صندوق‌های سهامی با 7 سبزپوش در آبان/ 6,5 همت نقدینگی در هفته گذشته آمد

صندوق‌های سهامی با 7 سبزپوش در آبان/ 6,5 همت نقدینگی در هفته گذشته آمد

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 28 آبان 1400، برابر با 54 هزار و 938 میلیارد تومان بود.

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به 28 آبان 1400، برابر با 54 هزار و 938 میلیارد تومان بود و این صندوق‌ها برای دومین هفته متوالی، از ورود نقدینگی پذیرایی کرد؛ در هفته گذشته، 6,496 همت نقدینگی وارد صندوق‌ها شد.

تنها یک صندوق سبز پوش بود

صندوق «مشترک امین آوید» با 0.5 درصد مثبت تنها صندوق سبزپوش در بین 78 صندوق سرمایه گذاری در سهام بود و مابقی تماما قرمزپوش بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «واسطه گری مالی یکم» با 9.92 درصد و «پالایشی یکم» با 6.5 درصد مثبت بود.

7 صندوق در بازه ماهانه سبزپوش بودند!

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، به ترتیب صندوق «مشترک امین آوید» با 2.96 درصد و صندوق «فیروزه موفقیت» با 1.72 درصد، صندوق «آوای معیار» با 1.2 درصد جزو صدرنشین‌های ماهانه لقب گرفتند و و آن سوی جدول نیز صندوق «واسطه گری مالی یکم» با 7.57 درصد و «کارگزاری پارسیان» با 5.63 جزو قرمزپوش‌های انتهای لیست بودند.

«زمرد آگاه» به رده دوم آمد

صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» و «زمرد آگاه» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با 23.15 درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

از سبزی عملکرد سالانه صندوق‌ها کم شد

در یک سال منتهی به 28 آبان‌ماه سال 1400 بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «فیروزه موفقیت» به ترتیب با 48.49 و 41.36 درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با 37.82 و 20.55 درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

تلاش ها برای احیای ارزش پالایش یکم

تلاش ها برای احیای ارزش پالایش یکم

با وجود اینکه صندوق پالایش یکم در زمان دولت دوازدهم عرضه شده، اما دولت جدید در تلاش برای جبران زیان سهامداران صندوق پالایش یکم است.

YJC.news/
پالایش یکم تنها در بورس تعیین تکلیف نمی شود/ مذاکرات با وزیر نفت ادامه دارد

پالایش یکم تنها در بورس تعیین تکلیف نمی شود/ مذاکرات با وزیر نفت ا...

ريیس سازمان بورس گفت: تصمیم درباره پالایش یکم در سطح بالاتر از سازمان بورس باید اخذ شود.

YJC.news/
پالایش یکم 30 درصد زیر قیمت!/ زیان سهامداران چگونه جبران می شود؟

پالایش یکم 30 درصد زیر قیمت!/ زیان سهامداران چگونه جبران می شود؟

یک سال از فروش صندوق پالایش یکم به مردم گذشته و امروز قیمت معامله آن بیش از 30 درصد پایین‌تر از ارزش واقعی آن است. مشکلی که پاسخگویی برای آن نیست.

JameJamOnline.ir/
پالایش یکم 30 درصد زیر قیمت!/زیان سهامداران چگونه جبران می شود؟

پالایش یکم 30 درصد زیر قیمت!/زیان سهامداران چگونه جبران می شود؟

یک سال از فروش صندوق پالایش یکم به مردم گذشته و امروز قیمت معامله آن بیش از 30 درصد پایین‌تر از ارزش واقعی آن است. مشکلی که پاسخگویی برای آن نیست.

YJC.news/
"داریوش" اینبار در حال فتح تمام خدمات بازارسرمایه

"داریوش" اینبار در حال فتح تمام خدمات بازارسرمایه

با راه‌اندازی شرکت سرمایه‌گذاری داریوش، صندوق اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش و همچنین دریافت مجوز عرضه و پذیرش، در حال تبدیل به یک گروه مالی با توان ارايه تمامی خدمات بازار سرمایه هستیم.

BourseNews.ir/
پالایش یکم؛ یک سال در زیان!

پالایش یکم؛ یک سال در زیان!

صندوق پالایش یکم با وجود تخفیف 20 درصدی در زمان عرضه، بعد از گذشت یک سال از زمان پذیره نویسی هنوز در زیان است.

YJC.news/
خبر مهم برای سهامداران دارایکم و پالایش یکم

خبر مهم برای سهامداران دارایکم و پالایش یکم

زمان‌بندی معاملات صندوق‌های دولتی با اطلاعیه مدیریت عملیات بازار تغییر کرد.

TejaratNews.com/
افت 0.17درصدی پالایش در آخرین روز معاملاتی هفته / پالایش یکم برای چهارمین روز متوالی در مدار نزولی باقی ماند

افت 0.17درصدی پالایش در آخرین روز معاملاتی هفته / پالایش یکم برای ...

در معاملات امروز پالایش یکم با افت 0.17درصدی قیمت 71,620ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق از رقم 190میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
سبزپوشی پالایش یکم در اولین روز هفته / پالایش یکم با سبزپوشی همراه شد

سبزپوشی پالایش یکم در اولین روز هفته / پالایش یکم با سبزپوشی همراه...

در معاملات امروز پالایش یکم با رشد یک درصدی قیمت 72,890ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق از رقم 320میلیارد تومان عبور کرد

EghtesadOnline.com/
رشد سه درصدی پالایش در سومین روز هفته / پالایش یکم به مدار صعودی بازگشت

رشد سه درصدی پالایش در سومین روز هفته / پالایش یکم به مدار صعودی ب...

در معاملات امروز پالایش یکم با رشد سه درصدی قیمت 74,030ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق از رقم 385میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
بازدهی 10 درصدی پالایش یکم و 5 درصدی دارایکم در این هفته

بازدهی 10 درصدی پالایش یکم و 5 درصدی دارایکم در این هفته

در هفته گذشته بر خلاف روند نوسانی بازار سرمایه اما صندوق‌های دولتی روند رو به رو شدی را داشتند و رشد قابل توجهی را کسب کردند.

TejaratNews.com/
رشد سه درصدی پالایش در آخرین روز متوالی/ پالایش یکم با سبزپوشی همراه شد

رشد سه درصدی پالایش در آخرین روز متوالی/ پالایش یکم با سبزپوشی همر...

در معاملات امروز پالایش یکم با رشد سه درصدی قیمت 74,440ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق از رقم 700میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
افت چها درصدی پالایش یکم در سومین روز هفته / پالایش یکم با زیان همراه شد

افت چها درصدی پالایش یکم در سومین روز هفته / پالایش یکم با زیان هم...

در معاملات امروز پالایش یکم با افت چهار درصدی قیمت 69,300ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق از رقم 160میلیارد تومان عبور کرد.

EghtesadOnline.com/
تصویب تمامی پیشنهادات سازمان بورس / زیان پالایش یکم جبران می‌شود

تصویب تمامی پیشنهادات سازمان بورس / زیان پالایش یکم جبران می‌شود

ريیس سازمان بورس گفت: در جلسه ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، 7 پیشنهاد سازمان بورس جهت حمایت از بازار سرمایه با اصلاحات جزيی به تصویب رسید.

TejaratNews.com/
افت دو درصدی پالایش یکم در سومین روز هفته / پالایش یکم میان حقیقی‌ها دست به دست شد

افت دو درصدی پالایش یکم در سومین روز هفته / پالایش یکم میان حقیقی‌...

در معاملات امروز پالایش یکم با افت دو درصدی قیمت 68,750ریال را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این صندوق به رقم 120میلیارد تومان نزدیک شد.

EghtesadOnline.com/
ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد