مناطق آزاد از وزارت اقتصاد جدا می شود؟

مناطق آزاد از وزارت اقتصاد جدا می شود؟

دربرنامه هفتم توسعه برای بهبود وضعیت مناطق آزاد دولت سیزدهم تابو شکنی هایی را انجام داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در برنامه هفتم توسعه اعلام شده است که دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه از وزارت اقتصاد و دارایی به نهاد ریاست جمهوری منتقل می‌شود از سوی دیگر در واحدهای تولیدی تازه تاسیس در مناطق آزاد نیز معاف از مالیات خواهند شد دو کار مهم و اساسی که در دولت سیزدهم رخ داده است.

ارايه خدمات بهتر در مناطق آزاد

هادی حق شناس، کارشناس اقتصادی در این خصوص به مهر گفت: این امر رخ داد مثبتی است که اتفاق خواهد افتاد چرا که اصلاح ساختاری در مناطق آزاد با مجوز نهاد ریاست جمهوری باید رخ می‌داد و این پرسه طولانی که به وزارت اقتصاد و دارایی ابلاغ و بعد از وزارت اقتصاد به نهاد ریاست جمهوری ارسال می‌شد و بعد روی آن تصمیم گیری رخ می‌داد دیگر اتفاق نمی‌افتد و تمام برنامه‌های مناطق آزاد از همان ابتدا به ریاست جمهوری گفته خواهد شد و ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه افزود: استقرار ریاست جمهوری در مناطق آزاد می‌تواند خدمات ارايه شد در مناطق آزاد را بهبود بخشد و این کار مثبتی است که در دولت سیزدهم رخ داده است.

راهی برای افزایش تولید

این کارشناس اقتصادی در ادامه از معافیت واحدهای تازه تاسیس در مناطق آزاد گفت: بالاخره از سال 75 که مناطق آزاد به رسمیت شناخته شد قرار بود که تکنولوژی از خارج وارد شود و در مناطق آزاد تولید کالا و محصول صورت گیرد و تسهیلات ویژه به این مناطق داده شود اینکه کارگاه‌های تولیدی تازه تاسیس معاف شده اند می‌تواند باعث شود که تولید رد مناطق آزاد بیشتر شود و به نظر راه خوبی برای افزایش تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه برای بهبود وضعیت خدماتی و رفاهی در مناطق آزاد تابو شکنی هایی را انجام داده است که این تابو شکنی ها می‌تواند مناطق آزاد را به قطب تولید و گردشگری تبدیل کند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد