افتتاح تولید موتور جدید ME16 گروه سایپا

افتتاح تولید موتور جدید ME16 گروه سایپا

شرکت خودروسازی سایپا صبح امروز با حضور فاطمی امین، وزیر صمت خط تولید ساخت پیشرانه جدید ME16 خود را در مگا‌‌موتور...

به گزارش خبرگزاری برنا، شرکت خودروسازی سایپا صبح امروز با حضور وزیر صمت خط تولید پیشرانه جدید خود را افتتاح کرد همچنین در این مراسم از دو خودرو شاهین پلاس و کادیلا (p90) رونمایی شد.

گروه خودروسازی سایپا خط تولید ساخت پیشرانه جدید ME16 خود را در مگا‌‌موتور آغاز کرد و در این خط قرار است پیشرانه‌های به‌روز با حجم 1.5 تا 2.5 لیتری تولید شود.

با افتتاح این خط تولید، پیشرانه ME16 با قابلیت‌هایی نظیر کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی به تولید انبوه می‌رسد و از سویی این موتور چهار سیلندر خطی که پاشش سوخت چند نقطه‌ای دارد می‌تواند استاندارد یورو 6 را دریافت کند.

برای افتتاح خط تولید رباتیک پیشرانه ME16 بیش از 69 شرکت قطعه سازی برای داخلی سازی 92 قطعه, مشارکت داشتند.

این موتور که 1.6 لیتر حجم دارد در گام نخست با ظرفیت روزانه 50 دستگاه تولید خواهد شد و به صورت پلکانی به ظرفیت 210 دستگاه در هر شیفت کوتاه خواهد رسید که مجموعا 630 دستگاه در روز خواهد شد.

همچنین امروز با حضو وزیر صمت از دو خودرو شاهین پلاس و کادیلا که قرار است با پیشرانه ME16 وارد بازار شوند، رونمایی خواهد شد. قوای محرکه شاهین پلاس و کادیلا امکان تولید 113 تا 115 اسب بخار را با گشتاور 145 تا 150 نیوت متر را دارد.

در این خودرو‌ها امکاناتی مثل سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، دوربین عقب و غیره دیده می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد