معرفی نهایی منتخبان اتاق بازرگانی در 21 استان

معرفی نهایی منتخبان اتاق بازرگانی در 21 استان

شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق‌های سراسر کشور، صحت انتخابات 21 اتاق را تایید کرد و اسامی این افراد به تفکیک اتاق در سامانه انتخابات اتاق ایران منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در راستای اجرای آیین‌نامه اجرایی تشکیل و نحوه فعالیت هیات نمایندگان اتاق ایران و اتاق‌های شهرستان، شورای عالی نظارت بر انتخابات، صحت انتخابات 21 اتاق را تایید کرد.

این 21 اتاق شامل اتاق‌های بیرجند، قم، یاسوج، کاشان، بندرعباس، اردبیل، یزد، زاهدان، رشت، کرمانشاه، خرمشهر، ارومیه، شیراز، سمنان، شهرکرد، زنجان، ساری، اراک، همدان، کرج و گرگان می‌شود.

فهرست نهایی منتخبان را از اینجا ببینید.

همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده، مهلت اعتراض نامزدها به فرایند انتخابات امروز به پایان می‌رسد.

دبیر انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق‌ ایران، می‌گوید: از آنجا که حکم شعبه 15 مجتمع قضایی شهید بهشتی، درباره انتخابات اتاق‌های کشور بدوی است تاثیری در ادامه روند انتخابات این اتاق‌ها ندارد.

جهانبخش سنجابی با رد شایعه ابطال انتخابات در تعدادی از اتاق‌ها، اظهار کرد: انجمن نظارت بر انتخابات تا 22 فروردین فرصت داشت که به مجموعه اعتراضات واصله رسیدگی کند. این رسیدگی انجام شد و پیامک‌های نتیجه رسیدگی هم به معترضین و هم به ذی‌نفعان احتمالی ابلاغ شد.

سنجابی با بیان اینکه در 21 اتاق هیچ شکایتی نبوده و اعتراضی ثبت نشده است به اسامی این اتاق‌ها اشاره کرده و گفت: انتخابات اتاق‌های بیرجند، قم، یاسوج، کاشان، بندرعباس، اردبیل، یزد، زاهدان، رشت، کرمانشاه، خرمشهر، ارومیه، شیراز، سمنان، شهرکرد، زنجان، ساری، اراک، همدان، کرج و گرگان تایید شده و اعتبارنامه‌های آن‌ها در پایان وقت رسیدگی صادر و برای منتخبین ارسال شد.

او افزود: در 13 اتاق شامل اتاق‌های آبادان، اصفهان، اهواز، ایلام، بجنورد بوشهر تبریز تهران خرم‌آباد سنندج قزوین مشهد و کرمان هم یا اعتراض به اهلیت افراد و یا اعتراض به روند برگزاری انتخابات ثبت شد. به این اعتراضات رسیدگی شده و 86 پیامک به معترضین و تعدادی به ذینفعان این اعتراضات ارسال شد.

سنجابی ادامه داد: گزارشی از نتایج بررسی اعتراضات به شورای عالی ارسال شد که دبیرخانه شورای عالی نیز تا 28 فروردین فرصت دارد نسبت به بازبینی این اعتراضات و اخذ اعتراضات جدید اقدام کند. بنابراین معترضین و ذینفعان احتمالی که پیامک دریافت کرده‌اند تا ساعت 16 روز 28 فروردین وقت دارند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند. دبیرخانه شورای عالی نظارت هم سه روز یعنی تا ساعت 16 روز دوم اردیبهشت وقت دارد نسبت به رسیدگی اولیه و اماده‌سازی پرونده‌های اعتراضات جهت طرح در شورای عالی اقدام کند و شورای عالی هم 5 روز کاری فرصت دارد جلسات لازم را پیرامون اعتراضات را برگزار و تایید و صحت انتخابات در این 13 استان را اعلام کند. ما خوش‌بین هستیم که تا قبل از 11 اردیبهشت تایید اعتبار نهایی منتخبین و صدور اعتبارنامه 13 اتاق باقی‌مانده انجام شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد