مرداد برای اهالی بازار خوش خبر خواهد بود

مرداد برای اهالی بازار خوش خبر خواهد بود

در وضعیت متورم سایر بازارها، سهام بعضی شرکت ها با حباب منفی در حال معامله است که در مردادماه با رسیدن گزارشات فصلی و عملکرد تیرماه شرکت‌ها به کدال، ثبات قیمت‌ جهانی کامودیتی‌ها و پایان ارزش‌گذاری سهام خودرویی احتمالا شاهد بازار بهتری خواهیم بود و ذهنیت معامله‌گران نسبت به سودسازی شرکت‌ها بهتر خواهد شد؛ زیرا در بخش‌هایی از بازار سودسازی شرکت‌ها بهتر از انتظارات تحلیلگران بوده در نتیجه ذهنیت منفی غالب شده به بورس کم‌تر خواهد شد بنابراین امیدواریم در ماه آتی شرایط بهتری در بازار حاکم شود.

ایمان حسن نژاد، کارشناس بازارسرمایه در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) گفت: در دو ماه گذشته باوجود رشد قیمت‌ها در بازارهای موازی، اما بازار سهام عملکرد خوبی نداشته و سهم‌ها غالبا با افت زیادی مواجه بودند.

وی با اشاره به وضعیت بنیادی سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی افزود: در هفته جاری کدال میزبان گزارش‌های خوبی از عملکرد بهار شرکت‌ها بوده و در چند روز پایانی ماه که انباشت گزارشات فصلی است، گزارش‌های بیشتری روانه کدال خواهد شد که می‌تواند روند بازار را تا حدودی بهبود بخشد و جان تازه‌ای به معاملات بی‌رمق بازار دهد.

حسن نژاد بیان کرد: در مردادماه با رسیدن گزارشات فصلی و عملکرد تیرماه شرکت‌ها به کدال، ثبات قیمت‌ جهانی کامودیتی‌ها، گزارشات عالی از سهام پالایشی و پایان ارزش‌گذاری سهام خودرویی احتمالا شاهد بازار بهتری خواهیم بود و ذهنیت معامله‌گران نسبت به سودسازی شرکت‌ها بهتر خواهد شد؛ زیرا در بخش‌هایی از بازار سودسازی شرکت‌ها بهتر از انتظارات تحلیلگران بود و ذهنیت منفی غالب شده به بورس کم‌تر خواهد شد، گواه آن معاملات صندوق پالایش است که در غیاب سهام پالایشی و با اخبار و گزارشات فصلی خوب پالایشی‌ها از رکود خارج شد و روندی صعودی به خود گرفته است.

این فعال بازارسرمایه با بیان اینکه چنانچه شرکت‌ها عملکرد بهتری نسبت به فصل بهار داشته باشند، می‌توان منتظر گزارش سایر شرکت‌ها نیز بود، تصریح کرد: با توجه به اینکه چارت تکنیکالی اغلب سهم‌ها به حمایت‌های خود رسیده و از نظر بنیادی و سود سازی نیز شرکت ها در وضعیت مطلوبی قرار دارند انتظار معاملات روان‌تر و چرخش به روند صعودی در ماه آتی برای بازار سهام متصور است.

به گفته این کارشناس بازارسرمایه؛ در ماه های اخیر افزایش نرخ دلار نیما، گزارشات سالانه شرکت‌ها، نسبت سود بالا به قیمت سهام قبل از مجامع، افزایش کرک پالایشی‌ها و سایر عوامل مثبتی که برای بازار رخ داد؛ انتظارات عملکردی بهتری در معاملات و روند صعودی سهام در بازار وجود داشت، اما به دلیل وجود ریسک‌های مهمی چون تصمیمات دولت، بی اعتمادی سرمایه گذاران به بورس و داشتن عملکردی تکرارپذیر برای سود شرکت‌ها با وجود شرایط و وضعیت بهتر بازار سهام نسبت به بازارهای موازی تا جایی که می‌توان گفت در وضعیت متورم سایر بازارها، سهام بعضی شرکت ها با حباب منفی در حال معامله است که امیدواریم در ماه آتی شرایط بهتری در بازار شکل بگیرد.

خبرنگار: مژده ابراهیمی

local_offerبرچسب‌ها:
ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی