رشد صادرات آمریکا به ایران!

رشد صادرات آمریکا به ایران!

دفتر آمار آمریکا اعلام کرد: در دو ماه نخست 2024 صادرات آمریکا به ایران رشد 74 درصدی داشته و تجارت دو کشور در این...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا، دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و آمریکا در دو ماه نخست سال جاری میلادی بیش از دو برابر شده و به 20.4 میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری دو کشور در دو ماهه 2024 با رشد 112 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سال 2023 بالغ بر 9.6 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در دو ماه نخست 2024 صادرات آمریکا به ایران رشد 74 درصدی داشته است. در دو ماهه نخست سال 2023 بالغ بر 9.5 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 16.6 میلیون دلار افزایش یافته است.

واردات آمریکا از ایران در دو ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 برابر شده و به 3.8 میلیون دلار رسیده است. در دو ماهه سال قبل تنها 0.1 میلیون دلار کالا از ایران وارد آمریکا شده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در دو ماهه 2024 رتبه 148 و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی این کشور رتبه 155 را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در دومین ماه سال جاری میلادی با رشد 46 درصدی نسبت به فوریه سال قبل به 9.4 رسیده است. آمریکا در این ماه نیز 0.4 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل 4 برابر شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد