شفاف‌سازی جدید 6 نماد بورسی

شفاف‌سازی جدید 6 نماد بورسی

دیروز اطلاعیه‌‌‌هایی درخصوص افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها سوی ناشران بورسی و فرابورسی در سامانه کدال منتشر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته اطلاعیه‌‌‌های متعددی در خصوص افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها جهت رعایت اصل شفافیت از سوی ناشران بورسی و فرابورسی در سامانه کدال منتشر شد که در ادامه به تشریح جزيیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.

زپارس: شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده، ارايه کرد که بخشی از این توضیحات در خصوص روند افزایش سرمایه شرکت بود. بر این اساس در خصوص این قسمت از توضیحات، شرکت اعلام کرده است که در حال حاضر در پی تثبیت مالکیت خود از طریق اصلاح و اخذ سند مالکیت بوده و این موضوع یک پروسه اداری در حال انجام است و هیچ‌گونه دعاوی حقوقی در این خصوص مطرح نبوده و وجود ندارد. این روند (افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌ها) با جدیت تمام از طریق شرکت و ادارات مربوطه در حال پیگیری و انجام است که پس از حصول نتیجه با عنایت به اینکه موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌های شرکت در صلاحیت سهامداران است، در صورت صلاحدید و اتخاذ تصمیمات از طرف سهامداران قابل انجام خواهد بود. همچنین در خصوص معدن جدید و تاثیر عملکرد آن بر شرکت، گفته شده که با عنایت به اینکه بخشی از اراضی شرکت شیب‌‌‌دار بوده و قابلیت زراعی ندارد و بافت خاک آن شنی و ماسه‌‌‌ای و قابلیت استحصال برخی محصولات معدنی جهت استفاده در پروژه‌‌‌ها و راه‌‌‌های بین مزارع شرکت را دارد، بنابراین با توجه به پیگیری‌‌‌های اخذ مجوز تاکنون به دلیل عدم‌صدور مجوزهای لازم از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ادارات مربوطه به عنوان معدن تثبیت نشده است. بنابراین عدم‌افشا در این خصوص به علت عدم‌موافقت و نبود مجوزهای لازم بوده که اقدامات و پیگیری‌‌‌های لازم انجام شده است که پس از اخذ مجوز و تصویب مجمع افشا خواهد شد. در خصوص تاثیر بر عملکرد شرکت با توجه به حجم خرید شن، ماسه، مخلوط معدنی، قلوه سنگ و… و همچنین خروج نقدینگی شرکت در جهت تهیه آن در صورت اخذ مجوز و بهره‌‌‌برداری از آن برای راه‌‌‌های بین مزارع و پروژه‌‌‌ها و ابنیه و سایر استفاده‌‌‌های دیگر منجر به سرعت بخشیدن به پروژه و قابل دسترس بودن برخی نیازهای معدنی و صرفه‌‌‌جویی در هزینه‌‌‌های شرکت خواهد شد.

فلامی: شرکت لامیران نیز دلایل کاهش حجم تولید و فروش در گزارش فعالیت ماهانه مهرماه نسبت به دوره مشابه قبل را اینگونه اعلام کرد که شرکت در ابتدای سال‌جاری نسبت به سفارش روغن موردنیاز واحد تولید در بخش سنگ‌‌‌زنی برای یک دوره 12 ماهه اقدام کرده، اما به دلیل عدم‌تامین مواد اولیه تولید این روغن از طرف پالایشگاه‌‌‌ها فقط 30‌درصد درخواست شرکت لامیران برآورده شده است. این در حالی است که با توجه به تنها تامین‌کننده روغن، نمونه‌‌‌هایی در اختیار تولیدکنندگان دیگر قرار گرفته که در صورت توانایی نسبت به تولید و تامین این روغن اقدام کنند، اما تاکنون روغن مناسبی که خواسته‌‌‌های فنی تولید را پاسخگو باشد، دریافت نشده است. با توجه به توضیحات ارايه شده به واسطه عدم‌تامین روغن‌‌‌های موردنیاز توسط شرکت تامین‌‌‌کننده برای واحد سنگ‌‌‌زنی، واحد تولید مجبور به کاهش تولید و ظرفیت دستگاه‌های عملیات سنگ‌‌‌زنی شده است. همچنین میزان فروش به تبع تولید با توجه به موجودی کالایی شرکت کاهش یافته است.

قرن: شرکت پدیده شیمی قرن توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده 6 ماهه در سامانه کدال منتشر کرد. اهم موارد اعلام شده شرکت به شرح ذیل است:

• افزایش قیمت چشمگیر جهانی مواد اولیه و به صورت خاص با مبدا چین علاوه بر افزایش چند برابری کرایه‌‌‌های حمل از مبدا چین.

• افزایش قیمت مواد اولیه تولید داخلی به‌خصوص محصولات پتروشیمی و معدنی که در بورس کالا عرضه می‌شود.

• عدم‌رشد متناسب قیمت فروش محصولات در مقایسه با افزایش بهای تمام شده محصولات تولید شده.

عوامل فوق باعث ایجاد وضعیت فعلی صورت‌های مالی 6 ماهه در مقایسه با دوره به سال قبل شده است.

گشان: توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از همکاری بانک صادرات در زمینه حمایت از سهام و تامین با شرکت خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که مدیرعامل بانک صادرات ایران در جلسه مشترکی با مدیران شرکت توسعه در محضر نماینده محترم قوه قضايیه آمادگی بانک صادرات ایران به عنوان سهامدار عمده در مورد بازارگردانی و مدیریت سهام شرکت و نیز تامین مالی و اعطای تسهیلات موردنیاز شرکت را اعلام کرد.

سدور: شرکت سیمان دورود نیز توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده مهرماه ارايه کرد. بر این اساس شرکت کاهش قابل‌توجه در حجم تولید/ فروش تجمیعی دوره فوق‌الذکر نسبت به دوره مشابه سال قبل را اینگونه عنوان کرد: کاهش تولید سیمان به دلیل قطع برق صنایع سیمان و همچنین افزایش در فروش و صادرات کالای در جریان ساخت (کلینکر) که منجر به کاهش تولید و فروش سیمان شده است. همچنین به دلیل چالش‌ها و وقفه در عرضه سیمان در بورس کالا و ابطال چند مرحله عرضه محصولات به دلیل نوسانات قیمت آن و در مقابل افزایش در مبلغ فروش بوده است.

غبشهر: شرکت صنعتی بهشهر نیز طی چند روز گذشته اطلاعیه‌‌‌ای در کدال منتشر کرد مبنی بر تحصیل سهام شرکت محصولات دریایی طعم‌آفرین صبا. به همین منظور شرکت اعلام کرد که قرارداد تحصیل 51 درصد از سهام شرکت محصولات دریایی طعم‌آفرین صبا تولیدکننده تن ماهی با برند «ساحل» به مبلغ 9/ 33 میلیارد تومان از شرکت سی فود اینترنشنال هولدکو در جهت افزایش و بهینه‌سازی ترکیب محصولات تولیدی و قابل فروش شرکت صنعتی بهشهر به تایید و امضای طرفین معامله رسید.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: خبر مهم برای سهامداران فملی
پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340 هزار واحد به کار خود پایان داد.

Irna.ir/

روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

عشقی گفت: بخشی از خودرو‌های تولیدی خودروسازان مثل، خودرو‌های لوکس مشمول قیمت گذاری دستوری نیستند و در حال پیگیری هستیم تا وارد بورس کالا شوند.

YJC.news/
سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌شود

سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌ش...

تا زمانی که مذاکرات برجام سمت و سویی مشخص پیدا نکند، بازار ارز و به دنبال آن بورس، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران نخواهند داشت.

EghtesadOnline.com/
فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سلف موازی مسکن دریافت شد

فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سل...

یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک برگزار شد، با اشاره به قابل توجه بودن ظرفیت بازار سرمایه برای...

EghtesadOnline.com/
قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

رییس مجلس گفت: مردم با اعتماد به مسيولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین...

EghtesadOnline.com/
افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه، امکان معاملات مسکن در فرابورس وجود دارد، گفت: از مسیر انتقال معاملات مسکن و رمز ارزها در فرابورس ضریب شفافیت در اقتصاد...

EghtesadOnline.com/

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/

افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

روند نزولی در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، به طوری که شاخص کل بورس امروز به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

Bartarinha.ir/
ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد