کارگران "هپکو" امیدوار به حل مشکلات

کارگران "هپکو" امیدوار به حل مشکلات

ستاد اقتصاد مقاومتی، عهده‌دار حل مشکلات کارگران هپکو و آذرآب در استان مرکزی شده است.

به گزارش بورس نیوز، ستاد اقتصاد مقاومتی، عهده‌دار حل مشکلات کارگران هپکو و آذرآب در استان مرکزی شده است.

موسوی (ريیس‌کل دادگستری استان مرکزی) در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی دادگستری استان گفته است: دبیرخانه اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی، مکلف به پیگیری موضوع حقوق معوقه کارکنان در شرکت‌های هپکو و آذرآب است.


  • بیشتر بخوانید: خبرهایی خوش از تولید در هپکو

در این شرایط، کارگران امیدوارند مشکلات تولید در هپکو بالاخره با حمایت دولت برطرف شود و این در حالیست که مدام خبر از واردات دامپتراک و ماشین آلات معدنی (ماشین آلات دست دوم و مستعمل) در مرز‌های گمرکی کشور می‌رسد؛ ماشین آلاتی که مجموعه عظیم و باسابقه‌ی هپکو توان ساخت ان را دارد. پیش از این، کارگران هپکو در بیانیه‌ای اعلام کردند این ماشین آلات که وارد می‌کنید، به زودی راهی قبرستان ماشین آلات کهنه و به دردنخور می‌شود، به جای این واردات بی‌فایده و خروج ارز از کشور، بیایید از تولید داخل و ساخت ماشین آلات باکیفیت در مجموعه‌ی هپکو پشتیبانی کنید.

در عین حال، نماینده 10 هزار سهامدار شرکت هپکو در انتقاد ازعدم حمایت از سهامداران خرد در بورس، اظهار کرد: سهامدار عمده یعنی تامین اجتماعی هیچ حمایتی از سهام هپکو صورت نداد و سقوط ارزش سهام، سهامداران خرد را که با هدف حمایت از تولید ملی در هپکو سرمایه‌گذاری کرده بودند، متضرر کرد؛ گناه سهامدار‌های هپکو این بودکه با پس‌انداز‌هایشان در این شرکت سرمایه‌گذاری کردند تا به سرنوشت ارج و آزمایش و کفش ملی و… دچار نشود. حالا چرا باید اینهمه ضرر کنیم؟

صیانت از ارزش سهام هپکو در کنار امیدواری کارگران این مجموعه برای راه اندازی مجدد تولید و احیای قدرتمند این کارخانه، معنا پیدا می‌کند؛ کارگران می‌گویند: بعد از دست به دست شدن هپکو و زمین خوردن آن، از دهه 80 خورشیدی، راه حل‌های بسیار متفاوتی برای حل مشکلات این مجموعه پیشنهاد شد، اما هیچ کدام به نتیجه نرسید؛ آیا ستاد اقتصاد مقاومتی و ادعای حل مشکلات کارگران نیز یکی از همین راه حل‌های بی‌نتیجه خواهد بود؟

این کارگران می‌گویند: چرا ابتدا جلوی واردات را نمی‌گیرند و نقدینگی به این مجموعه تزریق نمی‌کنند و معدن داران را وادار نمی‌کنند که قرارداد ساخت با هپکو منعقد کنند؟! راهکار‌های عملی برای نجات این مجموعه بارازش وجود دارد، با شعار و حرف هپکو به روز‌های اوج بازنمی گردد!

شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...