پرداخت 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه صادرات/ ارايه 2.8 میلیارد دلار خدمات ارزی

پرداخت 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه صادرات/ ارايه 2.8 میلیارد دلار خدمات ارزی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد که تسهیلات اعطایی این بانک در سال 99 به حدود 13 هزار میلیارد تومان رسید که رشدی 52 درصدی را نسبت به سال قبل از آن داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شادا ، علی صالح آبادی که صبح امروز (یکشنبه) و در نشستی خبری که به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات به صورت وبینار برگزار شد، با گرامیداشت حماسه 28 خرداد و برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: تسهیلات اعطایی ما از 8هزار و 500 میلیارد تومان در سال 98 به حدود 13هزار میلیارد تومان در سال 99 رسید که رشدی 52 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات این بانک به شرکت‌های کوچک و متوسط در سال 99 رشدی 107 درصدی را به ثبت رسانده است، اعلام کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط حجم اشتغالزایی بیشتری نسبت به بنگاه‌های بزرگ دارند لذا تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به این شرکت‌ها از 813 میلیارد تومان در سال 98 به یک هزار و 685 میلیارد تومان در سال گذشته رسید.

صالح‌آبادی با تاکید بر اینکه نظر هیات مدیره بانک توسعه صادرات افزایش تسهیلات اعطایی به شرکت‌های فعال در حوزه دانش بنیان است، اظهار داشت: در سال 99 تسهیلات پرداختی به این حوزه با 14 درصد رشد نسبت به سال قبل از آن به 211 میلیارد تومان رسید هرچند که انتظار ما این بود که این رقم 400 میلیارد تومان باشد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات نرخ سود تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش بنیان را 12 درصد اعلام کرد و توضیح داد این شرکت‌ها برای اخذ تسهیلات از این بانک باید از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی‌نامه برای اخذ تسهیلات داشته باشند.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در زمینه اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، گفت: شاید صورت‌های مالی، وثایق و شرایطی که این شرکت‌ها دارند، منطبق با معیارهای بانک توسعه صادرات نباشد ولی از سال گذشته نظام رتبه‌بندی و اعتبارسنجی ویژه آنها را برای تسهیلات مدنظر قرار دادیم و امیدوار هستیم با نگاه نو، اعطای تسهیلات در حوزه دانش بنیان را تسریع کنیم.

صالح‌آبادی همچنین گفت: با توجه به موافقت‌نامه‌ای که با صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رساندیم، نرخ سود تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیانی که از سوی این صندوق معرفی شوند 12 درصد است.

حتی یک ریال اضافه برداشته از بانک مرکزی نداشته‌ایم

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، انضباط مالی این بانک در طول سال‌های گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در طول سال‌های گذشته حتی یک ریال از منابع بانک مرکزی اضافه برداشت نداشته‌ایم و همواره در بازار بین‌بانکی، سپرده‌گذار بوده‌ایم.

وی با اشاره به آغاز چهارمین دهه از آغاز فعالیت بانک توسعه صادرات، اظهار داشت: امروز میزان صادرات غیرنفتی کشور حدود 40 میلیارد دلار است که با توجه به محدودیت‌های ناشی از صادرات نفت، به خوبی می‌تواند نیازهای وارداتی کشور را تامین کند.

صالح‌آبادی بازگشت ارز حاصل از صادرات را از جمله نکات کلیدی برای اقتصاد کشور در شرایط حال حاضر توصیف کرد و افزود: گسترش ظرفیت‌های مراودات تجاری با کشورهای همسایه از جمله ماموریت‌های بانک توسعه صادرات است و برای تحقق این هدف، آماده تامین مالی طرح‌ها و سرمایه در گردش شرکت‌های صادراتی و شرکت‌های حاضر در زنجیره صادرات هستیم.

بهبود کفایت سرمایه بانک توسعه صادرات

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به دستاوردهای مناسب این بانک ظرف سال‌ گذشته، اظهار داشت: سرمایه بانک سال گذشته از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از3 هزار و 500 میلیارد تومان به 5 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش یافت. درست است که سرمایه جدیدی به بانک تزریق نشد ولی این موضوع باعث شد تا کفایت سرمایه بانک در بسیاری از شاخص‌های مختلف نزد بانک مرکزی بهبود قابل توجهی داشته باشد.

وی میزان کفایت سرمایه این بانک را براساس آخرین محاسبات بانک مرکزی 12.5 درصد اعلام کرد و افزود: با توجه به تعداد محدود شعب بانک، احتیاج است تا دولت نقدینگی بیشتری را به ما اختصاص دهد.

صالح‌آبادی گفت: مجموع حجم عملیات ارزی بانک توسعه صادرات شامل اعتبارات اسنادی، بروات وارداتی، وصولی‌های صادراتی، حواله‌جات ارزی، خرید و فروش ارز و عملیات صرافی بالغ بر 2 میلیارد و 789 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت‌های خارجی برنامه‌ریزی کردیم تا صادرکنندگان بتوانند ارز خود را در هر نقطه‌ای از دنیا جابه‌جا کنند. اسکناس ارزی صادرکنندگان را به هر اندازه‌ای که باشد آمادگی داریم از آنها با نرخ بازار آزاد خریداری و ریال آن را به حساب آنها واریز کنیم. همچنین در سامانه نیما رفع تعهد ارزی را برای این صادرکنندگان نیز انجام خواهیم داد.

افزایش دارایی‌های بانک به 91 هزار میلیارد تومان

به گفته این مقام مسيول، میزان دارایی‌های بانک توسعه صادرات از 51 هزار میلیارد تومان در سال 98 به 91 هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسید و رشدی 80 درصدی داشت.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در این خصوص توضیح داد: گرچه بخشی از این رشد ناشی از تسعیر نرخ ارز بود ولی تمامی سرانه‌های بانک از رشد مناسبی برخوردار بوده‌اند به نحوی که میزان سپرده‌های بانک از 22 هزار میلیارد تومان در سال 98 با 68 درصد رشد به 37 هزار میلیارد در سال 99 رسید.

این مقام مسيول تصریح کرد: نسبت غیرجاری در سال 99 از 12.1 درصد در سال 98 به 9.3 درصد در سال 99 کاهش یافت. در این راستا تلاش‌های ارزنده‌ای از سوی همکاران شعب، بخش‌های حقوقی و اعتبارات بانک کشیده شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: همچنین هزینه تمام شده پول برای بانک توسعه صادرات از 11.62 درصد در سال 98 به 9.89 درصد در سال 99 رسید.

صالح‌آبادی گفت: صدور ضمانت نامه ریالی از 285 میلیارد تومان در سال 98 نیز به 330 میلیارد تومان در سال گذشته رسید که 16 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

وی ادامه داد: صدور ال سی داخلی در بانک توسعه صادرات نیز از 712 میلیارد تومان در مدت زمان مورد اشاره به یک هزار و 311 میلیارد تومان رسید و رشدی 85 درصدی داشت.

اموال مازادی نداریم

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طبق اعلام بانک مرکزی، این بانک هیچ‌گونه اموال مازادی نداشته و مقابل نام آن در این بخش عدد «صفر» قرار دارد، گفت: در سال‌های گذشته بانک مرکزی شرکت‌های تامین سرمایه را جزو اموال مازاد تلقی می‌کرد که با پیگیری‌های همکاران در نظام بانکی، این شرکت‌ها از شمول واگذاری‌ها مستثنی شد و امروز به عنوان بازوی مالی بانک‌ها در بازار سرمایه شناخته می‌شوند.

جزییات طرح‌های تامین مالی شده بانک توسعه صادرات

وی به طرح‌های اجرا شده توسط بانک توسعه صادرات در سال‌ گذشته اشاره کرد و افزود: از جمله طرح‌های خوبی که تامین مالی کردیم، طرح پتروشیمی بوشهر است که فاز اول آن سال گذشته با صادرات 400 میلیون دلاری به بهره‌برداری رسید و فاز دوم آن نیز به سرعت در حال جلو رفتن است؛ این شرکت در صورتی که به ظرفیت کامل برسد، بیش از یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی خواهد داشت.

صالح‌آبادی با اشاره به تامین مالی پروژه‌های مربوط توسعه سواحل مکران توسط این بانک، گفت: در فاز اول، ظرفیت بندر چابهار از 2.5 میلیون تن به 8 میلیون تن افزایش یافته است. در فازهای بعدی آنها که نقش مهمی در راستای اقتصادی مقاومتی برعهده دارند، به سرعت در حال پیشرفت هستند

خط انتقال برق بین ایران و ارمنستان

وی در خصوص خط انتقال برق بین ایران و ارمنستان توضیح داد: در صورتی که این خط به بهره‌برداری برسد، 700 مگاوات به ظرفیت شبکه برق کشور اضافه می‌شود. از سوی دیگر به ازای برق واردات شده از این کشور، صادرات گاز طبیعی ایران به ارمنستان افزایش خواهد یافت.

صالح‌آبادی در پاسخ به سوالی درباره خطوط اعتباری ریفاینانس فعال در بانک توسعه صادرات گفت: ریفاینانس بیشتر برای واردات استفاده می‌شود و در حال حاضر برای صادرات خطوط اعتباری کوتاه مدتی را در اختیار داریم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: خط اعتباری کوتاه مدت 25 میلیون یورویی از بانک تجاری پاریس، خط اعتباری 50 میلیون یورویی از بانک مشترک ایران و اروپا، خط اعتباری 30 میلیون دلاری از پرشیا اینترنشنال بانک لندن و خط اعتباری 10 میلیون یورویی از میربیزینس بانک مسکو از جمله خطوط اعتباری فعال در بانک هستند که صادرکنندگان تا سقف 2 سال می‌توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا با وی برای ریاست کلی بانک مرکزی در دولت آتی صحبتی شده است یا خیر، اظهار داشت: ترجیح شخص من این است که در موقعیت فعلی که قرار دارم، باقی بمانم. در حال حاضر بانک توسعه صادرات کمک بزرگی به بخش صادرات کشور انجام می‌دهد.

صالح‌آبادی ادامه داد: تامین مالی صادرات و بازگشت ارز حاصل از صادرات باعث بی‌نیازی کشور به صادرات نفتی و کاهش وابستگی آن به نفت می‌شود لذا ترجیح می‌دهم فعالیتم را در بانک توسعه صادرات ادامه دهم.

خبرنگاری از صالح آبادی در این نشست خبری درباره معوقات بانک پرسید که وی پاسخ داد: حجم معوقات در سال 99 به 9.3 درصد رسید ولی این حجم معوقات از جنس معوقات لاوصول و لاینحل نیست و وضعیت وصول مطالبات روبه بهبود است.

ضرورت استقلال سیاست‌های پولی از سیاست‌های مالی

وی درباره اولویت‌های دولت سیزدهم در حوزه پولی و بانکی، اظهار داشت: دولت جدید می‌تواند موضوع مهم سلامت سیستم بانکی را مورد توجه قرار دهد. انتظام بخشی به وضعیت مالی بانک‌ها و کنترل اضافه برداشت ها از جمله مهم‌ترین موارد است.

صالح‌آبادی گفت: انتظار داریم که دولت آتی، به سمت استقلال سیاست‌های پولی از سیاست مالی برود و اضافه‌برداشت‌ها کاهش یابد تا نرخ تورم مهار شود. کنترل نقدینگی نیز از مسیر کاهش اضافه برداشت دولت و بانک‌ها از منابع بانک مرکزی است و این رقم باید به صفر برسد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: استقلال سیاست پولی از سیاست مالی مربوط به این نیست که چه کسی رییس کل بانک مرکزی را انتخاب می‌کند و به نظر من استقلال پولی از سیاست مالی به معنای استقلال بانک مرکزی است.

این مقام مسيول خاطرنشان کرد که انضباط مالی، کنترل واردات و نظارت بر بازگشت ارز حاصل از صادرات، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و تامین کسری بودجه از منابعی غیر از منابع بانک مرکزی از جمله پیشنهادات من به دولت بعدی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار اگزیم‌نیوز در خصوص تدابیر این بانک برای بازگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان، اظهار داشت: بخشی از حمایت‌های بانک در قالب خدمات است و آمادگی داریم صادرکنندگان به هر نحوی در قالب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی بخواهند ارز خود را به چرخه اقتصادی وارد کنند، به آنها کمک کنیم.

صالح‌آبادی گفت: آماده‌ایم برای واردات مقابل صادرات، پرداخت اقساط ارزی صادرکنندگان، خرید اسکناس ارز، عرضه ارز در نیما به صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات کمک کنیم.

واردات با رمزارزها هنوز اجرایی نشده است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص رمزارزها،گفت: این موضوع نیازمند تصمیم‌گیری در سطح کلان مانند دولت، مجلس و بانک مرکزی است هرچند که این موضوع هم ملاحظات شرعی داشته و هم ملاحظات اجرایی.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادی مجوز استخراج رمزارز دارند و باید برای واردات ارز حاصل شده از این طریق از طریق شبکه صرافی اقدام کنند ولی این موضوع هنوز به طور کامل اجرایی نشده است.

صالح‌آبادی گفت: به جز کشور السالوادور که به طور رسمی رمزارزها را پذیرفته، هنوز درباره فعالیت و استفاده از آنها در دنیا ابهام وجود دارد و هنوز به طور رسمی در دنیا این موضوع پذیرفته نشده است.

احتمال عدم عرضه بانک ایران و ونزويلا در بورس

مدیرعامل بانک توسعه صادرات درباره زمان عرضه اولیه سهام بانک مشترک ایران و ونزويلا، اظهار داشت: سال گذشته بدنبال عرضه این بانک بودیم اما باید قبل از آن اساسنامه آن با شرایط بانک مرکزی تطابق پیدا می‌کرد و این موضوع همزمان با شرایط خاص بورس در شهریورماه شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته شرایط بورس اجازه عرضه این بانک را نداد، توضیح داد: در حال حاضر لایحه‌ای در مجلس است که براساس آن شرکت‌هایی که 50 درصد سرمایه خارجی دارند از محدودیت‌های شمول رفع موانع تولید مستثنی هستند.

صالح‌آبادی ادامه داد: در صورتی که این لایحه در مجلس به تصویب برسد، بانک توسعه صادرات همچنان می‌تواند سهامدار باقی بماند و در آن زمان باید تصمیم بگیریم که آیا آن را عرضه کنیم یا خیر؟

 

تسهیلات بانک توسعه صادرات برای گسترش صادرات به اوراسیا

وی درباره تسهیلات بانک توسعه صادرات برای گسترش صادرات به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اظهار داشت: امکان خوبی برای صادرکنندگان و تجار کشور با پیوستن ایران به این اتحادیه به وجود خواهد آمد و باید از این امکان استفاده کنیم؛ آماده هستیم تا با نرخ‌های ترجیحی تسهیلات در اختیار صادرکنندگان به کشورهای عضو اوراسیا قرار دهیم و همچنین آماده خدمات ارزی به آنها هستیم.

این مقام مسيول همچنین درباره کاهش نرخ سود در بازار بین‌بانکی و تاثیر آن کاهش نرخ سود سپرده‌ها، گفت: در مقطعی نرخ سود در بازار بین‌بانکی حتی به 8 تا 9 درصد رسید ولی بعد از آن بار دیگر افزایش یافت. برای تاثیرگذاری نرخ سود در بازار بین‌بانکی بر نرخ سود سپرده‌ها، این کاهش باید پایدار باشد.

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظا...

تحلیلگران فنی باور دارند، اگر دلار به زیر مرز حساس 24 هزار و 500 تومانی برود، فعالیت فروشندگان جدید در بازار ارز شدت خواهد گرفت و امکان افت تا محدوده 23 هزار و 800 تومانی وجود خواهد داشت.

NabzeBourse.ir/
واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می‌شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 42هزار تومان رسیده است.

BourseNews.ir/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/

آخرین صورتحساب سهام عدالت 22 خردادماه 1400 | امروز دلیل افت ارزش سبد چه بود؟

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟

دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟

چند روزی است که کارکنان پایانه خارک دست به اعتصاب و اعتراض کاری و غذایی زده‌اند و این اعتصاب هنوز ادامه دارد و هر روز گسترده‌تر می‌شود. یکی از این کارکنان می‌گوید دلیل این اتفاق نارضایتی این کارکنان ا...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود

در حال بارگیری...