ایران برای وصول حقابه هیرمند مصمم است

ایران برای وصول حقابه هیرمند مصمم است

وزیر نیرو گفت: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، حقابه ایران از رود هیرمند را تا وصول پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به دستور ريیس‌جمهور مبنی بر پیگیری حقابه هیرمند تا حصول نتیجه گفت: پیرو دستور ویژه ريیس جمهور به منظور تعیین و تکلیف مسيله آب شرق کشور، روز گذشته جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط در این موضوع تشکیل شد.

وزیر نیرو در تشریح جلسه برگزار شده گفت: در این جلسه ابعاد مختلف حل مسيله حقابه هیرمند مورد بررسی قرار گرفت و پس از گزارشاتی که دستگاه‌های مختلف ارايه کردند، تصمیماتی به منظور احقاق حق ایران اتخاذ شد.

وی افزود: مطابق گزارش‌های ارايه شده در این جلسه، دولت طالبان متعهد به عملیاتی کردن معاهده هیرمند و پرداخت حقابه ایران بر اساس این معاهده شده است.

محرابیان تاکید کرد: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ما حقابه ایران از رود هیرمند را وصول خواهیم کرد.

گفتنی است به تازگی ريیس‌جمهور در دستوری ویژه وزرای امور خارجه و نیرو را مامور به پیگیری حقابه هیرمند کرد. در ادامه وزیر نیرو از جلسه‌ای با حضور تمام نهادهای ذی‌ربط برای تعیین تکلیف این مسيله خبر داد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد