روایتی از پارتی بازی عجیب رستم قاسمی برای فرودگاه زادگاه خود!

روایتی از پارتی بازی عجیب رستم قاسمی برای فرودگاه زادگاه خود!

صنعتدیده‌بان ایران نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد سهمیه فرودگاه‌های کشور برای اعزام تماشاگران ایرانی به مسابقات جام‌جهانی در قطر به صورت عادلانه صورت نگرفته است. دیده‌بان ایران به این موضوع پرداخته که چرا شهر زادگاه رستم قاسمی برای اعزام مسافر به قطر ظرفیت چندین برابری دریافت کرده است!

تلاش تماشاگران ایرانی برای حضور در مسابقات جام‌جهانی در قطر در ماه‌های اخیر موجب ایجاد یک بازار سیاه در بخش خرید بلیط و رزرو هتل مسابقات شده است. البته در این بین وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اعزام مسافران به قطر تلاش اعلام می‌کند که پروازهای داخلی و حتی مسیر دریایی ارزان قیمت می‌تواند به عنوان یک راه‌حل ساده در اختیار فوتبال دوستان قرار بگیرد.

حتی رستم قاسمی به عنوان وزیر راه و شهرسازی مدعی است در مذاکراتی که با طرف قطری داشته توانسته حضور مسافران جام‌جهانی 2022 را تسهیل کند. موضوعی که با کارنامه ضعیف این وزیر در موسم اربعین سال جاری نمی‌تواند به طور کل قابل اعتنا باشد.

اخیرا روابط عمومی هما به نقل از «شمس الدین فرزادی پور» سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی قیمت پروازها از ایران به قطر برای جام جهانی را اعلام کرد.

بر اساس آنچه فرزادی‌پور اعلام کرده قیمت رفت و برگشت هر صندلی از مبدا ایران به قطر 13 میلیون تومان اعلام شده است.

سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی گفته که 42 پرواز از تهران به دوحه با ظرفیت 250 و 190 نفر، چهار پرواز از شیراز به دوحه، دو پرواز از لار و 20 پرواز از مبدا لامرد به مقصد دوحه در نظر گرفته شده است.

نکته جالب که توجه دیده‌بان ایران را به خود جلب کرده است میزان پروازهای است که از سه مبدا فرودگاهی تهران، شیراز، لارستان و لامرد قرار است به مقصد قطر برای جام جهانی صورت گیرد.

بررسی‌های دیده بان ایران نشان می‌دهد که به جز تهران که همه روزه پروازهای مختلفی از فرودگاه امام خمینی(ره) به پایتخت دیگر کشورها صورت می‌گیرد نوع تقسیم بندی پروازهای جام جهانی از مبدا سه شهر دیگر عجیب و غریب است!

تقسیم‌بندی عجیب پروازهای جام‌جهانی

فرودگاه شیراز که فقط در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بیش از 8 پروازهای خارجی آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس است در تقسیم بندی پروازی برای فیفا 2022 به مقصد قطر شامل 4 پرواز شده است!

بررسی‌ها در مورد فرودگاه لار که یکی از قوی ترین فرودگاه های کشور محسوب می‌شود فقط شامل 2 پرواز شده اما در آن سو فرودگاه لامرد شامل 20 پرواز از مقصد این شهرستان به دوحه قطر شده است!

آنچه که مسلم و روشن است به نظر می‌رسد با توجه به تبعیض آقای وزیر راه و انتصاب دوستان و همشهریان ایشان در مدیریت فرودگاهی کشور در تقسیم بندی ها؛ بیشتر نکته‌های قومیتی و ناسیونالیستی دخیل بوده تا ظرفیت و نقاط قوت واقعی فرودگاه‌های کشور برای انتقال ایرانی‌ها به قطر برای حضور در جام جهانی 2022.

بیشتر بخوانید :
  • قیمت بلیت پروازهای جام جهانی امروز اعلام می‌شود/ 11 یا 15 میلیون ، مسيله این است

220 35

اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد استفاده از کالابرگ اختیاری شد؛ می خواهید استفاده کنید نخواستید معادل ریالیش را برداشت کنید کالابرگ؛ وعده‌ای در میان اظهارات ضد و نقیض مسيولان / ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس: کالابرگ به امسال نمی... تنها جایی که ريیسی اول شد! آهن الات ساختمانی تغییر قیمت داد رشد سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در بوشهر رکورد زد رشد بی‌رمق بورس در آخرین روز هفته قیمت روغن موتور در بازار چند؟ وزیر نیرو با ريیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد تغییر قیمت لاستیک خودرو در بازار + جدول 4 مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد قیمت طلا، سکه و ارز امروز 9 آذرماه/ قیمت سکه پیش رفت نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت دست به یکی شدن چین و روسیه برای دور زدن سويیفت آغاز ثبت نام نهضت ملی مسکن در این 16 استان