تغییرات اخیر پرتفوی وارن بافت بایستی شاخک سرمایه گذاران را تیز کند!

تغییرات اخیر پرتفوی وارن بافت بایستی شاخک سرمایه گذاران را تیز کند!

اگر می‌خواهید مانند وارن بافت سرمایه‌گذاری کنید، باید به اصلاحات اخیر پرتفوی او توجه داشته باشید.

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | اگر می‌خواهید مانند وارن بافت سرمایه‌گذاری کنید، باید به اصلاحات اخیر پرتفوی او توجه داشته باشید.

آخرین بایگانی 13F و گزارشات سه ماهه سوم Berkshire Hathaway چیزی قابل توجه را نشان داد: سرمایه گذار مشهور بیشتر از خرید‌های سابقش می‌فروشد و با توجه به سابقه چشمگیر او، سرمایه گذاران خرد باید به آن توجه کنند.

لی مانسون از پورتفولیو ولث به Yahoo Finance Live گفت: «مفهوم این پیام این است که محتاط باشید... من فکر می‌کنم که او در سال آینده مشکلاتی را می‌بیند.»

مونسون افزود: «او هیچ معامله یا فرصت خریدی را در بازار نمی‌بیند... پیدا کردن شرکت‌های خوب با ارزش‌گذاری معقول سخت شده است».

بافت از اول ژانویه تا کنون حدود 23.6 میلیارد دلار سهام پس از خرید قبلی، فروخته است که او را به یک فروشنده خالص سهام در سال تبدیل کرده است. این در تضاد کامل با تعدیل پرتفوی او در سال 2022 است، زمانی که او یک خریدار خالص بود.

برکشایر سه ماهه سوم را با رکورد 157.2 میلیارد دلار نقدینگی به پایان رساند که نسبت به 147.4 میلیارد دلار در سه ماهه قبل افزایش داشت.

گرگوری وارن، تحلیلگر مورنینگ استار، به Yahoo Finance گفت که تصمیمات اخیر بافت بازتابی از «صبر» استوار اوست؛ چیزی که خود حکیم اوما‌ها (لقب بافت) تاکید کرده است که کلید سرمایه گذاری موفق است.

گرگوری وارن افزود: «عنصر انضباط، برکشایر را از انجام اشتباهات بزرگ باز داشته است. موجودی نقدی آن‌ها اکنون در جایی است که باید باشد، زیرا آن‌ها در طول زمان تصمیمات احمقانه زیادی نگرفته اند.»

وارن فروش سهام برکشایر در سه ماهه سوم را به "پاکسازی بقایای" برخی از دارایی‌های میراث بیمه گری هلدینگش نسبت می‌دهد.

برکشایر هاتاوی از موقعیت‌های خود در جنرال موتورز (GM)، پراکتر اند گمبل (PG) و جانسون اند جانسون (JNJ) در میان دیگر سهام در طول سه ماهه سوم خارج شد؛ در حالی که سهام اچ پی (HPQ)، آمازون (AMZN) و شورون (CVX) را کاهش داد.

سهم در جایگاه اول بافت، یعنی اپل (AAPL) که اکنون نیمی از سبد سهام برکشایر را تشکیل می‌دهد، بدون تغییر باقی ماند. به استثنای شورون، این مسيله در مورد سایر سهام برتر بافت نیز صادق بود.

به گفته یکی از تحلیلگران، این یک استراتژی سرمایه گذاری است که نشان دهنده اعتمادی تزلزل ناپذیر به سهام برتر اوست.

دن ایوز، تحلیلگر ارشد سهام Wedbush به Yahoo Finance گفت: بافت ابر‌های سیاهی را برای شرکت جنرال موتورز و دیگر شرکت‌ها می‌بیند در حالی که برای اپل، آسمان آبی پیش بینی می‌کند. این آغاز مرحله بعدی داستان رشد کوپرتینویی است و بافت می‌داند که فروش اپل در اینجا، مانند ترک کنسرت تیلور سويیفت پس از اولین آهنگش است!

طرفداران تیلور سويیفت به اندازه کافی معنای این حرکت را درک می‌کنند...

اگر مانند وارن بافت سرمایه‌گذاری می‌کنید، به احتمال زیاد در سال جاری تا حد زیادی مطابق با شاخص گسترده‌تر S&P عمل کرده‌اید. سهام برکشایر، در هر دو کلاس A (BRK-A) و کلاس B (BRK-B)، در مقایسه با افزایش 17.5 درصدی S&P 500 از اول ژانویه، حدود 16 درصد افزایش یافته است.

منبع: Yahoo Finance

آخرین اخبار بورس و اقتصاد