قیمت طلا به کمترین رقم یک ماه و نیم گذشته رسید

قیمت طلا به کمترین رقم یک ماه و نیم گذشته رسید

قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی کمترین رقم 6 هفته گذشته در نوسان است و هر اونس 1904.48 دلار فروخته شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی کمترین رقم 6 هفته گذشته در نوسان قرار گرفت، چرا که سودهی اوراق قرضه با انتظار برای افزایش نرخ بهره آمریکا و ادامه این روند برای مدت طولانی‌تر، همچنان رو به افزایش است.

هر اونس (31.132گرم) طلا با 2 دلار و 62 سنت کاهش 1904.48 دلار فروخته شد و به کمترین سطح در یک ماه و نیم اخیر رسید.

میشايیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام‌سی گفت: «حقیقت این است که ثابت شده آمارهای اقتصادی آمریکا نسبتا انعطاف‌پذیر است و از ادامه روند افزایش نرخ بهره حمایت می‌کند.»

در کنار افزایش نرخ بهره که بر تقاضای طلا که دارایی بدون بهره است، سوددهی اوراق قرضه 10 ساله خبرگزاری فارس نیز به بالاترین رقم در بیش از 9 ماه گذشته رسیده است.

هوسون افزود: «اگر این روند ادامه یابد، ما می‌توانیم دوباره شاهد کاهش رسیدن قیمت‌ها به کمترین رقم ماه ژون باشیم که در نزدیکی 1895 تا 1890 دلار بود.»

قیمت طلا که با پوند قیمت‌گذاری می‌شود نیز به کمترین رقم از 18 جولای رسید، زیرا با رکورد زدن حقوق پایه در انگلیس ارزش استرلینگ افزایش یافت.

اکنون تمرکز بازار بر ارقام خرده‌فروشی در آمریکا که امروز منتشر می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه هزینه‌های مصرف کننده در ماه جولای در برابر افزایش نرخ بهره مقاومت کرده است.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان به کمترین رقم از ژانویه 2020 کاهش یافته است که نشان‌دهنده نوع نگاه سرمایه‌گذاران است.

پایان پیام/

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد