صبوری بورس برای گذر از این روزهای مبهم

صبوری بورس برای گذر از این روزهای مبهم

حالا بحثی که بعد از دو روز افت و دو روز افزایش شاخص، در فضای توییتر بورسی‌ها مورد توجه قرار گرفته است، ترکیب کابینه دولت سیزدهم است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، ترکیبی که به اعتقاد آنها اثر مستقیمی روی بورس و دیگر بازارهای سرمایه دارد. با این حال کاربران زیادی به این مساله می‌پردازند که نباید تحت تاثیر این موضوع قرار گرفت که فقط ترکیب اقتصادی دولت سیزدهم روی بورس تاثیرگذار است. به اعتقاد آنها فضای بازار سرمایه ایران و در کل فضای اقتصاد ایران، حوزه‌ای مستقل نیست و تحت تاثیر سیاست‌های داخلی و خارجی دولت‌ها و البته اظهارنظرها و اعمال سلیقه‌های مسوولان و مقامات قرار می‌گیرد.

پس به این موضوع می‌پرداختند که باید تمام ترکیب دولت سیزدهم را در نظر بگیرند، نه اینکه حوزه‌ای خاص را در نظر بگیرند و بگویند فقط و فقط این حوزه روی فضای بازار سرمایه یا بورس تاثیرگذار است. اما درباره اینکه شاخص بورس مثبت می‌ماند یا سرخ پوش می‌شود و این دست مسايل، باید این نکته را مطرح کنیم که فضای این روزهای توییتر بورسی‌ها و در کل دیگر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که کاربران درباره بورس می‌نویسند، فضایی مبهم و غیرقابل پیش‌بینی است.

 پیش‌بینی خیلی از کارشناسان و فعالان حوزه بورس درست از آب در نمی‌آید و روز بعد سهامداران خرد به آنها انتقاد می‌کنند. گاهی که همه فکر می‌کنند فضا به سمت افت شاخص می‌رود اما روز بعد با افزایش شاخص روبه‌رو می‌شوند. برای همین در چنین فضایی که مبهم و غبارآلود است، بیشتر از پیش‌بینی،‌ مساله‌ای که در نوشته‌های کاربران حوزه بورس به چشم می‌خورد، سردرگمی و بلاتکلیفی است.  مساله‌ای که به اعتقاد خیلی از افراد به زودی و بعد از مراسم تحلیف رییس دولت جدید در مردادماه و در دست گرفتن سکان اداره کشور به طور رسمی، از بین می‌رود. اما تا آن زمان بورس یک روز مثبت است و یک روز منفی. یک روز سبزپوش است و روز بعد سرخ پوش و نمی‌توان به طور قطعی و صددرصد پیش‌بینی در رابطه با آینده بورس داشت. و البته این توصیه را به سهامداران خرد می‌کردند که پس در این فضا بهتر است که آنها تصمیم‌های هیجانی و استرسی نگیرند و با صبر و تحمل این روزها را پشت سر بگذارند.

سیامک قاسمی فعال حوزه اقتصاد

کاهش 2 درصدی نرخ سود بین بانکی طی دو ماه، در حالی که نشانه‌های جدی از کاهش تورم وجود ندارد  و پیچیده شدن مذاکرات وین، احتمال افزایش دوباره تورم انتظاری و قیمت دلار وجود دارد و می‌تواند دوباره دام تازه‌ای برای جذاب‌ نشان دادن بازارهای مالی شبیه بورس باشد!

مهرشاد احمدیان مدیر عامل شرکت مهر فولاد

بخش عمده‌ای از کارخانه‌های فولاد و سیمان به دستور وزیر نیرو به حالت نیمه تعطیل درآمدند. فولاد 20درصد و سیمان حدود 50درصد افزایش قیمت را تنها در یک هفته ثبت می‌کند. صنایع پایین دستی دچار کمبود مواد اولیه هستند، این بود خلاصه‌ای از مدیریت دولت در سال تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی.

میثم فدایی مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس

کارمزد صندوق‌ها عملکرد محور شد. قبلا این نهادهای مالی بر اساس NAV کارمزد دریافت می‌کردند. تصمیمی مفید در جهت تلاش حداکثری صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت حداکثر بازدهی.

علی سعدوندی فعال حوزه اقتصاد

توصیه می‌شود مجلس انقلابی تصویب کند که هرگونه توصیه از سوی مسوولان از جمله نمایندگان محترم برای انتصاب افراد یا تخصیص بودجه یا هر نوع توصیه‌ای که ظن انتفاع برای توصیه‌گر را داشته باشد، به جز در قالب سامانه ملی توصیه که دسترسی عموم به آن آزاد است، ممنوع شود.

local_offerبرچسب‌ها:
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 20 تیر 1400 | اصلاح بورس در پیش است؟

اخبار بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400 | آخرین سیگنال‌ها برای بورس فردا چیست؟ + فیلم

اخبار بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400 | آخرین سیگنال‌ها برای بورس ف...

بورس امروز با همه فراز و نشیب های خود سبزپوش بسته شد و بورس فردا ممکن است از این ده خبر مهم متاثر باشد. بنابراین قبل از معاملات فردا این ده خبر را ببینید!

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 7 تیر 1400 | بورس قرمزپوش می شود؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 7 تیر 1400 | بورس قرمزپوش می شود؟

بورس فردا دوشنبه 7 تیر 1400 در حالی آغاز خواهد شد که امروز برای چهارمین روز متوالی شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم، اما در میانه‌های بازار عرضه‌ها بعد از چند روز سبزپوشی بیشتر شد و سهامداران گویا ب...

NabzeBourse.ir/
بورس تا کی تعطیل است؟ | امروز بورس تعطیل است؟

بورس تا کی تعطیل است؟ | امروز بورس تعطیل است؟

روز گذشته مورخه 28 تیر 1400 به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، شش روز استان‌های تهران و البرز تعطیل شدند و متعاقب آن طی فرآیندی بورس نیز تعطیل شد. تعطیلی بورس تا کی ادامه دارد؟

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته چهارم خرداد / انتخابات چه تاثیری روی بورس می‌گذارد؟

پیش‌بینی بورس هفته چهارم خرداد / انتخابات چه تاثیری روی بورس می‌گذ...

هفته گذشته بازار سرمایه روند مثبت و متعادلی را داشت. کارشناس بازار سرمایه درباره روند هفته آینده بورس گفت: به نظر می‌رسد با وجود ابهامات سیاسی در کشور اما هفته آینده روند بازار متعادل باشد.

TejaratNews.com/
گزارش بورس امروز شنبه 5 تیر 1400 | نقشه بازار بورس امروز چگونه بود؟ + فیلم

گزارش بورس امروز شنبه 5 تیر 1400 | نقشه بازار بورس امروز چگونه بود...

شاخص کل بورس روز چهارشنبه 2 تیر1400 در نهایت با افزایش 26094 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 213 هزار و 15 واحد آرام گرفت. امروز شنبه 5 تیر1400 در بورس چه گذشت؟

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 17 خرداد 1400 / چه زمانی برای ورود به بورس مناسب است؟

پیش‌بینی بورس 17 خرداد 1400 / چه زمانی برای ورود به بورس مناسب است...

کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار در روز دوشنبه و هفته آینده گفت: با توجه به کاهش قیمت سهم‌ها روند خوبی را در هفته گذشته شاهد بودیم و با وجود فاکتورهای بنیادی مطلوب، به قیمت‌های جذابی برای ورود د...

TejaratNews.com/
تاثیر رقابت‌های انتخاباتی بر بورس/ پیش‌بینی بورس هفته

تاثیر رقابت‌های انتخاباتی بر بورس/ پیش‌بینی بورس هفته

انتشار مطلبی در مورد نقش ريیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در ریزش شاخص از قله دو میلیون واحدی، از حواشی مهم روزهای اخیر بازار سهام است که با توجه به حضور عبدالناصر همتی در میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری...

TejaratNews.com/
عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / بورس حباب ندارد

عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / ...

وزیر اقتصاد از عرضه اولین صندوق قابل معامله در بورس (ای تی اف) دولتی شامل سه بانک با ارزش 16 هزار و 500 میلیارد تومان در بورس خبر داد. او همچنین گفته است: حمایت دولت از بورس ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟

بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه د...

در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با 5٫7 درصد رشد وارد کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی رسید.

TejaratNews.com/

بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...