فاصله عجیب میلیونی بین گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان در تهران/ ارزان‌ترین خانه تهران متری چند؟

فاصله عجیب میلیونی بین گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان در تهران/ ارزان‌ترین خانه تهران متری چند؟

مسکنایسنا نوشت:طبق آمار بانک مرکزی، بالاترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران 88 میلیون و 330 هزار تومان و پایین‌ترین قیمت 21 میلیون و 300 هزار تومان در مهر ماه ثبت شده که فاصله 67 میلیون و 30 هزار تومانی قیمت در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه را نشان می‌دهد.

بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان‌های مسکونی در مناطق 22گانه تهران در مهر ماه سال جاری پرداخته است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به 43 میلیون و 724 هزار و 900 تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه 88 میلیون و 330 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 21 میلیون و 300 هزار تومان در منطقه 18 بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران حدود 67 میلیون و 30 هزار تومان است.

همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران‌ترین مناطق تهران گزارش شده‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه سه،‌ 74 میلیون و 239 هزار و 700 تومان و در منطقه دو،‌ 63 میلیون و 651 هزار تومان است.

علاوه بر این، مناطق 20 و 17، پس از منطقه 18 ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب 23 میلیون و 15 هزار تومان و 23 میلیون و 736 هزار تومان است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران در مهر ماه نسبت به شهریور ماه سال جاری بیانگر این است که 14 منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. بنابراین، قیمت خانه در هشت منطقه از تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است که شامل مناطق 2، 3، 7، 12، 17، 18، 20 و 22 می‌شود.

طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه 5.4 هزار فقره بوده که در این بین، بررسی جزيیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق 22 گانه شهر تهران نشان می‌دهد در مهر امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه قبل در تمام مناطق تهران به جز مناطق 8، 14 و 16 افزایشی بوده است.

در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه 19 با 23 معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق 5، 10، 2 و 4 مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب 815، 500، 471 و 450 معامله مسکن داشته‌اند.

در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در 22 منطقه تهران در هفتمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

بیشتر بخوانید:

  • عقب‌نشینی خریداران از بازار املاک/ کدام ملک‌ها همچنان در بورس هستند؟

217 35

کاهش وحشتناک قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ گرم کیلویی چند؟ امنیت اقتصادی در گرو قوانین شفاف و باثبات امنیت پول می‌آورد برگزاری سی امین اجلاس مجمع منطقه‌ای راه آهن‌های خاورمیانه قیمت طلا باز هم در مدار صعود+ جزيیات قیمت دوران سخت‌تری پیش‌روی کارآفرینان است رتبه سوم سمنان در احیای واحدهای صنعتی آغاز هفته نسبتا ریزشی برای بورس امروز + جزيیات بخشنامه مالیاتی جدید برای لوکس سواران/ نحوه رسیدگی به اعتراضات سقوط آزاد قیمت مرغ تا کجا ادامه دارد؟ خبری مهم برای سهامداران شستا | سود شستا از خرید شازند چقدر است؟ رشد 31 درصدی صادرات اروپا به ایران مشاوران املاک درباره بازار چه نظری دارند؟ صادرات به عراق رکورد زد پرداخت وام بازنشستگان از این تاریخ/ مبلغ واریزی... آغاز عملیات ساخت 320 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن قیمت دلار در بازار آزاد امروز 5 آذرماه 1401 زمان قرعه کشی ایران خودرو مشخص شد | لیست برندگان خوشانس ایران خودرو مشخص شد ابلاغ شرایط خرید خودروهای عرضه شده در بورس کالا سکه 130 هزار تومان گران شد/ کاهش هزار تومانی هر گرم طلا قیمت دلار و یورو صرافی ملی امروز شنبه 5 آذرماه 1401 برگزاری سی امین اجلاس مجمع منطقه‌ای راه آهن‌های خاورمیانه امروز سورن و پژو پارس را با قیمت کارخانه بخرید +... متوسط راندمان نیروگاه‌های کشور 39.2 درصد است/ ساخت نیروگاه با راندامان بالای 50 درصد مداخله بانک مرکزی در بازار ارز بدون ارزپاشی/ تراز پرداخت‌های خارجی مثبت 11.1 میلیارد دلار شد تشریح دلایل اعتراض کامیونداران/ برخی جایگاه‌ها گازويیل 600 تومانی را تا سه برابر قیمت فروختند/ هیچ ک... قیمت جدید برنج به سوپرمارکت‌ها رسید/ لیست قیمتها اعلام شد شرایط خرید 4 مدل خودرو عرضه شده در بورس کالا ابلاغ شد جزيیات حادثه در پتروشیمی ایلام/ 4 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند آغاز پرداخت وام بازنشستگان | مبلغ وام بازنشستگان افزایش یافت؟ سرنوشت یارانه 300 و 400 هزار تومانی در سال آینده خودروهای وارداتی هم در بورس کشف قیمت شوند امسال سود سهام عدالت 2 برابر سال قبل است سفیر قرقیزستان از ظرفیت های اقتصادی منطقه اقتصادی بیرجند بازدید کرد تراورس از لیست واگذاری سازمان خصوصی سازی خارج شود شوک به بازار برنج وارد شد عقب‌نشینی درآمد‌های "فسبزوار" شرایط خرید خودرو در بورس کالا عبور ایران خودرو از مرز تولید 400 هزار دستگاه پاسخ مسيولان به درخواست افزایش حقوق: ببخشید وقت ن... واکنش یک اقتصاددان به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ/ سرنوشت... تزلزل پایه‌های تجارت با قوانین متعدد و متغیر قزاقستان به دنبال استفاده از ظرفیت ترانزیتی ایران است رشد اندک 541 واحدی شاخص کل بورس زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد_ آذر 1401 افزایش سهمیه پایه ناوگان دیزلی قیمت این مدل دنا از نیم میلیارد عبور کرد فضا برای تجارت امن نیست پیگیری جدی مجلس برای پرداخت وام ازدواج+ جزيیات جذب نیروهای بومی در بنادر