خداحافظی با ارزان ترین شامپوی بازار / تخم مرغی...

خداحافظی با ارزان ترین شامپوی بازار / تخم مرغی...

به بهانه تعطیلی کارخانه قدیمی داروگر به بررسی قیمت شامپو معروف این کارخانه پرداخته ایم.

به بهانه تعطیلی کارخانه قدیمی داروگر به بررسی قیمت شامپو معروف این کارخانه پرداخته ایم.

در سال مهار تورم و رشد تولید شاهد دست و پا زدن کارخانه‌داران و تولیدکنندگان هستیم. از طرفی مواد اولیه ، حقوق و دیگر مخارج بالا رفته و از طرفی دیگر قیمت های دستوری و نگه داشتن زوری قیمت ها فشار را بر تولیدکنندگان چند برابر کرده است.

با شنیدن تعدیل نیرو و تعطیلی کارخانه داروگر پس از 95 سال سابقه، ضربان قلب مدیران و تولیدکنندگان بالا رفته و نگرانی در آن‌ها موج می‌زند. بسیاری از تولیدکنندگان معتقدند اگر دولت دست به کار نشود کارخانه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد. مدیرعامل داروگر با بهانه مسايل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش‌هایی از کارخانه را پلمب کرده است. از 1100 کارگر این واحد تولیدی کمی بیش از 50 کارگر باقی مانده‌اند و بقیه در طول ماه‌ها و سال‌های اخیر اخراج شده‌اند و به نظر می‌رسد قصد دارند همین تعداد کارگران باقی‌مانده را هم بیکار کنند.

داروگر 12 زیر مجموعه در بخش‌های غذایی، دارویی، بهداشتی و مواد شوینده داشت که جزء ارزان ترین مواد شوینده و بهداشتی می توان از آن نام برد.

در دوره زمان انواع شامپو های گران شامپو تخم مرغی داروگر هنوز مشتری های خود را دارد که حتی در شست و شو هم از آن اسفاده می‌کنند. شامپو موی سر داروگر 220 میلی لیتر مدل Yellow در بازار 16 هزار تومان قیمت دارد. از شامپوهای دیگر ارزان قیمت می‌توان به شامپو مو لطیفه 200 میلی لیتر تخم مرغی 10هزار و 800 تومانی اشاره کرد. شامپو مو ناتل 200 گرمی مدل Egg ، 17 هزار و سیصد تومان در بازار به فروش می رود.

شامپوها با ویژگی های مختلف به فروش می‌رود. برخی تنها مخصوص ریزش مو هستند برخی دیگر برای شوره و غیره؛ اما شامپوها با ویژگی های مختلف هم وجود دارد. در ادامه به گران ترین شامپو های بازار که در سایت های فروش اینترنتی موجود است، می‌پردازیم.

برای بیشتر افراد خرید شامپو های میلیونی بیشتر شبیه شوخی است اما باید بدانید افراد زیادی هم برای رسیدگی به مو از شامپوهای 7 میلیونی استفاده می‌کنند. به طور مثال شامپو ترمیم کننده مو 1000 میلی لیتری شوآرزکوف مدل کراتینه 7 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد. در آگهی دیگر شامپو ترمیم کننده مو بی پیور مدل رشد مجدد حجم 1000 میلی لیتر به همراه ماسک ترمیم کننده مو بی پیور مدل رشد مجدد حجم 500 میلی لیتری 6 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رود. همچنین مجموعه تقویت کننده مو بیوپلکس مدل آرگان بسته 3 عددی 6 میلیون و 333 هزار تومان است. با جستجویی ساده در سایت های فروش اینترنتی چشمتان به وفور به شامپو های گران قیمت می‌خورد و شاپوهای میلیونی چیز عجیبی نیست.

در دوران شامپوهای میلیونی خارجی دولت باید حواسش به تولیدکنندگان داخلی باشد تا باعث تعطیلی بیشتر این کارخانه ها و سرمایه های ملی نشود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد