افت 21 درصدی ارزش معاملات خرد در بورس | پیش بینی معاملات فردا

افت 21 درصدی ارزش معاملات خرد در بورس | پیش بینی معاملات فردا

سهامداران حقیقی امروز 347 میلیارد تومان نقدینگی از بازار سهام خارج کردند و با خروج این میزان نقدینگی از بورس، نسبت خروج پول حقیقی به ارزش معاملات خرد به 10.7 درصد رسید که نشان می دهد شتاب خروج پول از بازار سهام در مقایسه با روز معاملاتی قبل بیشتر شده است.

به گزارش همشهری ، ارزش کل معاملات خرد دردادوستد های امروز با 864 میلیارد تومان کاهش به 3 هزارو 238 میلیارد تومان رسید. این نشان می دهد که ارزش معاملات خرد نسبت به روز دوشنبه 21 درصد افت کرده است.

با توجه به خروج بیش از347 میلیارد تومان نقدینگی از بازار سهام و افت سنگین ارزش معاملات خرد که مهمترین نماگر بازار سرمایه تلقی می شود به نظر می رسد فردا نیز بازار سهام روند روال  چند روز گذشته که شاخص کل با نزول مواجه شد را تکرار کند.

با این حال با توجه به افت سنگین قیمت ها از 17 اردیبهشت تا آخر مرداد ماه احتمال نوسان های پردامنه در شاخص بورس بسیار کم است. همچنین به نظر می رسد با توجه به نوسان های قیمت دلار ظرف چند روز گذشته سرمایه گذاران در حال ارزیابی بازار ارز است. انتظار می رود تا زمانی که محرک بنیادی قوی در بازار نمایان نشود بازار به روند خنثی خود همچون چند هفته گذشته ادامه دهد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد