کشتی حامل 65هزار تن کالای اساسی در چابهار

کشتی حامل 65هزار تن کالای اساسی در چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل 65 هزار تن کالای اساسی از نوع گندم وارداتی در بندر چابهار پهلوگیری کرده و در حال تخلیه برای ارسال به بازار‌های هدف داخلی است.

خبرگزاری تسنیم: معاون امور ‌بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل 65 هزار تن کالای اساسی از نوع گندم وارداتی در بندر چابهار پهلوگیری کرده و در حال تخلیه برای ارسال به بازارهای هدف داخلی است.

حسین شهدادی اظهار داشت: سال جاری نیز مانند ماه‌های قبل کشتی‌های حامل کالای اساسی در بندر چابهار وارد خواهند شد تا نقش این بندر برای ورود کالای اساسی بیشتر شود. در حال حاضر نیز کشتی حامل 65 هزار تن کالای اساسی از نوع گندم وارداتی در بندر چابهار پهلوگیری کرده و در حال تخلیه برای ارسال به بازارهای هدف داخلی است.

وی به استقرار تجهیزات مناسب تخلیه و بارگیری و ظرفیت پهلوگیری شناورهای تا آبخور 16 متر در بندر چابهار اشاره و خاطرنشان کرد: آمادگی پهلودهی و ارايه خدمات به انواع شناورها و تخلیه و بارگیری گروه‌های مختلف کالایی به صورت 24 ساعته و با میانگین روزانه تخلیه 13 هزارتن کالای فله، وجود دارد.

معاون امور ‌بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورت تامین ناوگان حمل و نقل زمینی توسط ارگان‌های مربوطه، بندر چابهار نقش بسیار مهمی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، کاهش هزینه صادرات و ترانزیت کالا خواهد داشت.

وی گفت: بندر چابهار با ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری بیش‌از 10 میلیون تن به عنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران و در بخش شمالی دریای عمان قرار گرفته و این بندر به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب‌های آزاد بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه دارد.

شهدادی تصریح کرد: بندر چابهار به علت نزدیکی به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان و آسیای میانه در آینده‌ای نزدیک با اتصال به شبکه ریلی کشور اهمیت ویژه‌ای در ترانزیت کالا به این کشورها خواهد داشت و همچنین این بندر بعنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران، یکی از نقاط کلیدی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان بوده و در کریدور شمال- جنوب نقش مهمی ایفاد خواهد کرد.

local_offerبرچسب‌ها:
ثبت رکورد 28 درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل بندر چابهار

ثبت رکورد 28 درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل بندر چابهار

مقام مسيول سازمان بنادر با اشاره به پهلوگیری هشتمین کشتی حامل گندم ترانزیتی هند در بندر چابهار،گفت: با ورود این محموله حجم واردات این کالا از طریق دروازه ملل به 61 هزار تن رسید.

TasnimNews.com/
شرط ایران برای ادامه حضور هندی‌ها در چابهار

شرط ایران برای ادامه حضور هندی‌ها در چابهار

رییس سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: به نظر می‌رسد با روندی که در حال انجام آن هستیم اشکالی در فعال‌سازی قرارداد اصلی 10 ساله BOT بندر شهید بهشتی با مشارکت هندی‌ها ایجاد نمی‌شود و این قرارداد عمل...

Bartarinha.ir/
«مکران؛ گنج آشکار»|پیش بینی سرمایه‌گذاری 1000 میلیاردی در چابهار

«مکران؛ گنج آشکار»|پیش بینی سرمایه‌گذاری 1000 میلیاردی در چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با پیش بینی سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی در زیرساخت های صنعتی چابهار، گفت: زنان بد سرپرست و بی سرپرست چابهار را به قطب دوخت کیسه برنج تبدیل کرده اند.

TasnimNews.com/
بندر چابهار کانون جدید ترانزیت کالا به شرق دور

بندر چابهار کانون جدید ترانزیت کالا به شرق دور

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت:با ارسال اولین محموله ترانزیتی افغانستان به چین از بندر چابهار،کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد.

TasnimNews.com/
«مکران؛ گنج آشکار» - 7| مکاتبه وزارت امور خارجه با همسایگان شمالی/ چابهار بارانداز صادراتی می‌شود

«مکران؛ گنج آشکار» - 7| مکاتبه وزارت امور خارجه با همسایگان شمالی/...

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اعلام کرد: ازبک‌ها،‌ قزاق‌ها و قرقیزها به دلیل ظرفیت‌ها و مزیت‌های چابهار به دنبال داشتن جای پا در این منطقه هستند.

TasnimNews.com/
«مکران؛ گنج آشکار» - 6| ایران باید در مسیر برنامه توسعه‌ای چین قرار بگیرد/ چابهار هاب بهینه دسترسی به 3 بازار بزرگ دنیا

«مکران؛ گنج آشکار» - 6| ایران باید در مسیر برنامه توسعه‌ای چین قرا...

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با تاکید بر این که ایران باید در مسیر برنامه توسعه ای چین (یک جاده، یک کمربند) قرار بگیرد، گفت: چابهار هاب بهینه دسترسی به 3 بازار بزرگ دنیاست.

TasnimNews.com/
واکنش هند به اخراج از پروژه ریلی چابهار

واکنش هند به اخراج از پروژه ریلی چابهار

مقامات هندی در واکنش به کنار گذاشته شدن کشورشان از پروژه ریلی چابهار، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دلیل عدم اجرای تعهدات خود ذکر کردند.

Bartarinha.ir/
«مکران؛ گنج آشکار» - 5| تبادل کالا با 22 کشور از طریق بندر چابهار/سیستان و بلوچستان چگونه امن شد؟

«مکران؛ گنج آشکار» - 5| تبادل کالا با 22 کشور از طریق بندر چابهار/...

مقام مسيول سازمان بنادر و دریانوردی از تبادل کالا با 22 کشور از طریق بندر چابهار خبر داد و گفت:به دلیل وجود بندر چابهار، سیستان و بلوچستان یک استان امن است.

TasnimNews.com/
«مکران؛ گنج آشکار» - 4|روسیه در فکر جایگزینی چابهار با کانال سويز در کریدور شمال-جنوب/پوتین شخصا پیگیر پروژه است

«مکران؛ گنج آشکار» - 4|روسیه در فکر جایگزینی چابهار با کانال سويز ...

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اعلام این‌که گاز نیمه اول سال 1400 وارد چابهار می‌شود، گفت: پوتین ريیس جمهور روسیه به شدت پیگیر استفاده از ظرفیت چابهار برای حمل کالا در کریدور شمال - جنوب است.

TasnimNews.com/
ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار ــ زاهدان با ریل ایرانی/ توسعه مکران شتاب می‌گیرد

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار ــ زاهدان با ریل ایرانی/ توسعه مکران شتاب...

معاون وزیر راه با اشاره به آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار ــ زاهدان به‌عنوان طولانی‌ترین خط آهن در دست اجرای کشور، گفت: ریل، تجهیزات و ادوات این پروژه تماما ایرانی است.

TasnimNews.com/
کشتی متخلف ترال در چابهار توقیف شد

کشتی متخلف ترال در چابهار توقیف شد

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: کشتی متخلف ترال در چابهار توقیف و براساس حکم صادره به مدت 30 روز از فعالیت صید و صیادی محروم شد.

Bartarinha.ir/
آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن 628 کیلومتری چابهار-زاهدان، فردا

آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن 628 کیلومتری چابهار-زاهدان، فردا

عملیات ریل گذاری محور راهبردی راه آهن چابهار - زاهدان، فردا دوشنبه 16 تیر با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز خواهد شد.

TasnimNews.com/
«مکران؛ گنج آشکار» - 3| توسعه بندر چابهار محدود شد/جانمایی ظرفیت جدید در طرح ویژه سواحل مکران

«مکران؛ گنج آشکار» - 3| توسعه بندر چابهار محدود شد/جانمایی ظرفیت ج...

معاون وزیر راه از تصویب طرح محدودیت توسعه بندر چابهار در شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد و گفت: ظرفیت جدید در طرح ویژه سواحل مکران جانمایی می شود.

TasnimNews.com/
کاهش 25 درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر چابهار

کاهش 25 درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری موثر سازمان بنادر، مجموعه های استانی و حمایت دولت، کاهش 25درصدی سود بازرگانی به کالاهای وارده به بندر چابهار مصوب شد.

TasnimNews.com/
یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/26 صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" قیمت انواع خودرو تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد

در حال بارگیری...