صدور کد رهگیری قرارداد اجاره مسکن به بنگاه مشاور املاک نیاز ندارد

صدور کد رهگیری قرارداد اجاره مسکن به بنگاه مشاور املاک نیاز ندارد

ایلنا: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خطاب به موجران و مستاجران گفت: برای صرفه جویی در هزینه های خانوار می توانند با مراجعه به سامانه املاک و مستغلات (srem.ir)...

به گزارش ایلنا از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حسین جنتی اظهار داشت: تمام فرآیند ثبت قرارداد توسط مالکان و مستاجران شامل پنج مرحله در سامانه املاک و مستغلات (srem.ir ) قابل ثبت بوده و کد رهگیری صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ابتدا مالکان در پنج مرحله مشخصات ملک خود را در سامانه مذکور ثبت می کنند، مستاجران نیز همین اقدام را انجام داده و سپس هر 2 این اطلاعات را تایید، در مرحله بعد یک شاهد از طرف موجر و یکی شاهد از طرف مستاجر قرارداد را امضاء کرده و یک ساعت بعد کد رهگیری صادر می شود.

جنتی افزود: تاکنون حدود 16 هزار نفر در سراسر کشور توانسته اند از این طریق قرارداد اجاره را رایگان ثبت کرده و کد رهگیری اخذ نمایند که قسمت زیادی از این آمار مربوط به استان تهران بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران یادآور شد: ثبت قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری ضروری است و موجران و مستاجران چه با ورود به سامانه مذکور توسط خودشان یا توسط بنگاه می بایست برای اخذ کد رهگیری به عنوان یک حق شهروندی تاکید داشته باشند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد