مذاکرات آلمان با شل برای خرید LNG

مذاکرات آلمان با شل برای خرید LNG

آلمان سرگرم مذاکره با بعضی از بزرگترین تامین کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) جهان از جمله شل برای جایگزین کردن گاز روسیه با منابع دیگر عرضه است.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: دولت آلمان که قصد دارد زمستان امسال واردات LNG را آغاز کند، در حال حاضر سرگرم مذاکره با شرکت‌های متعدد برای قراردادهای تامین بلندمدت است. همچنین در حال بررسی امضای قراردادهای بیشتر با صادرکننده آمریکایی "ونچر گلوبال ال ان جی" است.

پس از شتاب گرفتن طرح‌ها برای ساخت پایانه‌های جدید واردات LNG، ما اکنون به LNG نیاز داریم.

آلمان با هدف کاهش وابستگی به گاز روسیه، قرار است واردکننده بزرگ LNG تبدیل شود. اتحادیه اروپا در بحبوحه نگرانی از قطع یکباره عرضه گاز از سوی روسیه به تلافی تحریمهای غربی، برای یافتن منابع تامین گاز جایگزین تحت فشار قرار دارد.

بیش از نیمی از گاز مورد نیاز آلمان در سال میلادی گذشته توسط روسیه تامین شد و تحویل LNG به پایانه‌های جدید در دست ساخت، حدود یک سوم از این مصرف سالانه را پوشش می‌دهد. بزرگترین مانع، یافتن منبع LNG برای تحویل به پایانه‌های جدید است زیرا جهان با کمبود شدید گاز طبیعی، دست و پنجه نرم می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آلمان سرگرم مذاکره با قطر است که یکی از بزرگترین صادرکنندگان LNG جهان است. با این حال این مذاکرات متوقف شده است زیرا آلمان با درخواست قطر برای امضای قراردادهای بلندمدت موافقت نکرده است. این کشور چند قرارداد LNG با صادرکنندگان دیگر دارد.

قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج...