خوش‌بینی به صعود در نیمه دوم سال

خوش‌بینی به صعود در نیمه دوم سال

در شرایطی که تمامی شاخص‌های اقتصادی رشد کرده، محدوده 1 میلیون و 500 هزار واحدی، کف شاخص محسوب می‌شود و خرید جذاب خواهد بود.

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه روز گذشته افت 40 هزار واحدی داشت و عده‌ای، منفی‌های دیروز را ناشی از سفر ريیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران و خوش‌بینی‌ها به ادامه مذاکرات می‌دانستند.

محمد آرام بنیار کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: معتقدم توافق احتمالی و احیای برجام هیچ تاثیر منفی بر بازار سرمایه نخواهد داشت. این شرطی شدن بازار سرمایه به خبر مذاکرات و نرخ ارز به تابویی تبدیل‌شده تا اشخاصی که هیچ تحلیلی از وضعیت بازار سرمایه ندارند، به‌واسطه این خبرها بر روند بازار سرمایه تاثیر بگذارند.

وی ادامه داد: آنچه مهم است، اطلاعات بنیادی شرکت‌ها و شاخص‌های کلان اقتصادی، اتفاقات اثرگذار بر بازار سرمایه هستند و احیای برجام هم در بلندمدت بر روند بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود و در کوتاه‌مدت اثری نخواهد داشت. به نظر می‌رسد نرخ ارز هم در محدوده 25 الی 28 هزار تومان در نوسان خواهد بود؛ ولی احتمال کاهش نرخ ارز و دلار کمتر از 25 هزار تومان بسیار ضعیف است و ریسکی از این بابت بازار سرمایه را تهدید نمی‌کند.

آرام بنیار افزود: در حال حاضر، اکثر شرکت‌های بورسی به لحاظ فروش و سودآوری وضعیت مطلوبی دارند و برای اولین بار، سود شرکت‌ها رشد قابل‌توجهی داشته و این نقدینگی توسط شرکت‌ها در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌شود. با شروع فصل پاییز و انتشار گزارش‌های 6 ماهه نیز احتمالا روزهای بهتری در بازار سرمایه شاهد خواهیم بود. (البته در بعضی شرکت‌ها، قطعی برق وقفه‌هایی درروند تولید ایجاد کرده؛ اما از این مشکل عبور کرده‌ایم و قطعی برق به حداقل رسیده است.)

این کارشناس بازارسرمایه تصریح کرد: در این شرایط، شرکت‌هایی که طرح‌های توسعه‌ای در دست انجام دارند و از نقدینگی حاصل از رشد فروش و سودآوری در جهت تکمیل زنجیره تامین استفاده می‌کنند، بازدهی بالاتری برای سهامداران به ارمغان خواهند داشت. شرکت‌هایی با نسبت P بر E پایین‌تر و زنجیره تامین تکمیل‌تر، برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت جذاب خواهند بود.

آرام بنیار در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای انتشار اوراق و تامین مالی از این محل، اظهار کرد: در 6 ماه آینده دولت برای تامین مالی نیاز به انتشار حدود 110 هزار میلیارد تومان اوراق دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم نقدینگی و نیز برای افزایش جذابیت این اوراق دولت هیچ راهی به‌جز کاهش نرخ بهره بانکی ندارد و این اقدام احتمالی هم به نفع بازار سرمایه خواهد بود. در نظر داشته باشید که در کشور ما سالانه حدود هزار هزار میلیارد تومان به نقدینگی اضافه می‌شود و با این رشد نقدینگی، بازار سرمایه کشش عرضه 110 هزار میلیارد تومان اوراق را خواهد داشت.

این کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: ازاین‌رو، انتشار اوراق توسط دولت ریسکی برای بازار سرمایه ما نخواهد بود. دولت جدید قطعا توجه ویژه به بازار سرمایه خواهد داشت تا بتواند اوراق خود را در این بازار عرضه کند. با این وضعیت، به روند بازار سرمایه در نیمه دوم سال خوش‌بین هستم. نوسان‌های مقطعی بازار سرمایه هم نباید برای سرمایه‌گذاران میان‌مدت و بلندمدت نگران‌کننده باشد.

آرام بنیار در پایان خاطرنشان کرد: در شرایطی که تمامی شاخص‌های اقتصادی رشد کرده، محدوده 1 میلیون و 500 هزار واحدی، کف شاخص محسوب می‌شود و خرید جذاب خواهد بود.

 

سیگنال مهم شانگهای برای قیمت دلار / دلار ارزان می‌شود؟

سیگنال مهم شانگهای برای قیمت دلار / دلار ارزان می‌شود؟

پس از سفر ابراهیم ريیسی به تاجیکستان برای حضور در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، روز گذشته اعلام شد ایران به طور رسمی نهمین عضو دايم سازمان همکاری شانگهای شد. اما این اتفاق چرا اهمیت دارد و چه تاثی...

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاران کوتاه مدت از نرخ دلار سیگنال می‌گیرند

سرمایه‌گذاران کوتاه مدت از نرخ دلار سیگنال می‌گیرند

مولفه‌های روز و فرصت‌هایی که سرمایه‌گذار در بازار سرمایه می‌بیند از جمله وضعیت بنیادی شرکت‌ها که بخشی از آن تابع مولفه‌های اقتصاد جهانی است، مانند قیمت کامودیتی، قیمت نفت، قیمت برابری ارزها در ورود نق...

Sena.ir/
بازار ارز در انتظار شوک 30 شهریور / دلار در میانه هفته می‌ریزد؟

بازار ارز در انتظار شوک 30 شهریور / دلار در میانه هفته می‌ریزد؟

دلار مرز روانی 27 هزار تومانی خود را حفظ کرده و به نظر می‌رسد ورود دلار به کانال 26 هزار تومانی دشوار است. اما برخی معتقدند رویدادها و اخبار امروز قیمت دلار را کاهش می‌دهد. اگرچه برخی دیگر معتقدند دلا...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 27 شهریور + پیش‌بینی قیمت دلار امروز

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 27 شهریور + پیش‌بینی قیمت دلار امروز

روند هفتگی دلار منفی شد تا انتظارات شماری از صعودی‌های بازار ارز، تعدیل شود. به‌رغم رشد 50 تومانی روز پنج‌شنبه و رسیدن به قیمت 27 هزار و 400 تومان، اسکناس آمریکایی 4/ 1 درصد از ارزش خود را طی هفته گذش...

TejaratNews.com/
اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس

اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس

مدیرعامل بورس تهران درباره سینگال‌هایی که نرخ دلار به بازار سرمایه می‌دهد، گفت: سهامدارانی که نگاه کوتاه‌مدت به بورس دارند، از این مدل تبعیت می‌کنند و بحثی که از سال گذشته مطرح شد، ارزش جایگزینی شرکت‌...

TejaratNews.com/
عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور

عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور

سامانه نیما امروز (27 شهریور) شاهد عرضه حدود 174 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.

Irinn.ir/
کاهش قیمت دلار در بازار آزاد امروز / ثبات نرخ در صرافی ملی برای دومین روز متوالی

کاهش قیمت دلار در بازار آزاد امروز / ثبات نرخ در صرافی ملی برای دو...

قیمت دلار در بازار آزاد امروز با کمی کاهش همراه بود و به نرخ 27 هزار و 440 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی امروز برای دومین روز متوالی در قیمت 26761 تومان بدون تغییر ماند.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از جمعه / مقاومت بعدی دلار روی چه نرخی است؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از جمعه / مقاومت بعدی دلار روی چه نرخی است؟

قیمت دلار در بازار دیروز 25 شهریور با نیم درصد افزایش، 27,446 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چگونه است؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی دلار فردا، شنبه 27 شهریور/ خریداران دلار احتیاط کنند

پیش‌بینی دلار فردا، شنبه 27 شهریور/ خریداران دلار احتیاط کنند

در حالی که روز پنجشنبه مجددا روند قیمت دلار صعودی شد اما سیگنال‌های سیاسی متعددی قابل مشاهده است که احتمالا روند صعودی قیمت دلار را در روز شنبه متوقف کند.

TejaratNews.com/
سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای بازار ارز

سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای...

اظهارات جدید سخنگوی کاخ سفید، پایان بحث درباره ایران در شورای حکام و دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه، چین و پاکستان سه اتفاق مهم سیاسی است که می‌تواند بر قیمت دلار در تهران در هفته جدید تاثیر بگذارد. ا...

TejaratNews.com/

سیگنال اروپا برای قیمت دلار تهران / تهدید جدید در بازار ارز

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/25

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/...

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر کاهش بهای جهانی طلا و افزایش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت نیم سکه به شش میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 25 شهریور 1400

عرضه 183میلیون دلار در سامانه نیما

عرضه 183میلیون دلار در سامانه نیما

سامانه نیما طی روز گذشته (چهارشنبه، ‌24 شهریورماه) شاهد عرضه حدود 183 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین...

Borna.news/
کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیست؟

کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیس...

چهارشنبه خریداران از بازار ارز عقب‌نشینی کردند. دیروز، بیشتر معامله‌گران تمایل به فروش داشتند و همین موضوع موجب شد که اسکناس آمریکایی 300 تومان از ارزش خود را از دست بدهد. ساعت 3 بعدازظهر روز چهارشنبه...

TejaratNews.com/
ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه رالی سکه و زعفران در بازار گواهی سپرده کالایی

در حال بارگیری...