رفع موانع جذب سرمایه گذاران در دستور کار ایران و امارات

رفع موانع جذب سرمایه گذاران در دستور کار ایران و امارات

ريیس کمیسیون مشترک اقتصادی امارات در پایان سفر خود به ابوظبی با ابراز خرسندی از نتایج دیدارها و مذاکرت صورت گرفته بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و امارات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در پایان سفر یکروزه خود به ابوظبی در بامداد امروز اظهار داشت: این سفر یک روزه که به دعوت همتای اماراتی بود، در حاشیه هفدهمین اجلاس بین المللی راه آهن‌های غرب آسیا، انجام شد و مذاکرات اقتصادی دو جانبه با وزرای حمل و نقل شرکت کننده در این اجلاس از جمله امارات و قطر و همچنین معاون حاکم امارات، دبیر کل شورای خلیج فارس و ريیس کمیسیون مشترک ایران وامارات صورت گرفت.

وی افزود: چند سال پس از تعطیلی کمیسیون اقتصادی ایران وامارات، در دیدار با همتای اماراتی تصمیم گرفته شد تا سه ماه آینده، با برگزاری کمیسیونی مشترک، فصل جدیدی در روابط اقتصادی دو کشور ایجاد شود.

بذرپاش با بیان اینکه سه موضوع اولویت دار در دستور کار کمیسیون مشترک ایران و امارات قرار دارد، بیان کرد: این اولویت‌ها شامل رفع موانع مقررات تجاری، تصمیم گیری درباره فعالیت‌های مالی بانکی و بیمه‌ای و سرمایه گذاری در کریدورهای مختلف حمل ونقلی است.

در این سفر مهرداد بذرپاش علاوه بر شرکت در نشست ریلی بین المللی خاورمیانه و بازدید از نمایشگاه ریلی با معاون ريیس امارات دیدار و گفتگو کرد.وزیر راه و شهرسازی کشورمان که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات را بر عهده دارد با همتای اماراتی خود نیز دیدار و در خصوص بر برگزاری جلسات آتی کمیسیون توافق کردند. بنابر این گزارش، دیدار با وزیر انرژی و زیرساخت امارات، مذاکره با وزیر حمل و نقل قطر و مذاکره با دبیرکل شورای همکاری‌های خلیج فارس از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد