امسال چقدر خودرو فروخته شد؟/ فروش خودرو 12 درصد افزایش یافت

امسال چقدر خودرو فروخته شد؟/ فروش خودرو 12 درصد افزایش یافت

صنعتمهر نوشت:بررسی صورت‌های مالی 3 خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در 11 ماهه امسال بیانگر فروش یک میلیون و 38 هزار دستگاه خودرو است که نسبت به پارسال رشد 12 درصدی را نشان می دهد.

بررسی صورت‌های مالی 3 خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در 11 ماهه سال 1401 در مجموع یک میلیون و 38 دستگاه انواع خودرو فروخته شده است.

این در حالیست که در 11 ماهه سال گذشته میزان فروش خودرو حدود 931 هزار دستگاه خودرو بود که به این ترتیب امسال شاهد افزایش 12 درصدی فروش خودرو هستیم.

خانواده پژو؛ پرفروش‌ترین محصول

بررسی جزيی‌تر فروش خودرو نشان می‌دهد که گروه صنعتی ایران خودرو در این مدت552 هزار و 784 دستگاه انواع خودرو (سواری و وانت) فروخته است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 40 درصدی را نشان می‌دهد.

در این بین ایران خودرو توانسته 337 هزار دستگاه از خانواده پژو را به فروش برساند و محصولات پژو را تبدیل به پرفروش‌ترین خودروی فروخته شده، کند؛ سال گذشته 270 هزار دستگاه از خانواده پژو به فروش رسیده بود، بنابراین امسال از خانواده پژو 67 هزار دستگاه بیشتر فروخته شده است.

همچنین در این بازه زمانی حدود 65 هزار دستگاه سمند، 75 هزار دستگاه دنا و 35 هزار دستگاه رانا فروخته شد که به ترتیب 19 هزار دستگاه، 34 هزار دستگاه و 10 هزار و 500 دستگاه بیشتر از پارسال است؛

در 11 ماهه امسال حدود 14 هزار و 20 دستگاه هایما نیز به فروش رسیده که اگرچه فروش این محصول نسبت به مدت مشابه پارسال دو برابر شده اما کم فروش ترین محصول ایران خودرو بوده است.

همچنین بررسی جزيیات صورت مالی شرکت سایپا نیز بیانگر آن است که در 11 ماهه امسال حدود 359 هزار دستگاه خودرو از سوی این خودروساز فروخته شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 23 درصدی را نشان می‌دهد؛ یعنی سایپا در این مدت 66 هزار دستگاه بیشتر از پارسال خودرو فروخته است.

در این بین سایپا توانسته با فروش بیش از 284 هزار دستگاه خودرو از خانواده ایکس 200، این محصولات را تبدیل به پرفروش‌ترین خودروی خود کند.

همچنین بیش از 30 هزار دستگاه خودروی شاهین فروخته شده که نسبت به 11 ماهه پارسال رشد 3 هزار دستگاهی را نشان می‌دهد.

در 11 ماهه امسال حدود 44 هزار دستگاه وانت پراید نیز به فروش رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیانگر رشد 6 هزار دستگاهی است.

همچنین بررسی صورت مالی شرکت پارس خودرو حکایت از آن دارد که این شرکت در 11 ماهه امسال حدود 127 هزار دستگاه خودرو فروخته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد اندکی داشته است.

در 11 ماهه امسال این گروه توانسته بیش از 70 هزار دستگاه خودرو از گروه Q200 خود را به فروش برساند که پرفروش‌ترین محصول این شرکت نیز بوده است. همچنین در این بازه زمانی 700 دستگاه خودروی ساینا فروخته شده است.

در این مدت 194 دستگاه از خودرو کويیک اس، 10 دستگاه رنو و 5 دستگاه برلیانس نیز فروخته شده که کم فروش ترین محصول در 11 ماهه امسال بوده اند.

بیشتر بخوانید:

  • ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو/ جدول قیمت‌ها

35217

قیمت طلا و سکه در پایان معاملات روز 3 فروردین پیش بینی وضعیت بورس در 1402/ آیا قیمت دلار بورس را تکان می دهد؟ حسین عبده تبریزی:صدای پای تورم ونزويلایی را می‌شنوید؟ نفت در سراشیبی کاهش قیمت نخستین محموله صادراتی ایران خودرو به ونزويلا رسید مشارکت سایپا و ایران خودرو برای ارايه خدمات امدادی در سراسر کشور رشد مصرف بنزین در استان های سیستان، فارس، کردستان و قم به ترتیب 46، 25، 30 و 50 درصد خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... بکارگیری تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق رشد تولید رکورد صادرات نفت ، باوجود تحریم نفتی مهار تورم قیمت محصولات کشاورزی‌ کمبودی در تامین مرغ ماه مبارک وجود ندارد هیچ کمبودی برای خرمای ماه مبارک رمضان نداریم پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 طلا به زودی گران تر می شود؟ 15 مورد ریزش سنگ در کندوان این خودرو نقلی جنسیس به اروپا می‌رود/ عکس عضو خانه کارگر: با مزد 8 میلیون تومانی یک دست کت و شلوار هم نمی‌توان تهیه کرد! طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر قیمت جدید سکه و طلا اعلام شد + جدول نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین)