تداوم روند صعودی تسهیلات اعطایی ونوین

تداوم روند صعودی تسهیلات اعطایی ونوین

بانک اقتصاد نوین در دومین ماه از سال جاری از بخش تسهیلات اعطایی خود به درآمد 2 هزار و 249 میلیاردتومانی دست پیدا کرد.

بورس‌نیوز:

بانک اقتصاد نوین ایران با سرمایه ثبت شده 3 هزار و 43 میلیاردتومانی و ارزش بازار 14 هزار و 653 میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال جاری که در سامانه کدال منتشر کرد توانست از بخش‌های تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاری، اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری‌ها و کارمزد درآمد کسب کند.

بانک اقتصاد نوین در دومین ماه از سال جاری از بخش تسهیلات اعطایی خود به درآمد 2 هزار و 249 میلیاردتومانی دست پیدا کرد. میزان درآمدی که این بانک در اردیبهشت‌ماه از بخش نام‌برده شناسایی کرد 7 درصد رشد را نسبت به ماه گذشته و 26 درصد رشد را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز میزان درآمد تجمیعی این بانک در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش را در کارنامه خود به ثبت رساند.

عمده‌ترین درآمد "ونوین" در اردیبهشت‌ماه متعلق به «مرابحه» و مبلغ به ثبت رسیده در این بخش برابر با یک هزار و 906 میلیارد تومان بود. درآمدی که بانک اقتصاد نوین از بخش «مرابحه» به همراه داشت 85 درصد از کل درآمد‌های شناسایی‌شده در اردیبهشت‌ماه را به خود اختصاص داد. از دیگر بخش‌های درآمدزا از قسمت تسهیلات اعطایی می‌توان به «خرید دین» و «تسهیلات ارزی» با 154 و 143 میلیارد تومان اشاره کرد. بخش‌های نام‌برده نیز 7 و 6 درصد از کل درآمد ماهانه را در اختیار داشته‌اند.

بانک اقتصاد نوین در اردیبهشت‌ماه سال 1402 توانست میزان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود را به یک هزار و 885 میلیارد تومان برساند. میزان سود رقم زده شده در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، با افزایش 162 میلیاردتومانی همراه بوده است.

عنوان درآمدزاترین بخش از سپرده‌گذاری‌های " ونوین" در اردیبهشت‌ماه مربوط به سپرده‌های بلندمدت یک و دو‌ساله است.

پایان مطلب

آخرین اخبار بورس و اقتصاد