شرایط بورسی شدن استقلال و پرسپولیس / دستور ویژه ريیسی داده می‌شود؟

شرایط بورسی شدن استقلال و پرسپولیس / دستور ویژه ريیسی داده می‌شود؟

در تازه‌ترین واکنش‌های دولت ريیسی به خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس شاهد تناقض‌گویی وزیر ورزش و ريیس سازمان خصوصی‌سازی بودیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، بحث خصوصی‌سازی و عرضه سهام دو تیم پرسپولیس و استقلال سال‌هاست که در دولت‌های مختلف مطرح می‌شود. در تازه‌ترین واکنش‌های دولت ريیسی به این موضوع شاهد تناقض‌گویی وزیر ورزش و ريیس سازمان خصوصی‌سازی بودیم.

سجادی، وزیر ورزش برای واگذاری استقلال و پرسپولیس اعلام آمادگی کرد. او از دریافت مصوبات این موضوع خبر داده و عنوان کرده منتظریم تا سازمان خصوصی‌سازی به سمت واگذاری برود.

در همین حال ريیس سازمان خصوصی‌سازی گفته عجله‌ای برای واگذاری وجود ندارد. باشگاه پرسپولیس و استقلال نیازمند تضمینی برای موفقیت‌شان پس از واگذاری هستند. اگر تضمین اتفاق نیفتد، ممکن است واگذاری‌شان به سرنوشت برخی از بنگاه‌ها منجر شود.

در اینکه هیچ راهی جز خصوصی‌سازی برای دو تیم پرطرفدار استقلال و پرسپولیس وجود ندارد بین دولت‌های مختلف از زمان احمدی‌نژاد تا کنون اتفاق نظر وجود داشته است. اما اینکه چرا پس از این همه مدت و علی‌رغم جدی شدن این موضوع در دولت روحانی این اتفاق هنوز نیفتاده را باید کارشناسان به ما بگویند.

خصوصی‌سازی عزم ملی می‌طلبد

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سهام در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: هیچ راهی بهتر از خصوصی سازی و عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورس وجود ندارد. در این خصوص مطالعات زیادی روی تیم‌های کشورهای مختلف داشته‌ام و یوونتوس مثال موفق خوبی در این موضوع است.

وی ادامه داد: خصوصی‌سازی این دو تیم در اواخر دولت روحانی نیز با توجه به تاکیدات دولت به خبر داغی تبدیل شده بود. همان موقع هم گفتم که تحقق این موضوع یک عزم ملی می‌طلبد. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس فراتر از اتفاقات سیاسی‌اند.

این کارشناس اظهار کرد: آنچه برای انجام خصوصی‌سازی نیاز است را بارها مطرح کردیم. این اتفاق مثبت است اما مسيله آن است که شرایط لازم را برای انجام آن فراهم کنند. به هر حال همه می‌دانیم که این اتفاق روی فعالان اثتصادی تاثیرگذار است.

الیاس‌کردی با اشاره به تناقض‌گویی‌های موجود بین وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی، تصریح کرد: مسيله خصوصی‌سازی این تیم‌ها فراتر از تصمیم وزارت ورزش یا سازمان خصوصی سازی است. عملیاتی شدن این موضوع نیازمند دستور ویژه شخص ريیس جمهور است. وگرنه از زمان دولت احمدی‌نژاد این موضوع مطرح بوده اما هنوز اتفاق نیافتاده است.

مطالعه بیشتر: استقلال و پرسپولیس بورسی می‌شوند؟

 

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل اتاق بازرگانی تهران امروز برگزار شد. عشقی در این جلسه از بازگشت اعتماد از دست رفته سهامداران گفت.

Bartarinha.ir/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

عشقی گفت: با پیگیری‌های انجام شده اعتماد از دست رفته سهامداران را جبران کرده و پیشنهاداتی برای حل این موضوع در بودجه لحاظ خواهد شد..

YJC.news/
روز پرکار بورس انرژی

روز پرکار بورس انرژی

امروز کالاهای حلال 402، حلال 404، آیزوفید و آیزوریسایکل پالایش نفت تبریز در رینگ داخلی و رافینت 2 شرکت پتروشیمی شیمی بافت در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

Sena.ir/
بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 283 واحد رشد کرد.

YJC.news/
واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشته

واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشت...

هفته گذشته بازار‌های دارایی تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام در وین بودند.

EghtesadOnline.com/
هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: بازار سرمایه نقش زیادی را در توسعه بخش خصوصی ایفا می‌کند، این بازار به عنوان فضایی تلقی می‌شود که...

EghtesadOnline.com/
بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فایل صوتی

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فای...

بورس در هفته‌ای که گذشت گرفتار رکودی سنگین بود، به نحوی که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل جو بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات می‌دانند.

EghtesadOnline.com/

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340هزار واحد به کار خود پایان داد.

EghtesadOnline.com/
آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

اقتصادآنلاین "آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس" را با حضور کارشناسان اقتصادی در کلاب‌هاوس بررسی می کند.

EghtesadOnline.com/
سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟

سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خو...

بازار سهام امروز در حالی کار خود را در سومین هفته از آذرماه آغاز خواهد کرد که در عمل هیچ اتفاق امیدوارکننده‌ای برای بازار نیفتاده است.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

بازار سهام شنبه را بدون فشار فروش و با رشد شستا و فولاد آغاز کرد. شاخص کل در آغاز بازار امروز 0٫18 درصد مثبت است.

TejaratNews.com/

بازار سهام فردا مثبت می‌شود؟ / بورس در انتظار نوید خودرویی‌ها

اوراق مسکن چند؟ تراکتور 4.4 برابر گران شد «معافیت‌مالیاتی» برگ برنده رقابت سبدگردان‌ها فقط چراغ «سهام ویستا» روشن بود! خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد ترافیک پرحجم سیمانی‌ها در تالار نقره‌ای سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت روز پرکار بورس انرژی رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند قیمت پراید امروز 13 آذر 1400 اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است