود و توزیع مرغ از فردا در تمام میادین میوه و تره‌بار تهران اف...

TejaratNews.com/
قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت مرغ امروز، چهارشنبه 31 شهریور نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شده است.

TejaratNews.com/
حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان

حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان

مدیر کل دفتر بازرگانی داخلی کالا‌های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: قیمت تخم مرغ، حداکثر باید شانه ای 40 هزار تومان باشد و باید نهاد‌های نظارتی بر قیمت‌ها کنترل بیشتری داشته باشند.

Irinn.ir/
قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان، عضو هیات‌نمایندگان اتاق تهران معتقد است، صنعت مرغ و تخم‌مرغ را طوری به هم ریختند که درست کردنش بسیار سخت شده است.

TejaratNews.com/
قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت مرغ امروز 29 شهریور 1400 در بازار، نسبت به روز گذشته، با تغییرات کمی همراه شده است.

TejaratNews.com/
قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 28 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 28 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان، ريیس هیات‌مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ضمن اشاره به اینکه 14 میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار در سه ماه اول سال به دلیل ضرر و زیان م...

TejaratNews.com/
مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید

مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید

قیمت هر کیلو مرغ گرم آماده طبخ با کاهش پنج تا 10 هزار تومانی به حدود 33 تا 35 هزارتومان رسید و این روند نزولی قیمت مرغ از هفته پیش آغاز شده است.

TejaratNews.com/
تولید مرغ از هفته آینده بیشتر می‌شود / آیا مرغ ارزان می‌شود؟

تولید مرغ از هفته آینده بیشتر می‌شود / آیا مرغ ارزان می‌شود؟

توزیع خوراک مرغ زیاد شد. ريیس انجمن مرغداران گوشتی با اعلام این خبر گفت: به دلیل افزایش واردات نهاده‌ها از هفته آینده تولید و توزیع مرغ بیشتر از هفته‌های اخیر می‌شود.

TejaratNews.com/
شانه تخم مرغ 55 هزار تومان شد؟

شانه تخم مرغ 55 هزار تومان شد؟

قیمت هر شانه تخم مرغ در حالی به بیش از 50 هزارتوامن رسید که تا چند روز قبل 30 هزار تومان بود و وزارت صمت قیمت مصوب را 43 تا 45 هزارتومان اعلام کرد.

TejaratNews.com/
بلدرچین در بازار کمیاب شد / یک کیلو بلدرچین هم‌قیمت 5 کیلو مرغ!

بلدرچین در بازار کمیاب شد / یک کیلو بلدرچین هم‌قیمت 5 کیلو مرغ!

بلدرچین در بازار گران و کمیاب شد. ريیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اعلام این خبر گفت: تولید بلدرچین برای مرغدارها صرفه اقتصادی ندارد. به همین دلیل تولید بلدرچین کم شد. اخیرا به دلیل گرانی و کمبود...

TejaratNews.com/
مرغ، کی ارزان می‌شود؟

مرغ، کی ارزان می‌شود؟

جهاد کشاورزی دولت سیزدهم در اولین اقدام خود برای جبران کسری جوجه یک روزه و تولید مرغ، واردات 3 تا 5 میلیون تخم مرغ نطفه دار گوشی را شروع و پیش بینی کرده قیمت مرغ مهره ماه ارزان می‌شود.

Bartarinha.ir/
قیمت انواع مرغ امروز 23 شهریور 1400 (فهرست)

قیمت انواع مرغ امروز 23 شهریور 1400 (فهرست)

قیمت مرغ امروز نسبت به روزگذشته با تغییرات ناچیزی همراه شد، بر این اساس قیمت گردن مرغ بدون پوست پس از افزایش محدود، به 12 هزار و 900 تومان رسید.

TejaratNews.com/
واردات 10 هزار تن تخم مرغ تا چند روز آینده

واردات 10 هزار تن تخم مرغ تا چند روز آینده

ريیس هیيت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ظرف چند روز آینده 10 هزار تن تخم مرغ وارد کشور می‌شود و با تمهیدات صورت گرفته ظرف دو هفته آینده بازار تخم مرغ به ثبات می‌رسد.

Irinn.ir/
قیمت مصوب مرغ اعلام شد

قیمت مصوب مرغ اعلام شد

عسگری گفت: سهمیه مرغ میادین و فروشگاه‌های بسته بندی از اوایل هفته آینده افزایش می‌یابد.

Bartarinha.ir/
لیر ترکیه در قعر تاریخی کاهش نرخ رسمی یورو و 20 ارز دیگر شاخص با رشد 5 هزار واحدی همراه است عرضه دو محصول شرکت نفت «ایرانول» در بورس انرژی چگونه از کارگزاری‌های بورس شکایت کنیم؟ مصوبه انحصارشکن مجلس؛ ریزش قیمت‌ها پس از موافقت با واردات خودرو منتظر عرضه اولیه جدید باشیم؟ قلاب ماهیگیری را در کدال بیاندازید فهرست آپارتمان‌های 2میلیاردی در تهران یک شرایط ویژه بورسی برای سیمان صورت مالی 9 ماهه " چکاپا " منتشر شد " آبادا " تا 4 روز آینده تعلیق است " واعتبار " ترازنامه 12 ماهه منتشر کرد زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس اعلام شد بررسی بازدهی 13 عرضه اولیه 1400/ "سپید" با 179 درصد رشد در صدر جدول صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "کفرآور" منتشر شد "شبهرن" تصمیمات مجمع را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان در هفته آینده صندوق سرمایه گذاری گنجینه آینده روشن به مجمع می رود انتشار صورت مالی میاندوره ای حسابرسی شده "فبیرا" "فزرین" تصمیمات مجمع را ثبت کرد پیش‌بینی بورس امروز 3 مهر 1400 / کدام گروه پیشتاز بازار است؟ با فرآیند شکایت از کارگزاری‌های بورس آشنا شوید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار چرا و چگونه کارگزار بورس خود را تغییر دهیم؟ پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / پالایشی‌ها پیشتاز بازار می‌شوند نحوه وصول و برگشت زدن چک‌ های جدید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟ هفته آتی هیچ عرضه اولیه ای برگزار نمی شود پلی استیشن 5 پرو در چه تاریخی عرضه می‌شود؟ / قیمت کنسول‌های بازی خانگی هفته چهارم شهریور ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ / آیا کارگزاری‌ها اشتباه کردند؟ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول مهر / طلا گران می‌شود؟ اقامت پنج‌ساله در ایران بدون حتی یک متقاضی! کدام عوامل بورس را منفی کرد؟ / هفته آینده بازار برمی‌گردد؟ 1.2 میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین پیش‌‌بینی قیمت طلا در کوتاه مدت نیمی از کارشناسان، بورس را مثبت و 40 درصد نوسانی پیش‌بینی می‌کنند پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر / ممنوعیت واردات خودرو ادامه دارد؟ واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی می‌شود سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ شاخص‌های مهم بورس جهانی صعود کردند پیش‌فروش 3 خودرو زیرقیمت بازار بدون قرعه‌کشی! نحوه وصول و برگشت زدن چک‌های جدید کاهش 90 درصدی فروش نفت به چین/«باید کالای باارزش را با التماس بفروشیم» ترخیص بیش از 12 میلیون تن کالای اساسی از گمرکات کشور هزینه خانوار‌ها سنگین‌تر شد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ کاهش 5.5 درصدی ارزش سهام عدالت در هفته گذشته توزیع مرغ گرم در روز‌های جمعه از امروز بازارگردانی دستوری راه حل جمع کردن صف‌های فروش نیست

در حال بارگیری...