تغییر مسیر اسکناس آمریکایی / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 30 بهمن 99

تغییر مسیر اسکناس آمریکایی / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 30 بهمن 99

روز چهارشنبه، بازارساز نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی را تغییر داد، عاملی که موجب شد قیمت دلار در بازار آزاد کاهش پیدا کند. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 30 بهمن چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز چهارشنبه دلار 30 تومان افت قیمت داشت. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 30 بهمن 99 چقدر بود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: روز چهارشنبه، بازارساز نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی را تغییر داد، عاملی که موجب شد قیمت دلار در بازار آزاد کاهش پیدا کند. قیمت صرافی‌های بانکی که چند روز روی عدد 24 هزار و 980 تومان ثابت باقی مانده بود، روز چهارشنبه به بالای کانال 25 هزار تومانی رفت.

همزمان با افزایش قیمت دلار صرافی‌ها، ارزش این ارز در بازار آزاد،‌ 30 تومان پایین آمد و تا ساعت 3 بعدازظهر به 25 هزار و 800 تومان رسید. برخی فعالان عنوان می‌کردند که پس از ساعت 3 بعدازظهر،‌ اسکناس آمریکایی حتی افت بیشتری را تجربه کرد.

رشد 190 تومانی دلار صرافی‌ها

روز چهارشنبه، دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی، 25 هزار و 170 تومان قیمت خورد که 190 تومان بیشتر از روز سه شنبه بود. بازارساز در هفته جاری، هرگز حاضر نشده بود قیمت دلار را به کانال 25 هزار تومانی هدایت کند و این موضوع موجب شده بود که تقاضای کاذبی در بازار ایجاد شود.

در واقع برخی از معامله‌گران خرد به صرافی‌های بانکی مراجعه می‌کردند تا ارز را با قیمت پایین تری نسبت به قیمت بازار تهیه کنند. آنها می‌توانستند این ارز را هزار تومان بالاتر از قیمت بازار به فروش برسانند و در ازای خرید 2 هزار دلار، 2 میلیون تومان سود کسب کنند.

بازارساز با افزایش روز چهارشنبه توانست فاصله قیمتی با بازار آزاد را به حدود 600 تومان برساند. به گفته فعالان، هراس از افزایش دوباره قیمت در بازارساز و افت قیمت این ارز در بازار آزاد موجب می‌شد که معامله‌گران تمایل کمتری برای خرید ارز ارزان داشته باشند.

یکی از بازیگران باتجربه بازار عنوان می‌کرد، زمانی که بازارساز قیمت دلار صرافی‌های بانکی را به بازار آزاد نزدیک می‌کند، میزان احتیاط معامله‌گران برای خرید ارز، رشد بیشتری می‌کند.

به گفته دسته‌ای از فعالان، چنین دیدگاهی در میان برخی معامله‌گران وجود دارد که هدف بازارساز از افزایش قیمت صرافی‌های بانکی، بالا بردن میزان عرضه ارز است. از نگاه آنها، همین تصور احتمال افزایش عرضه ارز موجب می‌شود که خریداران از بازار عقب‌نشینی کنند. در کنار این، با کاهش فاصله قیمتی صرافی‌های بانکی و بازار آزاد، خود به خود، تقاضای آربیتراژی نیز در بازار کاهش پیدا می‌کند.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟

قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟

این روزها بازار ارز در انتظار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق، عمان و... است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با تحقق این امر و افزایش عرضه ارز در بازار، قیمت دلار می‌...

Bartarinha.ir/
قیمت دلار تا پیش از امروز 7 اسفند / آخرین اخبار مهم برای بازار ارز

قیمت دلار تا پیش از امروز 7 اسفند / آخرین اخبار مهم برای بازار ارز

درحالی که پس از انتشار اخبار مربوط به مذاکرات ایران برای آزادسازی منابع بلوکه شده در کره جنوبی انتظار می‌رفت قیمت دلار ارزان شود، در آخرین روز کاری هفته قیمت دلار تا 25400 تومان گران شد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار در بازار چند؟

قیمت دلار در بازار چند؟

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 7 اسفند 1399 در صرافی‌های بانکی به 24 هزار و 812 تومان رسید.

Bartarinha.ir/

بررسی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/6

قیمت دلار به کانال 24 هزار تومان بازگشت / آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/6

قیمت دلار به کانال 24 هزار تومان بازگشت / آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/6

امروز چهارشنبه 6 اسفند نرخ ارز در صرافی‌ ملی برای چهارمین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به ساعتی قبل تغییر کرد و بهای دلار 204 تومان دیگر کاهش یافت و به رقم 24 هزار و 812 تومان رسید...

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/6

قیمت دلار و یورو امروز 6 اسفند 99

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 6 اسفند 99

افزایش قیمت دلار در آخرین روز هفته/ آیا دلار به مسیر کاهشی بازمیگردد؟

افزایش قیمت دلار در آخرین روز هفته/ آیا دلار به مسیر کاهشی بازمیگردد؟

بهای ارز در آخرین روز هفته با افزایش نسبی همراه شده است. به گونه ای که اسکناس آمریکایی که در روزهای اخیر، تا حدودی کاهش نرخ داشت، امروز با افزایش در کانال 24 همراه شده است.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی قیمت دلار امروز 6 اسفند / دلار گران شده، ارزان می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 6 اسفند / دلار گران شده، ارزان می‌شود؟

دیروز، روند کاهشی قیمت دلار قطع شد و از 24 هزار و 500 تومانی فاصله گرفت. این درحالیست که پس از انتشار اخبار مذاکرات ایران با دو کشور کره جنوبی و ژاپن اعلام شده بود یک میلیارد دلار از دارایی بلوکه شده ...

TejaratNews.com/
قیمت دلار به 25220 تومان رسید / دومین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/6

قیمت دلار به 25220 تومان رسید / دومین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/6

امروز چهارشنبه 6 اسفند نرخ ارز در صرافی‌ ملی برای دومین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به ساعتی قبل افزایش یافت و بهای دلار پس از رشد 422 تومانی وارد کانال 25 هزار تومانی شد و به رقم...

TejaratNews.com/

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/5

بازار ارز تحت تاثیر اخبار متناقض / استفاده دولت از الگویی تکراری برای کاهش قیمت

بازار ارز تحت تاثیر اخبار متناقض / استفاده دولت از الگویی تکراری برای کاهش قیمت

بازار ارز امروز افزایشی آغاز شد اما به گفته فعالان این بازار به علت رسیدن اخبار متناقض، نمی‌توان انتظار داشت مسیر نرخ، طبق انتظار عمل کند. به ویژه حالا که بازارساز هم مثل دفعات پیش سعی دارد با دامن زد...

TejaratNews.com/
قیمت دلار به 24521 تومان رسید / پنجمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/5

قیمت دلار به 24521 تومان رسید / پنجمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/5

امروز سه‌شنبه 5 اسفند نرخ ارز در صرافی‌ ملی برای پنجمین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به ساعتی قبل تغییر کرد و بهای دلار پس از افت 36 تومانی به رقم 24 هزار و 521 تومان رسید.

TejaratNews.com/

افزایش 50 تومانی قیمت دلار / چهارمین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/5

روال غیرطبیعی فعلی بازار ... جرا بازار روغن متلاطم است؟ بازدهی 34.3 درصدی صندوق " آرمان کارآفرین" افزایش 35درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد افزایش نرخ ورق رنگی و قلع اندود "فولاد" قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟ «تخم مرغ» گران نمی‌شود وضعیت بازار مسکن در پایان سال جاری اهداف قیمتی پترول کجاست؟ + جدول زمزمه‌های بازگشت نفت 100دلاری فرضیه تازه علیه آلایندگی رمزارزها توزیع اقلام پرمصرف ایام عید خانوارها طی چند روز آینده 150 هزار تن روغن خوراکی برای نوروز تامین شده است خبر مهم و فوری برای بازارها / موافقت آمریکا با آزادسازی پول‌های ایران مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند تمدید شد کره‌جنوبی می‌خواهد جنس بنجل به ایران بدهد! چرا بازار به اخبار خوب واکنش نشان نمی‌دهد؟ اجرای همزمان دو طرح فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید مردم نگران تامین روغن مورد نیاز خود نباشند/ سقفی برای واردات دانه‌های روغنی نداریم قبل عید خودرو بخریم یا بعد از عید؟ قیمت جهانی نفت امروز 7 اسفند 99 / قیمت نفت رکورد 13ماهه را شکست افزایش قیمت نفت به بیشترین میزان 13ماه گذشته مقاومت دلار بازارساز در مرز 25 هزار تومانی/ نرخ دلار عمده فروشی بیش از یک درصد گران شد اسفند آرام برای بازار خودرو/ سالی که در تب‌وتاب و گرانی گذشت بورس هفته بعد چه خواهد شد؟ / 10 خبر مهم برای بازار سهام هفته آینده امروز آخرین فرصت ثبت‌نام برای انتخابات سهام عدالت است نرخ مصوب موز اعلام شد عملکرد هفتگی دارا یکم / تداوم ریزش ارزش صندوق‌های دولتی بازگشت روند نزولی به معاملات هفتگی بورس احتمال تصویب FATF در مجمع قوت گرفت قیمت دلار در بازار چند؟ شاخص کل در پایان سال 99 به سطح 1.5 میلیون واحد خواهد رسید؟ + فیلم بازگشت روند نزولی به معاملات هفتگی بورس عملکرد هفتگی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت صعودی می‌شود؟ قیمت مصوب موز اعلام شد عیدی زودهنگام حسن روحانی به مردم ذخایر روغن در کشور کافی است سهمیه بنزین نیسان کم شد! چه خبر از عرضه اولیه های جدید؟ / لیست نمادهای در انتظار عرضه اولیه وقتی منافع گروهی به سهامداران ترجیح داده می‌شود! + عکس ریسکی بزرگتر از کاهش نرخ ارز در کمین بورس بازدهی منفی بورس در هفته عرضه اولیه اپال / ارزش معاملات نصف شد جدیدترین تغییرات سهمیه بنزین وانت بار‌ها چه خبر از سهام عدالت / سهام عدالت من چقدر می‌ارزد؟ نرخ ارز در صرافی ملی امروز 99/12/7 آزادراه غدیر افتتاح شد خبر مهم برای متقاضیان وام ودیعه مسکن عرضه اولیه اپال چگونه پایان یافت؟ / به هر متقاضی چقدر رسید؟ چرا پراید ارزان شد؟ / آخرین قیمت پراید تا پیش از امروز 7 اسفند کدام نمادهای بزرگ بورس در بهمن تراز مثبت داشتند؟

در حال بارگیری...