سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟

سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟

در انتخاب نرم افزار سبدگردانی چند مورد برای شرکت‌های سبدگردانی بسیار حايز اهمیت است. اتوماسیون مدیریت عملیات و حسابداری سبدگردانی و گزارش‌دهی دقیق و اتومات مهمترین این موارد هستند.

به گزارش بورس نیوز، در انتخاب نرم افزار سبدگردانی چند مورد برای شرکت‌های سبدگردانی بسیار حايز اهمیت است. اتوماسیون مدیریت عملیات و حسابداری سبدگردانی و گزارش‌دهی دقیق و اتومات مهمترین این موارد هستند. در این مطلب نکاتی که باید پیش از انتخاب نرم افزار سبدگردانی در نظر داشته باشید و باید قبل از خرید نرم افزار از ارايه‌دهنده آن در موردشان سوال کنید ذکر شده است.

طبق دستور‌العمل سازمان بورس و اوراق بهادار شرکت‌های سبدگردانی موظفند تا در کنار نیروی انسانی و ساختار سرمایه، از یک نرم افزار سبدگردانی جامع برای مدیریت و انجام امور سبدگردانی استفاده کنند. مطابق این دستورالعمل نرم افزار مذکور باید تحت وب بوده و قابلیت گزارش‌دهی مطابق الزامات سازمان بورس را داشته باشد.

 

بخشی از مهمترین خصوصیات یک نرم افزار سبدگردانی به قرار زیر هستند:

1- پشتیبانی از ابزار‌های مالی مختلف

از جمله (سهام، اوراق مشارکت و صکوک، اختیار معامله، صندوق‌های سرمایه گذاری و ...)

2- محاسبه خودکار وقایع مالی:

وقایع مالی، مثل افزایش سرمایه یا تقسیم سود نقدی، جزو اتفاقات هر روزه بازار نیستند و سبدگردان باید با دقت آن‌ها را دنبال کند تا در محاسبات سبد‌های تحت مدیریت اعمال شود. ولی با وجود یک نرم افزار سبدگردانی مناسب این کار به‌صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

3- به‌روزرسانی خودکار وقایع بازار:

در بازار سرمایه ایران درحال‌حاضر یک نر‌م‌افزار سبدگردانی وجود دارد که وقایع بازار را به‌صورت اتوماتیک، و آن هم هر پانزده دقیقه، به‌روزرسانی کرده و در سبد‌ها اعمال می‌کند. این امکان سرعت واکنش مدیران سبدگردانی به اتفاقات بازار، متناسب با سبد‌های تحت مدیریت را تا حد زیادی بالا می‌برد.

همچنین محاسبه قیمت پایانی در طول زمان بازار نکته حايز اهمیتی است. این موضوع باعث می‌شود تا پرتفوی در هر لحظه به‌روز باشد و دست مدیر سبد را برای تصمیم‌گیری بهتر باز بگذارد.

4- گزارش‌دهی اتومات و متناسب با سطح دسترسی‌ها:

اگرچه شاید ساده به نظر برسد، ولی یکی از مشکلات عمده مدیران سبدگردان‌ها و تامین سرمایه همین است که زمان زیادی برای مطالعه گزارش‌های مفصل و طولانی ندارند. این موضوع درباره کارفرمایانی که مدیریت داراییشان را در اختیار سبدگردان می‌گذارند کمی پیچیده‌تر هم می‌شود. چون آن‌ها نه‌تن‌ها علاقه‌ای به خواندن گزارش‌های طولانی نشان نمی‌دهند، بلکه در بسیاری مواقع تخصص آن را هم ندارند. به همین دلیل است که امکان ارايه گزارش‌های کوتاه و در عین حال گویا و کاربردی برای یک نرم افزار سبدگردانی بسیار مهم تلقی می‌شود.

جمع‌بندی + پیشنهاد یک نرم افزار سبدگردانی

از مهمترین امکانات نرم افزار‌های سبدگردانی پشتیبانی از ابزار‌های مالی مختلف، ثبت و محاسبه خودکار وقایع مالی و بازدهی و همینطور گزارش‌دهی هوشمند و خودکار است. نرم افزار‌هایی که بتوانند این خصوصیات را احراز کنند می‌توانند خواسته‌های سبدگردان‌ها را بیش از رقبا تامین و سهم بیشتری از بازار داشته باشند.

با بررسی انجام‌شده نرم افزار سبدگردانی سبدیار تمام خصوصیات ذکرشده در این مطلب را داراست و می‌تواند تقریبا تمام خواسته‌های شرکت‌های سبدگردانی و تامین سرمایه را تامین کند اما پیشنهاد ما این است که چه قصد استفاده از نرم‌افزار سبدیار را داشتید و چه نرم افزار سبدگردانی دیگری مدنظرتان بود، حتما از ارايه‌دهندگان آن درباره موارد ذکرشده در این مطلب سوال کنید. نرم افزار سبدگردانی سبدیار یکی از محصولات شرکت پردازش اطلاعات مالی مبناست.

 

دستگاه‌ها باید در قبال دریافت بودجه پاسخگو باشند بورس هزار و 937 واحد افت کرد قرمزپوشی طلای زرد و سیاه حرکت بازار سرمایه بعد از دانه پاشی قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی انتشار صورت مالی حسابرسی نشده شرکت صندوق سرمایه گذاری ارزش آفرین گلرنگ صورت مالی میاندوره ای شرکت ثبات ویستا منتشر شد تصمیمات مجمع " کساوه " ثبت شد تصمیمات " خاور " ثبت شد آخرین مهلت ثبت‌نام در قرعه‌کشی سایپا مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی توازن کوروش در نیمه آبان مجمع صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا برگزار می شود بیت‌کوین صعود کرد نوید بهبود بازار با وجود معاملات منفی برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک امین آوید به زودی " ثهام " صورت مالی 9 ماهه منتشر کرد " رکیش " صورت مالی 6 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد رشد 72 درصدی سود خالص شرکت‌ها در نیمه نخست سال پایان گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت بنزین انتشار صورت مالی میاندوره ای " دسانکو" افزایش قیمت دلار اوج گرفت سهمیه تهران از طرح جهش مسکن نابودی برخی نخلستان‌ها به دلیل آبیاری با آب شور حذف دلار 4200 تومانی یعنی پراید 500 میلیونی آفت بلاتکلیفی در سهام عدالت، دامنگیر تمام بورس می‌شود پشت پرده اصرار به پرداخت غیرسجامی سود سهامداران گشایش نمایشگاه آیفیکس2021 در کیش بازتاب ریزش متوالی بورس معامله‌گران بازار بخوانند / سیگنال‌های اثرگذار بر بورس امروز برای یک میلیون مسکن، چقدر مصالح وارد می‌شود؟ پشت پرده پرداخت غیرسجامی سود سهامداران پیش‌بینی بورس امروز 4 آبان الگوریتم‌های بورس‌باز جای انسان‌ها را می‌گیرند؟ کارت اعتباری یارانه به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ افزایش نامتعارف هزینه‌ها، سهامداران پالایشی را شاکی کرد جزيیات مالیات‌های مستقیم در نیمه نخست سال/ 800 هزار تومان مالیات خانه‌های لوکس گرفته شد+ جدول مجردها می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟ بازدهی بازار سرمایه مناسب بوده است/ جوسازی درباره انتشار صکوک توسط دولت صحت ندارد زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد پالایشی‌ها تا کجا ریزش می‌کنند؟ ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب بورس اسیر بی‌اعتمادی‌ها/ خریداران محتاط‌تر شده‌اند نفت ایران کی تمام می‌شود؟ دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است واردات برنج آزاد شد کاهش حباب سکه عامل منفی در بازار / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 4 آبان امروز چند واحد مسکن مهر تحویل داده شد؟ آغاز تحویل 4 هزار واحد مسکن مهر در پردیس آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟