کاهش 29 درصدی تخلف تاخیر در حرکت اتوبوس‌های بین‌شهری در سال 1401

کاهش 29 درصدی تخلف تاخیر در حرکت اتوبوس‌های بین‌شهری در سال 1401

مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تخلفات ناوگان اتوبوس بین‌شهری ناشی از عدم رعایت نحوه حرکت، توقف و سرویس‌دهی وسایل نقلیه 29 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش باقرجوان مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با توجه به گزارش‌های دریافتی مبنی بر تاخیر سفر ناوگان اتوبوسی در مبدا یا حین سفر، این سازمان طی بخشنامه‌های متعدد به ادارات کل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استانی در خصوص ضرورت کنترل‌های لازم تاکید کرده و مقرر شده است در صورت بروز تخلف در این زمینه نسبت به بررسی و برخورد با تخلفات از طریق طرح تخلف در کمیسیون‌های ویژه رسیدگی به تخلفات حمل و نقل اقدام لازم صورت پذیرد.

وی افزود: در سال جاری دو نوبت طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوسی اجرا شده است و مدیران کل ادارات استانی، معاونین حمل و نقل و روسای ادارات کل استانی ضمن حضور در پایانه‌های مسافربری و انجام مصاحبه با رسانه‌های عمومی و اطلاع رسانی نحوه پیگیری موضوع به مسافران و سایر استفاده کنندگان از بخش انجام شده است.

باقرجوان در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین با متخلفین از طریق طرح تخلف در کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات حمل و نقل برخورد لازم صورت گرفته است، ضمن این‌که با تشکیل تیم‌های بازرسی با حضور تشکل‌های صنفی و پلیس، نظارت بر نحوه سرویس دهی ناوگان اعزامی نیز صورت گرفته است.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وی در خصوص دلایل تاخیر در حرکت اتوبوس‌ها گفت: با توجه به بررسی به عمل آمده عدم حضور به موقع مسافران در پایانه، نامساعد بودن شرایط جوی و انجام سوختگیری از عمده دلایل تاخیر در حرکت ذکر شده است.

به گفته باقرجوان در سال 1400 در کل کشور تعداد 2254 تخلف ناشی از عدم رعایت نحوه حرکت و توقف و سرویس‌دهی وسیله نقلیه صورت گرفته بود که تعداد 1813 پرونده مختومه و مابقی در دست بررسی می‌باشد، این در حالی است که در سال 1401 در کل کشور 1587 ناشی از این موضوع صورت گرفته که 829 پرونده مختومه گشته و رای صادر شده و 758 پرونده در دست بررسی و اقدام است. در مورد چه باید گفت در سال جاری با عنایت پیگیری‌ها و کنترل‌های به عمل آمده 29 درصد بروز تخلف کاهش یافته است و با توجه به نتیجه مثبت حاصله همچنان در سال آتی نیز در راستای کاهش مورد مذکور اقدامات لازم و نظارت بیشتر در این مقوله در دست اقدام است.

قیمت ارزانترین و گرانترین گوشی آیفون در بازار آمادگی کامل ناوگان امدادی ایران خودرو در هفته دوم نوروز اعطای سهام عدالت به جاماندگان سرانجام عملیاتی خواهد شد؟ ریل‌گذاری صنعت آب و برق برای توسعه اقتصاد کشور تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان آمادگی کامل ناوگان امدادی ایران خودرو در هفته دوم نوروز چرا پول انصرافی‌های خرید خودرو آزاد نمی شود؟ حضور بیش از 3 هزار و 500 اکیپ امدادی فعال در سراسر ایران درآمد نفتی سال 1401 ایران، معادل سود یک ماه شرکت عربستانی بدهی بانک ها به بانک مرکزی در 10ماه بیش از 2برابر شد! / رکورد 11ساله با رشد 77.2درصدی در آذر ماه شکس... فعالان عرصه تولید کشور نگران تامین برق پایدار نباشند خیز برداشتن قیمت میوه در بازار/ میوه گران می شود؟ روایت اکونومیست از سقوط ریال؛ در طول یک دهه ریال 94 درصد سقوط کرد! آبگیری سدهای «کهیر» و «شهری کور» سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک تورم وارد عصر جدیدی شده است/ مسگری: دستیابی به تورم 20 تا 30 درصدی در حد آرزو می‌ماند آریا و فروش عالی 3.241 میلیارد تومانی رشد 34 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته «گرانی»کام مسافران نوروزی را تلخ کرد/دشواری اسکان در سرما و باران بورس به سقف تاریخی نزدیک شد آخرین وضعیت بدهی‌‎های خارجی ایران به دلار و یورو واکنش سازمان برنامه به تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان/ هزینه‌ها از سقف قانونی عبور کرده بود/ 24 ... علت تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان مشخص شد رشد پول به بیش از 70درصد رسید! / چرا رشد نقدینگی کم اما تورم زیاد شد؟ صعود 34 هزار واحدی شاخص بورس هزینه زندگی چطور با یک همبرگر اندازه‌گیری می‌شود؟ رشد 11.6 درصدی بخش صنعت در پاییز 1401/ بالاترین نرخ رشد فصلی صنعت در 5 سال گذشته ثبت شد شاخ و شانه کشیدن مرسدس بنز برای تسلا/ عکس افزایش صادرات و واردات گمرکی هیچگونه اختلالی در سامانه های خدمات دهی بیمه سلامت وجود ندارد/ رصد و نظارت لحظه ای وزارت بهداشت بر ا... موافقت‌نامه و شرایط عمومی قرارداد‌های واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد انتقاد از امضای یک مصوبه غیرقانونی/ تلاش کارگران برای ابطال دستمزد 1402 هشدار سطح قرمز برای کاهش شدید دما و خسارت به صنعت کشاورزی ریل‌گذاری صنعت آب و برق برای توسعه اقتصاد کشور ملاک ابقاء یا حذف مدیران در سال جدید رضایتمندی عمومی است اعلام متوسط نرخ دلار در دی ماه سال گذشته پاسخ ارسالی نماینده سهامداران شرکت پدیده در هیات مدیره "گشان" به انتشار یک گزارش نرخ دلار و یورو در مرکز مبادلات ارزی افزایش 2.7 واحد درصدی پایه پولی و کاهش 5.7 واحد درصدی نقدینگی در دی ماه 1401 جهشی دیگر در بازار سهام/ بورس به سقف تاریخی نزدیک شد کارگران برای ثبت نام مسکن کجا بروند؟ متوسط نرخ دلار در دی ماه 1401 اعلام شد نوسان نرخ سکه در کانال 31 میلیون تومان قیمت انواع سکه و ارز/ دلار صرافی 42150 تومان جریمه 160 میلیون دلاری گوگل در هند تایید شد آخرین وضعیت رشد بورس در معاملات امروز سرویس پرداخت قسطی اپل راه‌اندازی شد کاهش رشد نقدینگی در 10 ماهه اول سال گذشته مصرف بنزین خودروهای داخلی 2برابر استاندارد جهانی است/ برآورد قاچاق روزانه 10 میلیون لیتر گازويیل 80 درصد پروازها بدون تاخیر انجام می‌شود رشد 34 هزار واحدی شاخص کل بورس